SNI gyerekek ellátása

Avatar
Rági

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Rági »

Hamilton 1!
Azt hogy érted, hogy az Nkt. 6. melléklet jelenleg "E" oszlop nélkül van? Mi a KLIK-től kaptunk egy táblázatot, amely szerint az "E" oszlopban pl. 5 beszédfogyatékosra heti 8 óra, 2 autistára 5 óra, 8 mozgássérültre 8 óra stb. jött ki. A KLIK szerint gyerekenként ennyi órát kellene adni, és még mellette el kell látni a BTM-es, és a logopédia szakosnak a pösze tanulókat is. Én ezt elképzelhetetlennek tartom, ráadásul az rengeteg adminisztráció!!!h
Avatar
Vikki

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Vikki »

Ancs04!

Ez a kérdés engem is nagyon érdekel, mert mi sem állami fenntartású intézmény vagyunk.
Tavaly egy beszédfogyatékos kislány mellé nekünk kellett logopédust szerződtetni, mert az SNI-seket csak a városi iskoláknak látta el az EGYMI. Azt mondták, hogy a város leszerződött velük, mi nem. Idén pedig két SNI-s diszlexiás gyermek szakértői véleményében is benne van a logopédus a korrekciós javaslatban. Mondjuk óraszámban nem jelölik meg, hogy ez mennyi a fejlesztésükből.

Üdv: Viki
Avatar
B.Nikolett

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: B.Nikolett »

Kedves Fórumozók!
Olyan kérdésem lenne, hogy logopédus alapdiplomával rendelkezem. Felmerült, hogy a körzetemben van három SNI-s gyermek, akiket én nem láthatok el,mert csak logopédus szakkal rendelkezem, nekik pedig komplex gyógypedagógiai fejlesztés szükséges. Ezért olyan kolléga kapta meg a gyermekeket, aki tanulásban akadályozottak pedagógiája szakkal is rendelkezik. Mesterképzés választás előtt állok. Találtam egy szakot: inkluzív nevelés tanár mesterszak. Azt olvastam, hogy a tanulási, beilleszkedési- és magatartási zavarokkal küzdő gyermekeket e képzettséggel elláthatnám. Ez mennyire igaz? Előre is nagyon köszönöm a választ!
Üdvözlettel: egy pályakezdő pedagógus
Avatar
Hamilton1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Kedves Rági!
Úgy értettem, ahogy írtam, mi olyat kaptunk legutóbbi változatként, amiből az "E" oszlop, az SNI-re vonatkozó óraszámok hiányoznak. S ez összevág azzal, hogy a 138-as rendelet is hiányzik, vagyis változtatni fognak még.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves B. Nikolett!
Ahhoz, hogy logopédus legyél el kellett végezni a "sima" gyógypedagógiát nem? (TANAK vagy TAP) Volt már a fórumon szó arról, hogy aki a régi rendszerben - idősebbek - tanultak az ő végzettségük megfelet a TANAK-nak és a TAP-na. Régen ologophrén pedagógusnak hívták. Erről a B.G. Gyógypedagógiai Főiskola adott állásfoglalást! Ha valaki, ők tudják!
Tehát elláthatod azokat a gyerkeket! Nézzen már a vezetőség utána!
Amúgy meg a BTMN-eseket máshol a fejlesztőped. fejleszti.
Azt nézd meg, rá van-e írva a gyerekek papírjára, ki a kompetens a fejlesztésben?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
aczako

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: aczako »

Nekem is lenne kérdésem a 20/2012.(VIII.31) EMMI rendelet 138.§ (2)-ről.Hogy is kell ezt most értelmezni? 9 főre kell megállapítani az SNI-s csoportok létszámát, és ha 4-nél kevesebb a csoportlétszám, akkor csak az órák fele jár? Jól értem?
Avatar
Hamilton1

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Igen sajnos, ilyesmi az értelme. Az összlétszámot elosztod 9-cel, s ha a kapott szám kisebb mint négy, akkor csak fele óra jár. . Ez volt az alaphelyzet, de most ez a rendelet eltűnt, ha rákeresel csak a hűlt helyét találod, egy piros 74 hivatkozással, ami csak annyit közöl, hogy 2013 szeptember 1-ével hatályba lép. A végrehajtási utasítás hiányzik. Most legyen okos egy igazgató, egy pedagógus. Hajts végre olyan rendeletet, ami jelenleg nem is létezik, de hétfőtől hatályos. Csodálatos az új oktatási törvény.És az egyébként is problémás, esetleg fogyatékos gyermeket, akit eddig esetleg egyénileg fejlesztettél mondjuk 3 fős csoportban, most összecsődíted 9 fős csoportba és ott aztán tegyél csodát.
Avatar
Rági

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Rági »

Nekem a KLIK-nél azt mondták, hogy a 9 főn belül úgy bontom a csoportokat, ahogy akarom. Viszont érdekes, hogy az "enyhébb" BTMN-eseket 1-3 fős csoportban kell fejleszténi, az SNI-nél pedig elmehetsz 9 főig.
Avatar
ggabi

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Lehet,hogy nem vagyok elég okos DE az a bizonyos E oszlop ( amit néhány napja és sem lelek) az iskolai óratömeg számításra vonatkozik csak...a gyerekenek járó óráknál a százalékos számítással kell eljárni....pl. az óratömeg számításnál az autista gyerkőceink nem haladták meg a 4 főt így kaptunk 6 órát....de a gyerekeknek 11 ill.12 óra jár, a szakértői véleményük is ezt írja...vagy rosszul gondolom?
Avatar
Vicuska

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Vicuska »

Kedves Mindenki!
Nagyon sokat tanulok Tőletek,mindig érdeklődve olvasom a fórumot.Hátha most én segíthetek: Az a bizonyos E oszlop felfedéssel megtekinthető (Petróczi G.honlapján!)Valamint én lementettem, szívesen elküldöm,akinek szüksége van rá.Az én véleményem szerint:ha elosztottuk a gyerekeket 9-cel,akkor a megkezdett csoport is ugyanannyi óraszámot igényelhet.Nekem azt mondták, hogy észérvekkel a 9 fős csoportot is tovább bonthatom, hisz 9 gyermek(SNI kat.)egyszerre nagyon sok.Nem tudom...én is bizonytalan vagyok.Nekem jelenleg 29 SNI-s s 33 BTMN-es gyermekem van.Mindenkinek kitartást kívánok az évhez!
Válasz küldése