új törvény,új számítás

Avatar
ggabi

új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: ggabi »

Sziasztok!

Elolvastam az EMMI-t.Belenéztem az új óratömeg számításba,és meg kell álapítanom a helyzet csak rosszabb lett.Amit nem értek az-az,hogy az iskolai óraszámnál pl.: ha nincs négy integrált autista,mozgássérült...stb gyermek,akkor az óratömeg számolásnál 50%-ot kell számolni a finanszírozott óráknál...de a gyermeknek attól még jár a 11-12 óra hetente?Szeptembertől 9-cel kell osztani az eddigi 8 helyett,szóval az óraszámaink fogynak....a gyerekek nem.....
Nem tudom,ti hogyan csináljátok ....egyéni foglalkozást kéne tartani...e helyett van 6-8 fős csoportom is .......Szóval elkeseredett vagyok.....
Avatar
júlia66

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: júlia66 »

Sziasztok!
Nekem is a rehabórakeret számításával van gondom, illetve bizonytalan vagyok. Iskolánkban tanul 9 SNI-s (közöttük 2 autista), akinek heti 4 óra jár. A 3 SNI-sre, akinek heti 3 óra, és 1 beszédfogyatékos kislányra, akinek 8 óra jár, ad a törvény 50-50%-ot, azaz 1,5 és 4 órát. Így a heti órakeret kb.10 óra. Jól gondolom? Ebből hogy lehet csoportokat kialakítani?Kérlek segítsetek! Köszönöm.
Avatar
Vikki

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: Vikki »

Sziasztok! Szégyen ide,szégyen oda az órászámítást nem értem. Akitől segítséget kértem, nem kaptam,nem tudta. Valaki le tudná vezetni nekem a számolást? 6 btmn csoportom volt,összesen 26 fő és 3 snis.
Előre is köszönöm. Viki
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Júlia!
Nem a lényeget érintem, „csak megütötte a fülemet”, hogy az autista gyereknek heti négy óra jár.
????????????????
Hivatalosan: az autista gyereknek a heti kötelező óraszám 50%-a jár!!!!!!
Ennek fényében talán változhat az óraszámod, csoportbeosztásod. És hivatkozhatsz a törvényre.
(Persze az élet sokszor más: annyi órát tarthatsz, amennyit finanszíroznak.)
Dóri
Avatar
Vikki

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: Vikki »

Szia Dóri!
Nem tudom, érthető volt- e a kérdésem. Tudnál segíteni? Szóval a BTMN-eseknek 2 óra jár, az SNI-seknek 3 hetente. Én eddig a fent leírt 6 csoportnak 6x2 órát, a 1 SNI-s csoportnak 1x3 órát kaptam. Ez heti 15 óra. Ám a százalékos számítást nem tudom. Voltam egy versenyen, ahol csak fejlesztős, gyógypedes kollégák voltak, de akikkel beszélgettem, ők sem tudták ezt. Megtennéd, hogy elmagyarázod!?
Előre is köszönöm: Viki
Avatar
júlia66

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: júlia66 »

Dóri írta:Szia Júlia!
Nem a lényeget érintem, „csak megütötte a fülemet”, hogy az autista gyereknek heti négy óra jár.
????????????????
Hivatalosan: az autista gyereknek a heti kötelező óraszám 50%-a jár!!!!!!
Ennek fényében talán változhat az óraszámod, csoportbeosztásod. És hivatkozhatsz a törvényre.
(Persze az élet sokszor más: annyi órát tarthatsz, amennyit finanszíroznak.)
Dóri
Szia!
Én is úgy tudom, hogy az autisták heti kötelező óraszám 50 %-a jár, de a szakértői bizottság mindkét autistánál teljes integráció esetén heti 4 óra rehabilitációs foglalkozást jelölt meg.
Avatar
júlia66

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: júlia66 »

Vikki írta:Szia Dóri!
Nem tudom, érthető volt- e a kérdésem. Tudnál segíteni? Szóval a BTMN-eseknek 2 óra jár, az SNI-seknek 3 hetente. Én eddig a fent leírt 6 csoportnak 6x2 órát, a 1 SNI-s csoportnak 1x3 órát kaptam. Ez heti 15 óra. Ám a százalékos számítást nem tudom. Voltam egy versenyen, ahol csak fejlesztős, gyógypedes kollégák voltak, de akikkel beszélgettem, ők sem tudták ezt. Megtennéd, hogy elmagyarázod!?
Előre is köszönöm: Viki
Szia, Viki!
Egy iskola rehabilitációs órakeretét, vagyis azt, hogy az SNI-sek számára hány rehabilitációs órát adhat, a 20/2012 EMMI rendelet 138. §.-a határozza meg. A százalékos számítás szintén az SNI-sekre vonatkozik. A Köznevelési törvényben rendelkezik arról, hogy az intézmény az SNI-s gyermek számára a kötelező óraszámának hány százalékának megfelelő számú rehabilitációs órát kell biztosítani. (pl. Alsós integrált autista gyermek kötelező óraszáma 21 óra, ennek 50 %-át, azaz heti kb. 10 óra rehab. órát ír elő a törvény ) Ezt a szakértői véleményben meg lehet találni.
Avatar
henciduda

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Szia Júlia!
Igen,ám, csak a kettő (a törvény és a szakértői véleményben megadott rehab. óraszám) nem mindig szokott egyezni. A tanulásban akadályozottaknál általában igen, de pl. egy alsós nagyothallónak is 8 járna, de az orsz, biz. csak 3-at ír le. akkor melyik a kötelező?
Mari
Avatar
agi0821

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: agi0821 »

Jár-e annak a gyógypedagógusnak a gyógypedagógiai pótlék, aki általános iskolában működó, gyógypedagógiai osztályban oktat? Köszönöm
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: új törvény,új számítás

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Gyógypedagógiai pótlékra az a pedagógus jogosult, aki sajátos nevelési igényű tanulók óvodai nevelését, iskolai nevelés-oktatását, kollégiumi nevelését vagy fejlesztő nevelés-oktatását a szakértői bizottság szakvéleményében foglaltak szerint végzi. A pótlék csak akkor jár, ha a tanár kizárólag sajátos nevelési igényű gyermekekkel, tanulókkal foglalkozik, vagy ha az általa felkészített ilyen gyermekek, tanulók aránya az intézményben a nevelési év, tanév első napján eléri a harminchárom százalékot.

Megjegyzés: A 2013. évi CXXXVII. törvénnyel módosított köznevelési törvény és a végrehajtására kiadott 326/2013. (VIII.30.) Kormányrendelet a köznevelési intézményekben leggyakoribb pótlékokat és azok összeghatárait határozza meg.
Válasz küldése