Difer-mérés

Avatar
aczako

Difer-mérés

Hozzászólás Szerző: aczako »

Sziasztok!
Kérdésem a következő: kinek kell a difer-mérést elvégezni?
Tudomásom szerint az elsős tanító válsztja ki a mérésre a gyerekeket, de ki végzi a mérést? Miért kellene azt a gyógypedagógusnak végeznie, amikor az év eleji szintmérésekkel így is el vagyok havazva. Ráadásul még nem is csináltam soha.
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: Difer-mérés

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Heló, kedves Aczakó!
Teljesen igazad van, nem a gyógypedagógus feladata, hanem az osztályfőnöké illetve osztálytanító, hiszen neki kell utána is figyelemmel kísérnie az adott tanuló fejlődését. .. esetleg tanácsot kérhet tőled, hogyan tudná fejleszteni, illetve szükség esetén fel lehet / kell terjeszteni pedagógiai vizsgálatra. ... 1.lépés: nevelési tanácsadó (bocsi, ha olyat is leírok, amit bizonyára Te is tudsz, de hátha nem mindenki, aki később olvassa).
... szerintem pont ez a lényege a DIFER-nek: a tanító kiszűri a lehetséges tanulási problémás gyerkókat, felterjeszti, s a nev.tan. standard eszközökkel vizsgálva eldönti a továbbiakat (kell-e spec.szakember bevonása a fejlesztésbe (SNI, BTMN esetén), vagy elég ha osztálykeretben fejleszt a tanító.
Sikerült megnyugtatni?
... hát ez elég általános: sajnos próbálnak sokmindent a gyógyped-ra / fejlesztő ped.-ra rásózni mindent, amiben benne van a szó, hogy 'fejlesztés'!... és még mást is. ... A kolléganőmre (szintén gyógyped.) a magántanulók vizsgára való felkészítését sózták rá (normál tanterv: fizika, kémia,...meg minden!)
Érvelj azzal, hogy Neked onnantól van dolgod az adott tanulókkal, ha van szakértői véleménye (akár SNI, akár BTMN). Feladatod még az integrált oktatás segítése (tanácsadással!), de ez nem azt jelenti, hogy Te dolgozz az integráló tanárok, vagy akárki más helyett.... azért mindezt óvatosan, kedvesen, bájosan, udvariasan, de határozottan. ;)
Válasz küldése