Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Avatar
carmina burana

Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: carmina burana »

Sziasztok !

Tudom hogy "lerágott" csont a gyógyped.pótlék, de még mindig látok ilyen....meg olyan....megfogalmazásokat is !
Aki normál iskolában, integráltan oktatott sni.gyermekekkel foglalkozik, mint főállású gyógypedagógus,/ az iskola tanára vagyok / annak jár...avagy már nem jár a pótlék az új törvény értelmében???
Köszi !!!
Avatar
nemese

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: nemese »

Akkor, ha F 70-es SNI A-s tanulókkal foglalkozol- nekem így mondták.
Avatar
henciduda

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Akkor jár a gyp. pótlék, ha kizárólag SNI-s gyerekekkel foglalkozol, 1 BTMN-es sincs köztük. A diagnózis egyáltalán nem számít. (Akkor pl. a nagyothallók v. az ért. akadályozottak után nem járna?) Az SNI/"a" meg "b" 2011 óta nem létezik....
Avatar
carmina burana

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: carmina burana »

Nagyon köszönöm a válaszokat, de az itteni tanker....olyan papírt mutat.....h csak akkor jár a pótlék / tavalyi béremelésig kaptam / ha az iskola tanulóinak össz
létszámának a 33%a sni !?......hm.....vagy ez is úgy van h ahány tanker....annyiféle értelmezés ???
Avatar
henciduda

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: henciduda »

A 2013. évi CXXXVII. törvénnyel módosított köznevelési törvény és a végrehajtására kiadott 316/2013. (VIII.30.) Kormányrendelet a köznevelési intézményekben leggyakoribb pótlékokat és azok összeghatárait az alábbiakban határozza meg.

16. § Pótlékok

(7) A gyógypedagógiai pótlékra az a pedagógus jogosult, aki sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók óvodai nevelését, iskolai nevelés-oktatását, kollégium nevelését vagy fejlesztő nevelés-oktatását - a szakértői bizottság szakvéleményében foglaltak szerint – végzi, feltéve, ha kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulókkal foglalkozik, vagy ha az általa felkészített sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók aránya a nevelési év, tanév első napján eléri a harminchárom százalékot.

Kedves Tanker. melyik szót nem érti? Mert amit ő mond, az meg nincs benne a rendeletben.
1. lépés: a hatályos rendelet kikeresése.
2. lépés: olvasás
3. lépés: szövegértés.
Avatar
carmina burana

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: carmina burana »

Nagyon Köszi " henciduda" !!!

Ezt most elmentem és megint megmutatom nekik...a Tankernek.....mert ott láttam a papírt....odaadták a kezembe.....és nem ez volt.....hanem amire hivatkoztak...h az egész iskola össz. tanulóinak a 33% -át ha eléri az sni..létszám, akkor jár csak. És ezen felül még utazó gyógypedagógiát is ellátok a szomszéd faluban, igaz hogy ezt megbizásival. Szinte 100%ban csak sni gyermekkel foglalkozok !
És amennyiben mégis jár a pótlék....kérhetem e tavaly szeptemberig visszamenőleg ???

Nagyon köszi ....előre is !!!!
Avatar
carmina burana

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: carmina burana »

Most találtam meg....amire a Tanker hivatkozik......a Magyar Közlöny.2013.évi.143.számában....a pótlékok résznél...a 8.oldalon, a 16/7-es.....így szól...

(7) Gyógypedagógiai pótlékra az  a  pedagógus jogosult, aki sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók óvodai
nevelését, iskolai nevelés-oktatását, kollégiumi nevelését vagy fejlesztő nevelés-oktatását a  szakértői bizottság
szakvéleményében foglaltak szerint végzi, feltéve, ha kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulókkal
foglalkozik, vagy ha az  általa felkészített sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók aránya az  intézményben
a nevelési év, tanév első napján eléri a harminchárom százalékot.....
Most akkor ??
Köszi...
Avatar
carmina burana

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: carmina burana »

Sajnos ...ma ezt a választ kaptam a megyeszékhelyen lévő EGYMI-től is.......és ráadásul elvesztettem az utazógyógyped. állásomat is...mert h van állandó munkahelyem..és eddig külön megbizásival jártam ki.....és most derült ki....ma....h KLIKK a KLIKKes dolgozót nem bízhatja meg.....csak főállású utazógyp..
Köszi mindenkinek aki infókat adott...de ez a valóság ! A szomorú valóság !
Egyébként minden második mondatban az hangzott el....h még nem tudjuk....
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Örök rejtély marad számomra, hogy a Tan.ker mit is csinál? Azon kívül, hogy táblázatokat, kimutatásokat kérnek és felveszik a fizetésüket. Mert az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy nem a pedagógusok munkáját segítik, hanem még többet tesznek rájuk, ráadásul - és ez a legszomorúbb - semmit nem tudnak!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
minerva

Re: Kinek jár a gyp.pótlék az új törvény értelmében?

Hozzászólás Szerző: minerva »

Én még nem láttam olyan általános iskolát ahol az SNI-s tanulók létszáma elérte a 33%-ot.Szóval nem tudom kire is vonatkozik ez a törvény?
Válasz küldése