SNI gyerekek ellátása

Avatar
becky

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: becky »

Ezt én nem tudtam, de köszönöm a segítséget!
Nálunk ez 10 gyereket érint, de holnap fel is hívom a szakértői bizottságot, hogy mi a helyzet.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

A dátum a vizsgálat dámuta.
72 gyerekre 1 gyp? Meg vannak őrülve? Nálam 33 van gyerek van és épp, hogy boldogulok. Mondjam, hogy nem is a gyerek sok, hanem a papírmunka? Álljon az igazgató a sarkára!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Rági

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Rági »

Sziasztok!
Ti hogyan és hány órában osztjátok be a tanulókat hab.-rehab. órákra? A 20/2012. EMMI rendelet 138. § (2) bekezdés és az Nkt. 6. melléklete alapján nekem van olyan alsós 5 fős F80-as diagnózisú "csoportom", akikre heti 8 óra jött ki. Szerintetek miden gyereknek meg kell adnom a heti 8 órát, vagy ez a csoportra vonatkozik? Egyébként ha 4 gyerek lenne, akkor már csak 4 óra járna rájuk. Én ebből gondolom, hogy a csoportra jár az óraszám, azon belül pedig a gyermek állapota és szükségletei szerint kapja az órákat.

Segítségeteket előre is köszönöm!
Ági
Avatar
becky

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: becky »

A 8 fős csoportokat hogy kell értelmezni? Elolvastam a törvényt, de nem értem. 17 SNI-s gyerekem. Felsőbb utasításra eddig mindenki egységesen heti 3 órát kapott (óráról kihozva és 6. 7. órában). Azt nem tudtam megoldani, hogy mindig ugyanazok kerüljenek egy csoportba. Kettesével engedik el őket óráról, délután meg a szakkörök miatt nehéz összehozni. Valaki (akinek még van hozzá energiája) legyen kedves és érthetően magyarázza el. Köszönöm!!!!!!!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

becky !
Először is nézd meg minden gyerek papírját, hány órát írt a rehab. Ezt az igazgató nem változtathatja meg, mert szentírás!
Aztán, nézd meg melyik tanuló miből van felmentve!
Ezeket egy papírra írd ki magadnak, hogy lássad egybe! De ha nincsen ráírva akkor 3 óra fejenként.
Utána, pl: ha egy gyerek fel van mentve az idegen nyelv értékelése alól, simán kihozod az óráról. Ugyanezt a matekkal is. Én meg szoktam egyezni a magyarossal is, ha gyakorlás van. Ill. megegyezek a többi kollégával is(matekos, idegen nyelvi) Örülnek ha nem kell velük foglalkozni.
Ezután összeállítod az órarendedet, melybe figyelemebe veszed, hogy a diszkalkuliást ne tedd össze a diszlexiással, és az életkort is vedd figyelembe. Az osztály nem olyan fontos. Tehát pl: 5-6. osztályos egybetehetsz, ha mindegyik azzal a részképességgel küzd. A törvény 6 főt ír, max 8-at!
Nem tudom ezt kérdezted-e? Ha valami nem világos, kérdezz!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
girl1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: girl1 »

Sziasztok!Én meg azt olvastam,hogy a fejlesztők 1-3 fős csoportokban is kihozhatják a gyerekeket.
Ez téves lenne,Nálunk szinte évfolyamonként van 1-1 dadogó,hallássérült,kevert specifikus..Őket csak nem tehetem össze?
Kevés az SNI,október után jönnek még.6 fő a max,menni a minimum?
Köszönöm válaszotokat!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Meg kell nézni mi van a papírjára írva! Ha egyéni akkor egyedül van.
Viszont kérésem: hol olvastad, hogy 1-3 fős csoportban kihozhatják? Törvény kellene!
Köszönöm!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
girl1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: girl1 »

2011 cxc törvényben olvastam,amikor kerestem a fejlsztendők óraszámát.Nem ez van már érvényben?A szakértői papíron ezt találom.6.melléklet
Avatar
becky

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: becky »

Hogabi Köszönöm!
Nagyjából összeállt az órarendem, de még jövő héten egy- két csatát meg kell vívnom, hogy kihozhassam óráról a gyereket. Sajnos hiába van felmentve bármiből is csak egy óráról engedik a szaktanárok kihozni. :( És mindenki 3 órát kap egy héten független attól, ami a szakvéleményében van. :(
Avatar
Hamilton1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

A jelenelgi helyzet elég kaotikus. A korábban más által már hivatkozott 6. melléklet, aminek az E oszlopa mondja meg az óraszámot, (1-6.-ig 3 óra, 7-8.-ban 4 óra), jelenleg az "E" oszlop nélkül van. Ami ugyebár azt vetíti előre, hogy majd változtatni fognak az óraszámokon. A másik számunkra fontos 20/2012 EMMI rendelet 138.§ (2) bekezdéshez pedig egyáltalán nincs végrehajtási utasítás, viszont, szeptember 1-jével hatályba lép. Azaz, még most találják majd ki, hogyan lehetne minél kevesebb gyógypedagógusra szükség. Mert hogy nem a javunkra és a szakmai szempontok javára fognak majd rendeletet hozni, abban biztosak lehettek.
Ha így hagyják ahogyan van, az nagyon rosszat jelent. Például. Ha van mondjuk 10 hetedikes gyereked, akiknek ugye heti négy óra a kerete, ez azt jelentené a rendelet szerint, hogy a 10 gyereket el kell osztanod 9-cel (a 2 bekezdésben le van írva, ennyi főre kell értelmezni a 4 órát), s ha a kapott szám 4-nél kevesebb fő, akkor nemhogy 4 óra nem jár, hanem csak 2 óra jár mindösszesen a tíz gyerekedre. Mert ha van már új szakértőitek, akkor észrevehettétek, hogy nem szerepel benne a fejlesztési forma (egyéni, mikor, makro), valamint óraszám sem. Hát ezért. Természetesen a régi határozatok, amiben még van foglalkoztatási forma és óraszám meghatározva, úgy az az irányadó jelenleg.
Hát sok sikert mindenkinek, kaotikus tanévnek nézünk elébe...!
Válasz küldése