A pedagógusok előmeneteli rendszere

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
Dóri

A pedagógusok előmeneteli rendszere

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2013.08.02. 13:14

hudnik
Kapcsolat:

Re: A pedagógusok előmeneteli rendszere

Hozzászólás Szerző: hudnik » 2013.08.02. 15:38

Ajánlom figyelmetekbe Petróczi Gábor tanügyigazgatási szakértő oldalát, ahol mindig ott vannak a legfrissebb hírek és változások magyarázatokkal, segédletekkel. Érdemes beállítani az RSS követést és akkor minden friss posztot rögtön olvashattok. Megbízható és naprakész információ forrás szerintem. http://www.petroczi.eoldal.hu/

schindler.gizella

Hozzászólás Szerző: schindler.gizella » 2013.08.09. 13:51

Petróczi Gábor tanügyigazgatási szakértő oldala nagyon hasznos minden pedagógus számára. Köszönet a precíz munkájáért.
A pedagógusok előmeneteli rendszerével kapcsolatosan nem igazán értem miért van az, hogy egy főiskolát végzett F 10 miért 152 %-kal emelkedik és az egyetemet végzett F 10 csak 138 %-kal.
Ami pénzben annyit jelent, hogy a főiskolai végzettség 88363 Ft, az egyetemi csak 77579.
Az idősebb pedagógusok egyébként is rosszabbul járnak az életpálya modellel, az egyetemi végzettséggel még inkább hátrányba kerülnek? Éppen 11 éve, hogy béremelés volt a pedagógusoknak,
s remélhetőleg már nem lesz ilyen hosszú időszak, amikor bérfejlesztés nélkül kell dolgozni. Vagy örüljünk, hogy munkánk van és nem hal éhen a családunk?
Schindler Gizella

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2013.08.09. 20:54

Kedves Gizella!

Én azt hiszem, hogy
Vagy örüljünk, hogy munkánk van és nem hal éhen a családunk?
ez a valós életpályamodell. Meg kell várni az új besorolást, meg az első fizetést!
Ráadásul 428 iskolaigazgató nincsen kinevezve még. Az, hogy ki fog rosszul járni? Szerintem mindenki!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

hudnik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hudnik » 2013.08.09. 22:03

Jelenleg még minden folyamatosan és naponta változik, úgy tudom a tanév kezdése előtt 27-én lesz kormányülés, ahol megszületik a sokadik végső döntés.

Én csak nyugalmat akarok és azt, hogy ne attól kelljen félnem, hogy melyik nap hívnak fel azzal, hogy a továbbiakban a fenntartó erre a típusú munkára nem tart igényt. Sajnos a mostani szabályozásban ez a lehetőség nagyon is benne van.

Én csak a munkámra akarok koncentrálni, a gyerekek fejlődésének segítésére. Nekem ennyi elég lenne --aminek persze alapfeltétele a nyugalom és a biztonság érzése--.

Válasz küldése