jobb-bal féltekei domminancia

Avatar
Emma

Re: jobb-bal féltekei domminancia

Hozzászólás Szerző: Emma »

Kedves Zsolt!

Egy ismerősöm kislányáról van szó, akit már kisebb kora óta ismerek. Egyébként elvált szülők gyermeke, akit megviselt a válás. Trauma érte és éri bőven.
A hógömbös hasonlat tetszett :) De a minden megvan benne, csak nem a helyén-re helyezném a hangsúlyt.
Amikor a szülő jelezte a problémát, meglepődtem és megnyugtatásként gondoltam felvenni a tesztet - de meglepődtem az eredményeken. Nem azt mondom, hogy súlyos eltéréseket látok, logopédiai osztályosok között láttam már sokkal, de sokkal problémásabb mozgás és idegrendzseri képet, de ezek a parányi eltérések is okozhatnak problémát az olvasástanulás során, pláne ha túlterhelt a gyermek.
Időközben megnéztem egy fociedzést is és ráerősített a mozgásképben látott gyengeségeket és az is világossá vált számomra, hogy a kislány a nevelőapának akar megfelelni azzal, hogy focizni jár.

Nem hibáztam a teszt felvételében. Az általam felsorolt problémák, nem elnézhető dolgok.
Mint mondtam, engem is meglepett a látott kép a korábbi tapasztalatokkal szemben. Én a traumáktól nem mentes múltban is látok okozati háttért és a leterheltségben.
Pont e miatt is fordultam Hozzátok, mert nem akarnám, hogy a most még jól kezelhető problémák,legyintés miatt a későbbiekben súlyosabb tüneteket eredményezzenek.

A holisztikus garafológiába nem akarsz beavatni? Felcsigáztál... :D
Emma
Avatar
zsoltzsolt

Re: jobb-bal féltekei domminancia

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

No az első feladat, hogy a teljesítmény-kényszeres szülőt lebeszéld erről a sok különóráról.
Focira jár tényleg???
a női focinál illúzió-rombolóbb dolog kevés van világon..
kivéve a mecssvégi mezcserét :mrgreen:
egyébként írtad ezt az elvált szülők gyermeke dolgot, így még inkább a holisztikus grafológia a nyitja a dolognak :)
mert gondolkodtam az eseten sokat és arra jutottam, hogy ebben a gyerekben megfordultak a funkciók az energia termelő-tároló viszonylatokban. s erre utal itt a v-z csere is. vagyis aminek az energiát kéne termelnie az nem végzi megfelelően a feladatát, az energiatároló rendszeréből pedig meg kifolyik, elszáll, elillan az energia.
s emiatt alakult ki a kislánynál a "hógömb-effektus"
nem lenyúlni a kifejezést, az enyém :) , vagyis ha idézitek valahol így írjátok: hogy a Thén Zsolt által leírt hógömb-effektus
no
de jogdíjat egye fene nem kérek
a grafológia kérdést inkább kisebb, mint nagyobb részben, de megválaszoltam
Zsolt
Avatar
Emma

Re: jobb-bal féltekei domminancia

Hozzászólás Szerző: Emma »

Kedves Zsolt!

Nem mondanám, hogy kiváncsiságomat teljeskörűen kielégitetted volna a holisztikus grafológia témakörében, de gondolom, ahhoz, hogy megértsem, jobban el kellene mélyednem e témakörben :D
Az energia termelő-tároló rendszer "rendezésére" is van ötleted? Vagy ehhez kellene egy kis rálátás a h.g. tárgykörére?

A teljesitmény-kényszeres anyával egyetértünk...és a női foci szerintem is gáz, sőt engem a mezcsere sem motivál.. ;) Thur-féle hógömb-effekt copy right ;)

Emma
Avatar
Emma

Re: jobb-bal féltekei domminancia

Hozzászólás Szerző: Emma »

ezer bocs, elírtam, Thén-féle :o
Válasz küldése