Segítséget kérek

Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

A következő levél privátban érkezett, de úgy gondoltam közkincsé kell tennem.
A levélben szereplő személy neve és címe nálam található, de beleegyezése nélkül nem adhatom tovább!


Tisztelt Szerkesztőség!

Szeretnék segítséget kérni egy számomra fontos kérdésben. TAP szakos gyógypedagógus vagyok, egy integrált iskolában kaptam állást. 11 SNI gyermekkel foglalkozom. A munkaszerződésemet most kellene aláírnom, de a munkaköri leírásomban fejlesztőpedagógus van meghatározva, és heti 22 kötelező óra. Nem tudom, hogy így aláírhatom e a szerződésem, nem lesz e probléma egy esetleges ellenőrzésnél, hogy az iskolának nincs munkaköri leírás szerint gyógypedagógusa, csak fejlesztő. Legyen szíves segíteni nekem erre a kérdésre választ találni!
Köszönettel:
név és cím az adminisztrátornál
Avatar
k.anita

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: k.anita »

Sziasztok!!

Utazó-gyógypedagógusként én is segítséget szeretnék kérni a felmerülő kérdéseimre. Melóhelyet váltottam, azért is tapogatózom a ködben. :)
1. SNI/A gyerekekkel foglalkozom,de csak heti egy alkalommal egy órában.(különböző falvakba járok ki) Az a kérdésem, hogy a kötelezően meghatározott rehabilitációs maradék órák megtartása kivitelezhetettlen, így ezeket megtarthatja fejlesztő, vagy pedagógus?
2.Nekem csak a saját óráimról kell a betétívet vezetnem? Vagy hivatalosan minden hab.rehab. órát nekem kell lepapirozni?
3. pedagógusoknak milyen kötelezettségei vannak?
4. van- e speciálisan a tanulásban és az értelmileg akadályozott tanulóknak bemeneti, kimenti mérése, vagy önállóan kell összeállítani?
5. hol tundnék utánanézni az integráltan oktatott tanulók évfolyamonkénti követelményeinek?
6. az SNI/b gyerekek esetében ugyanúgy kell vezetni a TÜ 356-ot és a 357-et?

Remélem másnak is segítek ezzel, és érthető voltam.:) Köszönöm a választ előre is..
Avatar
kerha

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: kerha »

Sziasztok!

Egy gyors segítségre lenne szükségem a szakdolgozatomhoz!
Tudja valaki, hogy hogyan kell értékelni a Rey emlékezeti profil eredményeit?
A teszt leírásában az átlagot és a szórást számolták ki. Az átlagot még értem, de hogyan számolom ki a szórást?
Hiszen az átlag nem a legjobb és legrosszabb eredmény átlaga, hanem az összeredményé, ugye?
Avatar
Marianna

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Marianna »

Kedves Kerha!
Én magam nem használom ezt a tesztet, de a Fejlesztő Pedagógia pedagógiai szakfolyóirat / 15. évfolyam, 2004/1.számában van egy cikk : A Rey komplex ábrateszt használata a diszlexia-veszélyeztetettség vizsgálatában Szenes Csilla írta. Nem tudom, hogy ismered-e, vagy használható-e ? Esetleg egy mankó lehet számodra. Üdv.: Marianna
Avatar
Marianna

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Marianna »

Kedves Kerha! A cikk letölthető az internetről is! Marianna
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Anita!
Lepapirozni annak kell, aki a foglalkozást tartja.
Aztán. Az Oki honlapján a gyp tantervek közlik a minimum követelményeket. Az integráltan oktatott gy. számára is az a mérvadó.
Vannak egyébként olyan tankönyvek is, amelyek eltérő tantervűek (magyarul az integrált gyerekre vonatkozik). Ezekben már a tananyagot hozzáigazították a követelményekhez.
Avatar
pedamokus

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: pedamokus »

Dóri!
Kicsit pontosabban lehetne, hogy az OKI-n belül ,hol a minimum követelmények rendszere? Ha keresőbe írtam, 300 találatot jelzett :? Tehát SNI minimumkövetelmény érdekelne.
Köszi!
Avatar
Mborostyan

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Mborostyan »

Jó napot kívánok!

P.A.C. mérőeszközre lenne szükségem évfolyamonként az értelmi akadályozott tanulókhoz.
Tananyag beosztás: Beszédfejlesztés és környezetismeret, számolás-mérés elemei, olvasás-írás elemei 2. év foly.
Email címemre ha tudnak, legyenek szívesek segíteni.
Előre is köszönöm!

Üdvözlettel : Mborostyan
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Mérőeszközzel nem tudlak segíteni, de a tananyagbeosztáshoz nézd meg ezt a linket!
Ugyanitt kapcsolódó témák is vannak.
http://www.oki.hu/oldal.php?tipus=cikk& ... he-tanterv

Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Mókuska!
Ha felcuppansz a netre, a google keresőbe beírod, hogy: officina bona, ott találod magad a gyp tantervek közepén. Minden tantervben szerepel a minimum követelmény.
Egyébként léteznek még más gyp tanmenetek is.
Lezárt