Pieron teszt értékelése

Avatar
kiki678

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: kiki678 »

Sziasztok! Azt szeretném kérdezni, hogy gyógypedagógus hallgatóként is csatlakozhatok az egyesülethez, vagy csak akkor, ha már lediplomáztam?
Avatar
zsoltzsolt

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Szia!

Várunk szeretettel!
Töltsd le a jelentkezési lapot a hozzátartozó mellékletekkel és küld el az Egyesület székhelyére (minden adat rajta van a lapokon).
Zsolt

ui.: miért ebben a topicban kérdezted ezt? :)
Avatar
diossye

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: diossye »

Sziasztok!

szeretném n is elkérni a Pieron teszt értékelését! Illetve ha van valakinek, akkor a VMI, DPT és Edtfeldt tesztét is! Fontos lenne még ma megkapnom, ha lehetséges!
Előre is köszönöm!!!
e-mail: diossye@gmail.com
Avatar
Sacka8

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Sacka8 »

hmm, hm...
A következő módon értékeld:
1.összeszámolod a megadott idő alatt hány ábrát nézett át,
2. összeszámolod a hibás áthúzásokat,
3. levonod a hibák számát a teljes elemszámból,
4.a kettőt arányítod.
Általában azt gondoljuk, hogy már 98% százalék alatt a figyelmi folyamatokban zavar lehetséges. A figyelemzavar mindig minőségi elemzés után mondható ki, nem egy tesztvizsgálat(ráadásul eléggé egyszerű és egyszeri vizsgálat!) alapján....
Avatar
zorabe

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zorabe »

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Pieron teszt ügyben. Ciki vagy nem, nem egészen tiszta nekem, pontosan hogyan épül fel a teszt, milyen korosztályt lehet vele szűrni.... stb. Annyit tudok, hogy a figyelmet méri, és része a szék-lámpa próba...de ez édes kevés.Gyógypedagógus hallgató vagyok(tanulásban akadályozottak szakon), szakdolgozat témát kellene sürgően választanom, de nem jutunk dűlőre a konzulenssel. Ő ezt a tesztet fél szóval említette nekem, hogy ebből is lehetne írni.... de idő hiányában, többre nem futotta, sajnos.
Esetleg ha valakinek van valami jó ötlete szakdolgozat témában, szívesen venném!
Előre is köszi a segítséget, üdv: zorabe
Avatar
Panni

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Panni »

Zorabe!

Szakdogalzat címjegyzéket nem kaptatok a suliban?
Nem adtak meg egy csomó témát ami közül lehet választani, és ott van az is, hogy ki a konzulens.
Hogyan is gondolod te, az ötleteket a szakdolgozat szempontjából?
Ne haragudj én ezt a kérdést nem értem.

Panni
Avatar
zorabe

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zorabe »

Panni!

De igen, kaptunk témajegyzéket, meg is volt a téma, de bizonyos okoból mégsem jön össze.Innentől fogva megakadtunk a konzulensemmel. Ami neki jó, az tőlem távoli és fordítva, ezért most megpróbáluk közelíteni. Egyébként arra gondoltam, hogy esetleg valakinek van valami kedvenc témája, ami esetleg engem is érdekelhetne.Én egyenlőre nem dolgozom ebben, így egy kicsit nehezebb, mint aki már jártas a témában. Szóval erre gondoltam.
zorabe
Avatar
Zsuzsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves Zorabe!

A jó szakdolgozat egyik ismérve, hogy olyan területet dolgoz fel, amiben még tud újat mutatni. Nem gondolom, hogy egy teszt-téma erre alkalmas. Én is tanakos vagyok, a dolgozatom témája az enyhén értelmi fogyatékosok írásbeli kifejezőképességének sajátosságairól szólt. Nagyon hálás témának tartottam, a kisegítőben írattam fogalmazást 5.-esekkel és 8.-osokkal, amit aztán megadott szempontok alapján dolgoztam fel. Ha a Bárcira jársz, a könyvtárban megtalálod, ebben a témában akkoriban még 2 írás volt az enyémen kívül. Én a Pisa-felmérés eredményihez hasonlítottam, ez volt benne az új, de megteheted azt is, hogy normál suliban is íratsz referencia-csoportokkal, és azt hasonlítod a kisegítőshöz. Ami a könnyebbséget jelenti az írásban, hogy ha megvan az anyagod, otthon is tudsz dolgozni vele, és nem kell folyton a könyvtárakat bújnod.

Zsuzsi
Avatar
zorabe

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: zorabe »

Kedves Zsuzsi!

Nagyon köszönöm a segítséget, lehet, hogy én is belevágok ebbe, vagy valami hasonló témába. Ez nagyon jó kiinduló pont. Nem Bárczis vagyok, úgyhogy sajnos nem tudom megnézni ezeket a dolgozatokat. Megkérdezhetem, hogy milyen megadott szempontok alapján dolgoztál? Ha tudnál segíteni és neked úgy jobb, akkor privátban is írhatunk.
Még egyszer köszönöm, üdv: zorabe
Avatar
Zsuzsi

Re: Pieron teszt értékelése

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Írj nyugodtan, várom a leveled!
ladizsuzsa@gmail.com

A témajegyzékről meg annyit, hogy az csak ajánlás, ha valakinek van önálló ötlete, és talál hozzá konzulens tanárt, azt szívesen veszik. Az én témám sem volt semmiféle listán, mert a fenn levők közül egyiket sem éreztem testhezállónak.

Ami még érdekes szakdolgozat-téma lenne: Az integrált oktatás az érintettek szemével.
Na, ennek az eredményére igazán kíváncsi lennék, de az anyag összeszedéséhez sok időre van szükség. Elképzeléseim szerint kérdőíveket kellene szerkeszteni gyógypedagógusoknak, tanítóknak, szaktanároknak, gyerekeknek és szülőknek - kizárólag olyanoknak, akik részesei az integrált oktatásnak. Egyetlen buktatót látok: a kitöltött kérdőívek összeszedését. Emiatt lenne időigényes a feladat. De szerintem, akinek csak jövőre kell megírni a szakdolgozatát, annak érdemes volna belevágni. Ha valaki megteszi, az eredményről értesítsen, legyen szíves!
Válasz küldése