PEDAGÓGIAI PROGRAM átdolgozása

Kérdések és válaszok törvényekről, rendeletekről.
Zsuzsi

Re: PEDAGÓGIAI PROGRAM átdolgozása

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi » 2013.03.21. 11:01

Kedves Kollégák!

Én a betegségem miatt gyakorlatilag 2008 óta nem dolgozom, de van egy ekkortájt kidolgozott anyagom, segédanyagokkal együtt. Tudom, hogy kerettanterves, "elavult", ráadásult egyházi intézményünk az államin kívül más vonatkozásokat is tartalmaz, de szerintem tartamilag ls formailag találtok benne hasznosítható ötleteket.

Vigasztaljon benneteket az a tudat, hogy az oktatás és a tanár nem avul el, csak az éppen ügyeletes vezetők tartják annak, de őrizzétek meg ezt is majd a fiókotok mélyén, mert én a 78-as tanmenetnél használhatóbbat és gyerekbarátabbat nem találtam, csak olyanokat, amikben átnevezték a jó dolgokat, a többit meg eltaposva egy időre sutba dobva később újra visszaállították (ez az a bizonyos "spanyolvisza-szindróma", amiről nemrég beszéltem).
Száz szónak is egy a vége: ha valakit érdekel, csak írjon a ladizsuzsa@gmail.com címre, azonnal tudom küldeni.
Zsuzsi

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2013.03.23. 13:00

Kedves Marianna!
Mindenkit integrálunk, kivétel a tanulásban és értelmileg akadályozottak.
Ki az akit nem integráltok? Nem egészen világos.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

eri

Hozzászólás Szerző: eri » 2013.03.24. 20:03

Sziasztok!
Nekünk a normál osztályok kerettantervét és az enyhén értelmi fogyatékosok kerettantervét kéne összhangba hozni, mivel integráltan oktatjuk őket, de az egyes osztályok tantárgyi óraszámai nem minden esetben egyeznek. Ezt Ti hogyan oldottátok meg? A rehabilitációs órák számát hogyan számoljátok ki? A szabadon tervezhető órakeret felhasználható rehabilitációra? Az óraszámokat nézve ezek a különben is fáradékonyabb gyerekek délutánra már szinte használhatatlanok. Nálam van olyan elsős ,aki az ebéd utáni foglalkozáson rendszeresen elalszik!!! Köszönöm, ha valaki megosztja velem a saját tapasztalatait, én egyenlőre tanácstalan vagyok. Eri

carmina burana

Hozzászólás Szerző: carmina burana » 2013.04.05. 22:10

Sziasztok !!!
Ma kaptuk meg a suliban az SNI pp-t, és nagyon s.o.s ben kéne egy kis segítség...hogy mégis milyen legyen?
Aki tudna küldeni, annak nagyon megköszönnénk a kolléganőmmel !!!!
pecsibalett@freemail.hu

KÖSZI

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2013.04.06. 11:26

Google keresőbe beírod: pedagógiai program. Rengeteget kapsz, lehet mazsolázni.
Bár szerintem bármilyen formája lehet.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

júlia66

Hozzászólás Szerző: júlia66 » 2013.04.07. 08:10

Szia Dóri!
Ha olvasod az üzenetemet kérlek segíts! Nekem is kellene az sni-s PP anyagod. Ha elküldenéd a következő email címre nagyon megköszönném: jullietta@freemail.hu
Julcsi

Válasz küldése