PEDAGÓGIAI PROGRAM átdolgozása

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
Zsuzsi

Re: PEDAGÓGIAI PROGRAM átdolgozása

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi » 2013.03.04. 14:14

Sokáig hezitáltam azon, hogy hozzászóljak-e ehhez a témához, annak ellenére, hogy már az összes mondanivalóm leírtam, hosszas magyarázatokkal rendszerbe állítottam, és jónéhány kollégával együtt egy egész nyarat rászántunk arra, hogy még a kormányváltás előtt elküldjük javaslatainkat az illetékeseknek. Ahogy akkor láttam, a többség minket támogatott, sőt, tette volna ezt egy hivatalos levél aláírójaként is. Sajnos, akkor néhány ember gáncsoskodása miatt ez a kísérlet elbukott :cry:, így gyakorlatilag az egész munkánk kárba veszett, pedig meghallgatást, eredményt csak összefogva, szervezetként lehetett volna elérni... most azt látom, újra indult a téma, ami a fentiek után csak eső után köpönyeg :( :( :(

A topicot itt találjátok:

http://forum.fejlesztok.hu/viewtopic.php?f=14&t=498

Zsuzsi

gréti

Hozzászólás Szerző: gréti » 2013.03.04. 21:36

Kedves Dóri!
Igen, kérem szépen a kész anyagot, ha ez neked nem probléma a gne.greti63@gmail.com címre!
Köszönöm! Gréti

Rági

Hozzászólás Szerző: Rági » 2013.03.12. 21:07

Sziasztok!
Én egy többségi általános iskolában dolgozom gyógypedagógusként. Mi a tanulásban és értelmileg akadályozottakon kívül mindenkit "integrálunk", ill. megpróbálunk a Szakértői Bizottságok szakvéleménye alapján.
A Helyi tantervben meg kell jelennie az SNI-nek?
Dóri, nekem is átküldenéd az anyagot? Elküldöm privátban az e-mail címem.
Segítségeteket előre is köszönöm!
Ági

dikager

Hozzászólás Szerző: dikager » 2013.03.14. 09:07

Sziasztok!

Szerdán megkaptam a Sni PP kidolgozását. Nem írtam félre. Véletlenül nem írták bele anno. Azaz nem átdolgoznom kell, hanem kidolgoznom. :lol:
Azóta éjjel-nappal a neten lógok, törvényeket tanulmányozok - mostanra elvesztem a részletekben.
Csütörtök van...... Hétfőre kell.....
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:
(Azért hétfőre, hogy 31.-ig ha valami nem stimmel, még legyen idő módosítgatni, javítgatni)

Viccet félretéve. Ha tud valaki segíteni, hogy tartalmilag minek kell benne lennie, mik az új trv-i rendelkezések (mivel az utóbbi 48 órában több "új"-at is találtam :( stb. akkor azt nagyon megköszönném!

Dóri

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2013.03.14. 13:56

email -cím????

dikager

Hozzászólás Szerző: dikager » 2013.03.17. 07:51

Kedves Dóri!

A címem: dikager@gmail.com

A segítségedet előre is köszönöm!

borijuco

Hozzászólás Szerző: borijuco » 2013.03.17. 23:38

Kedves Kollégák!
Minden tiszteletem a terepen dolgozóknak, de azért arra nagyon vigyázzatok mit vállaltok be! Mivel a Pedagógiai programban foglaltak az alapító okiratra épülnek, ezért az a kiinduló dokumentum. A tanügyigazgatási dokumentumok átdolgozása és elfogadása az igazgatók felelőssége. Neki kellene a jogszabályokat bújni, és átgondolni mit tud az iskola ellátni, mert ha mi megcsináljuk helyette, ugyanaz lesz, hogy beteszik és fogalmuk se lesz arról, hogy mit is kellene integrált nevelés során teljesíteniük.
Most lenne rá lehetőség, hogy ahol semmilyen feltétel nincs meg, ott ne legyen. Ahogy a bejegyzésekből látom a gyerekek szempontjából is jobb lenne ha átgondolná minden intézmény, hogy integrál-e? Sajnos vannak kényszer helyzetek is, tudom.

Vicuska

Hozzászólás Szerző: Vicuska » 2013.03.18. 17:36

Kedves Kollégák!
Jelenleg én is a Ped.programmal küzdök.Kérem a gyors segítségeteket!KÖSZÖNÖM!

eri

Hozzászólás Szerző: eri » 2013.03.21. 10:18

Dóri!
Megköszönném, ha tudnál segíteni az integráció kérdésében. Nálunk eddig is integráltan oktatták a tanulásban akadályozottakat. Ez benne is volt a ped. programban. Ezt most hogyan és mivel kell kiegészíteni. Köszönettel : Eri

Mukriné G. Marianna

Hozzászólás Szerző: Mukriné G. Marianna » 2013.03.21. 10:57

Sziasztok!
Egy többségi általános iskolában dolgozom fejlesztő pedagógusként. Mindenkit integrálunk, kivétel a tanulásban és értelmileg akadályozottak. Az SNI PP átdolgozását én is megkaptam. Segítséget kérnék, aki tud mintát küldeni a Pedagógiai Program kiegészítésre mintát küldeni, nagyon megköszönném!!!
Privát e-mail címem: g.mariann0713@freemail.hu

Válasz küldése