Pedagógusok munkaideje

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
fejlesztőped.

Pedagógusok munkaideje

Hozzászólás Szerző: fejlesztőped. » 2013.10.21. 11:39

Szakszolgálatban dolgozom fejlesztőpedagógusként.Gyerekek között kötelezően eltöltött munkaidőm 21 óra.
Kötelezhető vagyok e arra, hogy 40 órát benn töltsek az intézményben, úgy, hogy a munkámhoz szükséges alapfeltételek (helyiség, számítógép) nincs biztosítva?Az általam ismert törvények alapján 32 óráig kötelezhetnek a benntartózkodásra.Várom válaszukat!

Szakszolgálatban dolgozom fejlesztőpedagógusként. Gyerekek között történő kötelező óraszámom 21 óra.Kötelezhető vagyok arra, hogy 40 órát az intézményben töltsek, úgy, hogy az alapvető, munkámhoz szükséges feltételek (helyiség, számítógép) nincsenek biztosítva?? Én a törvényt úgy értelmezem, hogy 32 órára kötelezhetik a pedagógust, a fenn maradó 8 óráról a pedagógus dönt, hogy hol, milyen munkájához kapcsolódó feladatot lát el.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hogabi 2013.10.21. 18:10-kor.
Ok: Két helyen megnyitott azonos témát összevontam.

Ami

Re: Pedagógusok munkaideje

Hozzászólás Szerző: Ami » 2013.10.22. 10:18

32 órán felül a 8 óra az amit nem kell az iskolán belül tölteni, pl. otthoni felkészülés. Nekünk szép kis elszámolótáblázataink vannak. :)

zsoltzsolt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2013.10.22. 15:28

Egy minisztériumi állásfoglalás szerint a 32 óra nem vonatkozik a szakszolgálatokra
Thén Zsolt
elnök, Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesülete

szabone.j

Hozzászólás Szerző: szabone.j » 2013.10.22. 16:48

Én is szeretném végre tudni, akkor mi vonatkozik a Szakszolgálatokra? Teljes a káosz, egyik nap így értelmezzük, másik nap már más van. Köszönöm!!

tedit

Hozzászólás Szerző: tedit » 2013.10.22. 17:56

Valaki tudja, hogy az óvodában dolgozó fejlesztőpedagógusnak mennyi a munkaideje?

fejlesztőped.

Hozzászólás Szerző: fejlesztőped. » 2013.10.23. 19:25

Ha jól értelmezem, a hozzászólásaitok megerősítenek abban, hogy Szakszolgálatban nem kötelezhetnek a 40 óra benntöltésére. Akkor újra segítségeteket kérem abban, hogy kihez fordulhat a pedagógus jogorvoslatért , ha a törvények ,rendeletek ellenére a vezető kötelez bennünket a 40 óra benntöltésére, ezt az eddig ugyan el nem fogadott, de számunkra elküldött SZMSZ-ben is rögzítette!!

hozzászólok

Hozzászólás Szerző: hozzászólok » 2013.10.23. 21:25

Szeretnék érdeklődni,hogy hol található ez a "minisztériumi állásfoglalás"?! Nálunk a szakszolgálatban 32 óra kötelező benntartózkodás van, dokumentálni is kell!
Az előttem szólóhoz:40 óra lehetetlen!!!32 a max., 8 óráról pedig a pedagógus dönt,hogy hol tölti el és milyen munkával!

Ami

Hozzászólás Szerző: Ami » 2013.10.27. 09:11

(13) A pedagógiai szakszolgálat intézményében alkalmazott pedagógusok teljes munkaidõben történõ foglalkoztatás
esetében heti huszonegy órában a neveléssel-oktatással lekötött munkaidõben végzik a gyermekek, tanulók
vizsgálatával, egyéni vagy csoportos foglalkoztatásával, a tanácsadással, gondozói tanfolyamok megtartásával
(a továbbiakban: közvetlen foglalkozás) kapcsolatos feladatokat. A közvetlen foglalkozásra megállapított idõn kívül –
munkaköri feladatként – látják el a szakértõi véleményhez szükséges vizsgálatok, valamint a közvetlen foglalkozások
elõkészítésével kapcsolatos feladatokat, a vizsgálatok keretében készített vélemények egyeztetését, a szakértõi
vélemények elkészítését, biztosítják a folyamatos nyitva tartást, továbbá végzik a gyermek, tanuló fejlõdéséhez
szükséges egyéb, intézményen kívüli tevékenységet, utaznak a gyermekhez, tanulóhoz.

Köznevelési törvényből...

fejlesztőped.

Hozzászólás Szerző: fejlesztőped. » 2013.10.27. 13:45

Kedves Ami!
Köszönöm, hogy reagálsz a problémámra. Mindazt, amit beillesztettél a törvényből mi is tudjuk.A nagy problémánk az, hogy a főigazgató mégsem így várja el tőlünk a munkaidő beosztást, ahogy a törvény megfogalmazza. Mint írtam, heti 40 óra kötelező benntartózkodást kér. Nincs kötetlen munkaidőnk, és mindez úgy, hogy a Szakszolgálatban nincs is mindenkinek helye és gépe sem. Tehetetlennek érezzük magunkat, holott úgy gondoljuk nekünk van igazunk, és a törvény is mellettünk áll. Vannak olyanok, akik azt mondják, hogy a vezető a törvények, rendeletek ellenére teljhatalmánál fogva elrendelhet 40 órát. Ezt viszont nem tudom hogy így van-e.Ha igen, akkor nem tudom miért alkotnak törvényeket?? Az én problémámra még mindig nem tudom mi az egyértelmű válasz.

Ami

Hozzászólás Szerző: Ami » 2013.10.27. 14:13

Pedagógusoknál, illetve aki az életpályamodell alá tartozik, arra ez vonatkozik 40 óra: 26-ig oktatással-neveléssel kötött, 26-tól 32-ig oktatással-neveléssel le nem kötött (eddig bent a suliban), 32-től 40-ig szabadon felhasználható.
Szerintem nálatok csak annyi a különbség hogy 21 a közvetlen foglalkozás. De egy honlapot ajánlanék, ahol lehet hogy segítséget tudnak adni. De ide nem írhatom, privátban küldöm. :)

Válasz küldése