Segítséget kérek

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Mi a megjegyzés rovatban - az anyakönyvi résznél - írjuk be, hogy "SNI/a, az eltérő tanterv szerint tanul" és a rehab bizottság iktatószámát valamint a dátumot ami a legutolsó vizsgálati papíron van.
Nálunk ez a szokás. Azt hiszem erre nincsen megszabott forgatókönyv.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
szildike67

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: szildike67 »

Sziasztok!

Egy most kialakításra kerülő fejlesztő szobához milyen berendezési tárgyakra van szükség? Milyen alapvető eszközök fejlesztő játékok amik szükségesek és hasznosak lehetnek a fejlesztéshez?
Hol tudnék ennek pontosan utánanézni árakkal együtt?
Előre is köszi!
Ildi
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia Ildi!

Ez sok mindentől függ. Részletekkel tudnál szolgálni?
Pl. hány évesekkel foglalkozol? hány gyerekkel? mekkora a szoba alapterülete? ez milyen intézmény?
Na egyelőre ennyi :)
válaszok után többet tudok majd mondani :)
Zsolt
Avatar
andrea8205

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: andrea8205 »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Egy általános iskolában dolgozom, SNI-ű diszes (4.-8. osztályos) gyerekek fejlesztésével foglalkozom. Kezdő gyógypedagógus vagyok!
A dokumentálásról és az egyéni fejlesztési lapok kinézetéről szeretnék információt kérni tőletek! Vezetem a meghatározott eü. külívet, belívet, és minden gyerekre egyéni fejlesztési tervet írok! Ennyi elég??
Nagy segítség lenne számomra, ha valaki tudna küldeni kitöltött dokumentumokat, természetesen a fejléc nélkül. Olvastam, hogy aug. 30. körüli fórumon körbement egy ilyen lehetőség, így aki kért az e-mail címére az kapott valaki Jótevőtől.
Címem: andrea8205@mailbox.hu
Jó lenne, ha valaki tudna küldeni, javasolni olvasásgyorsítási tippeket, technikákat, valamint a mgh.-msh. hosszúságának érzékeltetésére javaslatokat, játékokat!

Segítségeteket nagyon szépen köszönöm!
Avatar
szildike67

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: szildike67 »

Szia Zsoltzsolt!
Egy általános iskolában dolgozom gyógypedagógusként. 15 SNI-s gyerekkel foglalkozom, ők 6 és 14 év közötti korosztály, valamint 25 tanulási nehézséggel küzdő gyermekkel, akik szintén ebből a korosztályból kerülnek ki.
Eddig a könyvtárban tudtam velük foglalkozni, de most egy pályázati lehetőség kapcsán úgy néz ki lenne rá anyagi forrás, hogy változtassunk ezen. Ehhez kérnék segítséget.
Ildi
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia Ildi!

Ezen az oldalon is néz körül, elég sok dolguk van
http://www.horzrt.hu/
ez se rossz:
http://www.csaladinet.hu/webshop/logico ... arget=list

kéne egy számítógép is, rengeteg fejlesztő-oktató program van, pl. a Manó sorozat, vagy a Mókus iskola darabjai is jók.
Meg, ha van rá mód valami, mozgásos játék is kéne.. vagyis tornaszőnyeg, babzsák, esetleg egy bordásfal, nagyméretű labda (90 cmátmérőjű kb), de ez van a Hor-nál
meg sok játék: pl. Tantrix (http://www.gemklub.hu/termek%20logikai_ ... ntrix.html), Jenga (http://www.gemklub.hu/gyorskereso.html?search=jenga) , WHO WAS WHO?, Puzzle jó pár,
egy tükör is elkelne a falra -> pl. testséma fejlesztéshez
na, ezen a vonalon már el tudsz indulni
ja, és megfelelő asztal és szék is kell :)
Zsolt
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Ildike!
Itt a jövendőbeli fejlesztő termed (még) nemlétező számítógépéhez az első program.
Zip-ként csatoltam, másként nem megy át. Majd csomagold ki, exe lesz belőle.
Pá, Dóri :P
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Ahh, 100%-os lett a teljesítményem benne :)
Köszönöm én is :)
uff
Zsolt
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Hát ebben vajon mekkorát domborítasz? :lol:
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
zsoltzsolt

Re: Segítséget kérek

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Na végre, eddig nem akart menni, de msot már megy!!
Ezt szeressem ám, jó játék :)
Lezárt