Igazolatlan hiányzások a törvényeben

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
Zsuzsi

Re: Igazolatlan hiányzások a törvényeben

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi » 2010.04.10. 16:43

Kedves Dolci62!
Nagyon furcsának tartom a tantestület hozzáállását a problémátokhoz. Először is, az ofő megjegyzését, ugyanis a szülőnek nem kötelessége tudni, honnan is tudná, hogy a gyermeke egyes órákról számszerűleg mennyit hiányzott. Ezt NEKI kellett volna észrevennie legkésőbb félévkor. Az igazgatónő tanácsával sem mentek semmire, mert nem benneteket, hanem a kémiatanárt kellene meggyőznie. Vagy ha nem tudja, akkor utasítania. Ugyanis szerintem nincs olyan tantestület, aki egy, betegség miatt sokat hiányzó gyerektől megtagadná az osztályzóvizsgát.
Ilyen nincs, hogy jelentkezzen sokat, meg szerezzen jegyeket, mert ha a tanár hajthatatlan, csak a konfliktust mérgesíti el. Egyébként meg az a véleményem, hogy az ofő és az igazgató is tologatják a felelősséget, és rátok akarják testálni az egészet. És a tantestület miért nem áll a sarkára?! Ne haragudj, hogy itt lázongok, de én szégyenlem magam miattuk!!!
Nézd meg, légyszi, ezt a két linket, rajt vannak a törvényi rendelkezések. Arra azonban számítanod kell, hogy ha ez a dolog a bizottság elé kerül, lehet, hogy a többi tantárgyat is érinti majd.
http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kecd/0/18178/1: független vizsgabizottság
http://www.sulinet.hu/tart/fcikk/Kecd/0/14032/1 : osztályzóvizsga

Azt semmiképp ne engedd, hogy gyermeked eddig nagyon jónak tűnő bizonyítványát bukással elcsúfítsák, akkor inkább kérd a betegségre hivatkozva az évismétlést.
És még valami nagyon fontos: Értesd meg, légyszi, a gyermekeddel, hogy a békesség érdekében, bármilyen nehéz is ez számára, próbáljon meg uralkodni a száján. Bírja ki ezt a két hónapot, ne gerjessze feleslegesen az indulatokat, főleg maga ellen ne! Vagyis ne hagyjon magán támadási felületet! Tudom, borzasztó nagy kérés ez egy kamasztól, de meg kell tanulniuk nekik is, hogy bizonyos esetekben a hallgatás arany. Mert bizony, sok felnőtt nem ismeri el, hogy a gyereknek is lehet igaza, de a gyerekek sem tudják mindig a megfelelő formában elmondani a véleményüket, arról nem beszélve, hogy mivel a felnőtt korra "készítjük" őket, el kell fogadniuk a tekintélyelvet. Ellenkező esetben komoly problémáik lehetnek az életben.

Dolci62

Hozzászólás Szerző: Dolci62 » 2010.04.11. 20:50

Köszönöm a tanácsokat, próbálkozom!

valeri07

Hozzászólás Szerző: valeri07 » 2013.11.30. 09:55

Iskolai hiányzás. Nem tanköteles tanuló szülője vagyok. Nem tanköteles tanuló esetén az iskolának nem kell értesiteni a szűlöt 10 óra igazolatlan mulasztás után??

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2013.11.30. 12:46

Akár tanköteles, akár nem, az iskolának kötelessége értesíteni a szülőt, ha a tanuló igazolatlanul hiányzik.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

Válasz küldése