Szakértői vélemény iránti kérelem - nyomtatvány

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
zsoltzsolt
Kapcsolat:

Szakértői vélemény iránti kérelem - nyomtatvány

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2014.10.30. 11:02

Kedves Szakemberek, Kollégák, Szülők!

Kéretik a csatolt dokumentum kitöltése útján kérni a továbbiakban a Tankerületi Szakértői Bizottságoktól (leánykori nevén: Nevelési Tanácsadó) a gyermekek/tanulók vizsgálatát, akár szülő vagy nagykorú tanuló, akár köznevelési/oktatási intézményről légyen szó.
Ezt mind az Alapvizsgálat (értsd: első vizsgálat), mind a Felülvizsgálat (kontroll) esetén, természetesen becsatolandó hozzá az érintett pedagógusoktól a pedagógiai vélemény (pl. matek problémák esetén a matek tanár véleménye; felülvizsgálat esetén a fejlesztő pedagógus véleménye) is.
Továbbá segítség lenne a szakszolgálatok számára, ha a gyerek neve mellett szerepeltetnék a gyermek OM azonosítóját is.

Üdvözlettel:
Thén ZSolt
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Thén Zsolt
elnök, Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesülete

Judy65

Re: Szakértői vélemény iránti kérelem - nyomtatvány

Hozzászólás Szerző: Judy65 » 2014.10.30. 11:54

Egy pici kiegészítés:
...a Szakértői vizsgálat iránti kérelemhez (első vizsg.) csatolni kell az ún. FEJLŐDÉSI ADATLAP-ot, melyet a gyermekorvossal ill. védőnővel kell kitöltetni - elvileg a szülő intézi, de akinek helyben van a gy.orvosa, egyben átküldjük neki az adatlapokat.... más község gyerekorvosának (más községből is vannak tanulóink), hivatalos levélben küldjük át. Más esetben a szülő intézi (ha máshol van a gy.orvosuk...!).
...de ez csak az 1. vizsgálatkor..... megpróbálom csatolni (nem tudom, sikerül-e), de letölthető a 15/2013. (II.26.) EMMI rendeletből - 4.sz. melléklet.
...+ -a lánykori nevén - nevelési tanácsadó tőlünk kéri a régi-fajta (felül)vizsgálati kérelmük nyomtatványának kitöltését is, + kísérőlevelet, ugyanis ez az új kérelem nem tartalmazza sem az osztályfőnök, sem az igazgató aláírását, sem pecsétet. (így kb 8-9 oldal)
(... Ez az új-féle most azért kell a kontrollvizsgálatokhoz is, mivel a nev.tan. most lett szakértői bizottság, és a a fentebb említett rend. kötelezi, így a már rendszerben lévő gyerekektől is be kell kérni a SzB-s kérőlapokat.)
A felülvizsgálathoz nálunk külön nyomtatvány van, amit kér tőlünk a megyei szb...., azt hiszem, a honlapjukról kell letölteni.
(Sajnos nem sikerült letöltenem a 4.sz mellékletet...a kiterjesztés nem engedélyezett... nem tudom, hogyan kell ezt megoldani.)

zsoltzsolt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2014.10.30. 12:11

Orvosi adatlap csatolva

Én itt most csak a tankerületiekről tettem említést, hisz ez az első lépcső

Egy kis pontosítás, hogy ki is, pontosabban kinek KELLENE kitöltenie ezt az ominózus lapot, ez áll rajta:
"Adatszolgáltatásra kötelezett a gyermek házi-(gyermek) orvosa a területi védőnő által szolgáltatott információk felhasználásával" - vagyis a GYEREKORVOS. Sok helyen védőnői lapot vagy mifenét használnak és csatolnak, mert a gyerekorvos *****ik megcsinálni ezen vizsgálatokat.

letölthető dokumentumok pl. többek közt a Bács-Kiskun Megyei Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság (ez is leánykori név) honlapján:
http://www.szakertoibizottsag.bacskisku ... kumentumok
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Thén Zsolt
elnök, Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesülete

Judy65

Hozzászólás Szerző: Judy65 » 2014.10.30. 12:29

Nálunk már a "nev.tan." kéri az orvosi adatlapot, mint 1. lépcső.... a továbbiakban nem kell, hiszen ők küldik a tovább-vizsgálatosokat.
.... Lehet, hogy ez esetben is területi különbségek vannak (bocsi, ha tolakodó voltam).
... Mi a BAZ Megyei SzB-hoz tartozunk.
Nálunk is "harcolni" kellett eleinte a gy.orvossal, de mostmár belenyugodott. (Évek óta ostromlom ilyesmikkel, mert én szoktam gyógyped.-ként intézni a vizsgálati kérelmeket is az iskolánkban.)
Természetesen én is úgy értettem, h. a gy.orvossal kell kitöltetni, az "ill." helyett "+"-t vagy "és"-t kellett volna írnom ... (hát öregszem...) :oops:

zsoltzsolt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2014.10.30. 12:47

Itt valami nagyon nagy fogalom és kép zavar van
a (régi nevén) Nevelési Tanácsadó=Tankerületi Szakértői Bizottság!!
(vagyis a régo nev.tanok. most ellátják a tankerületi szakértői bizottsági feladatokat, a nevelési tanácsadást, logopédiai ellátást, korai fejlezstést, stb.; a 10 szakszolgálati feladatból 8-at.)

"Nálunk már a "nev.tan." kéri az orvosi adatlapot, mint 1. lépcső.... a továbbiakban nem kell, hiszen ők küldik a tovább-vizsgálatosokat. " ----??? igen ők küldik tovább egy Alapvizsgálat (Komplex szakértői vizsgálat) után, de CSAK abban az esetben, ha felmerül az SNI gyanúja.

Vagyis ez az első lépcső, ahol minden kell: orvosi adatlap, vszakértői vlémenyérő. ped.vélemény, stb
vagyis jogosan kéri és kell is kérnie
Thén Zsolt

Judy65

Hozzászólás Szerző: Judy65 » 2014.10.30. 13:22

Igen, én is így tudom.... csak valószínűleg nem voltunk teljesen egy hullámhosszon...
...szóval a lényeg, hogy az orvosi adatlapot csatolni kell a szakértői vizsgálat iránti kérelemhez, mint első kérelemhez, melyet az - új nevén: - ..... Megyei Pedagógiai Szakszolgálat ..... Tagintézménye (= tankerületi SzB, régi nevén nev.tan.) részére kell megküldeni, akik SNI gyanúja esetén továbbküldik a gyerek anyagát a Megyei Szakértői Biz.-nak.

Szerintem teljesen ugyanazt írtuk ( Azt hiszem, félreérthető voltam... sokat "szövegeltem", 1-2 lényeges szót meg kifelejtettem - bocsi: ;) )

Válasz küldése