SNI státusz megszűnése

Avatar
hudnik

SNI státusz megszűnése

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Sziasztok,

a törvényeket forgatva [éljen a jogi vizsga :-) ] nem igazá találtam arra instrukciót (valószínű csak én voltam felületes), hogy mi a teendő abban az esetben, ha a diák 7 évig folyamatosan megkapta az SNI diagnózist diszlexia és diszgáfia miatt, most az utolsó kontrollon már nem minősítették SNI-snek, _csak_ tanulási nehézséggel küzdőnek.

Ha Ti már jártatok el ilyen ügyben vagy megmondanátok, hogy pontosan melyik rendelet melyik pontja ír erről, nagyon hálás lennék.

Köszönöm,
niki
Avatar
henciduda

Re: SNI státusz megszűnése

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Mi a kérdés tulajdonképpen? SNI-ből BTMN-es lett, annak minden vonzatával. A szakvélemény az irányadó.
Avatar
hudnik

Re: SNI státusz megszűnése

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Egyértelmű, hogy a szakvélemény az irányadó. Nekem az lenne a kérdesem, hogy ilyen státusz változáskor ír-e elő valamelyik rendelet plusz feladatot, teendőt.
Avatar
henciduda

Re: SNI státusz megszűnése

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Nem. Eddig Te láttad el a gyereket? Utazóként v. az intézmény dolgozója vagy?
Ha visszautalták szakszolgálatos körbe, ők majd meghatározzák a fejlesztő órák számát, és azt, hogy azt ki lássa el.
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: SNI státusz megszűnése

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Kedves Hudnik!
Gyógypedagógusként is elláthatsz BTMN-est. (Nkt. valamelyik melléklete - 3-as v. 6-os).
Ha a szakértői vél. nem tartalmaz fejlesztési javaslatokat, akkor kontrollra kell küldeni a nev.tan.ba, ha igen, elég 3 év múlva (gondolom, már több vizsgálaton is volt).
DE: a szülő fellebbezhet a státuszváltozás miatt, hisz egy "csomó" jogot elveszített a gyerkóc a SNI státusz elvesztésével (méltányos elbírálás, hosszabb felkészülési idő a vizsgákon, érettségin is,...). Segíts a szülőnek (de Te tudod megítélni, mi a legjobb ebben a helyzetben) - én ezt tenném.
Avatar
mamuu

Re: SNI státusz megszűnése

Hozzászólás Szerző: mamuu »

SNI-ből BTMN-es lett, annak minden vonzatával. A szakvélemény az irányadó.??
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI státusz megszűnése

Hozzászólás Szerző: hogabi »

A legutóbbi az irányadó. BTMN.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése