SNI gyerekek ellátása

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szerintem nincsen akadálya, de ezt a jegyzőnek kell tudnia.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
rcsaba

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: rcsaba »

Ismételt kérdés:
Üdvözlök mindenkit!
Végigolvastam a fórumot, de a kapcsolódó jogszabályokat is. A 20/2012. EMMI rendelet 138.§ (2.) bekezdésének az értelmezése úgy láttam, hogy itt a fórumon is eltérő, legalább 3 féle értelmezést olvastam:
1. Volt, aki az azonos rehab. óraszámmal rendelkezők számát vette alapul, ha ez 4 vagy kevesebb, akkor a 6. sz. Melléklet által előírt óraszám felét biztosította.
2. Volt, aki az azonos óraszámmal rendelkező tanulók számát osztotta 9-cel, és ha ez a szám 4 vagy kevesebb, akkor biztosította az 50 %-ot. Hozzáteszem, hogy a rendeletet én is így értelmezem, viszont akkor minimum 37 azonos rehabos óraszámmal rendelkező tanulónál lehet az eredeti óraszámot megtartani, ilyen pedig egy integráló intézményben (hiszen ezt is előírja a rendelet) elég ritka, ezért minden esetben csak a felét kellene biztosítani a 6. sz. mellékletben írt óraszámoknak.
3. Volt, aki 9 fős csoportokra osztotta az azonos rehabos óraszámmal rendelkezőket, és a maradéknak biztosította az előírt óraszám felét, a többieknek a 6. sz. melléklet szerint.
Kapott már valaki hivatalos állásfoglalást, hogy melyik verzó a helyesen értelmezett???
Előre is köszönöm a segítséget!
Üdvözlettel, Csaba
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Csaba!
Innen letölthető a pontos számítás. Örvényesi találkozó anyagából.

http://forum.fejlesztok.hu/viewtopic.ph ... 266&#p8266
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Rági

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Rági »

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy jelenleg milyen kül- és belívet kell vezetni az SNI tanulók rehabos óráiról? Állítólag a múlt évben az EMMI adott ki újat. Az utazó konduktorunk azt mondta, hogy a belív vonalkódos, de sajnos nem tudta megmutatni.

Előre is köszönöm a segítséget.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nekem van, de semmi új nincsen benne. Csak a TÜ. szám mellett a 2013 van. A belív ugyanaz.
De van géppel kitölthető is, Tománné Faragó Zita adta közre.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Rági

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Rági »

Köszönöm. Akkor tölthetem a régit. :-)
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nyugodtan töltsed! Jó munkát! :D
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Kedves Mindenki! A rehabos óra is tanórai foglalkozás (!), tehát 45'-es, mint a többi tanóra (matek, magyar, ének,...)- én így tudom.... A fejlesztő foglalkozásnak viszont ilyen alapon lehet, h 60'-esnek kellene lennie. (erre nem tudok konkrétumot!, ne vegyétek készpénznek... ) ...de a rehab. óra biztos, h. tanórai fogl.-nak számít... majd ha a matematika óra 60'-es lesz, esetleg akkor ... (szerintem).
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Bocsánat... előző egy régebbi kérdésre való reagálás....
...de SNI-naplóval kapcsolatban: ... tényleg adtak ki új belívet, de csak annyi, h. csoportos fejlesztés dokumentálására is alkalmas. .. Száma is a régi! (viszont egyénileg kell csatolni minden egyes SNI tanulónak, hiszen egyéni fejl.lapról van szó... (szerintem).
Avatar
vadrozsa67

Re: SNI gyerekek ellátása

Hozzászólás Szerző: vadrozsa67 »

Kedves gyógypedagógusok!

Segítségeteket szeretném kérni. Ettől a tanévtől fejlesztenem kellene egy első osztályos tanulót( BNO F90. ÉS F92.00 )A szakemberre szóló javaslat pszichopedagogus, én pedig oligofrénpedagógia szakos vagyok. Az igazgatónő nem tud pszichopedagogust alkalmazni, mivel senki nem jelentkezett. Törvényes-e ha én fejlesztem, ha nem ,hogyan kaphatja meg a szükséges fejlesztést.
Válasz küldése