Oktatási törvény kontra köznevelési

Avatar
Hamilton1

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Még beckynek üzenem.

Bár ma már megkezdődött a tanév, de az igazgatóból kivasalni ami jár, az soha nem késő. Ahogyan írták többen is, a kötelező óraszám az nem az igazgató szokásjoga alapján kerül meghatározásra, az 21 óra és kész. Ez a törvény! Ha Neked több órád van, az túlóra! A gyp. pótlék szintén nem "adható", hanem jár. Ebben a tanévben még lehetőség van túlórára, ami ugye 6 óránál nem lehet több hetente. Hát ez bizony már alku kérdése, mennyit tudsz a diriből kiénekelni. A BTMN tanulókra 1 óra a kötelező fejelsztés, amennyiben konkrétan nem határozzák meg a szakvéleményben.
Avatar
becky

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: becky »

A 24 órából nem engedtek, pedig én is a törvényre hivatkoztam. A szerződésemre is 24 órát írtak heti kötelező óraszámnak. Ami ezen felül van az túlóra.
A gyp. pótlékot megkapom.
Még az órarend összeállításával bíbelődök. Nehéz ügy, mert a tanárok sem szívesen engedik el a gyerekeket. :(
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Avatar
anita76

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: anita76 »

Kedves Becky!

Olvasom a problémád, én is hasonló cipőbe jártam. Iskolában dolgozom, gyógypedagógus végzettséggel fejlesztek.
4 év után, igazgató váltás történt ahol a 24 óráról 21 órára változtatta a kötelező órámat az új igazgató.
Fejlesztő pedagógusi státuszba voltam, most gyógypedagógusiba tett át. De viszont gyógypedagógiai pótlékot nem kapok.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Becky!
Így sem jártál rosszul. Ha fejlesztőped. munkakörben alkalmaztak, és kapsz pótlékot, akkor helyesen járt el az igazgató. Ha gyógypedként alkalmaz akkor valóban 21 óra, de a pótlékot nem szívesen adják, ha azt a törvény is előírja. Viszont a pótlék azért is jó, mert azt nyáron kötelesek adni! Minden rosszban van a valami jó. Nézd a jobbik oldalát!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
hudnik

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Sziasztok,

gyorsan kellene és nincs időm átfutni a köznevelési törvényt, hogy hol ír arról, hogy meddig alkalmazható fejlesztő pedagógus és mikortól fejleszthet csak gyógypedagógus.

Köszi a segítséget,
Niki
Avatar
becky

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: becky »

Sziasztok!

Már írtam korábban is azzal kapcsolatban, hogy szeptember 1-től gyógypedagógusként dolgozok egy általános iskolában. A szerződésem alapján gyógypedagógus státuszban vagyok, de 24 óra a kötelező munkaidőm (ez is le van írva a munkaszerződésbe). Azt rebesgetik, hogy ellenőrizni fogják az iskolánkat. Érdeklődnék, hogy ebbe a szerződésbe így beleköthetnek- e és nekem ebből származhat- e valami károm?
Előre is köszönöm a segítséget!!!!

Becky
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: hogabi »

A szerződést nem nézi senki, így nem is köthetnek bele.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szerintem:
-ebbe bele lehet kötni, mivel a gyógypedagógus kötelező munkaideje 21 óra.
-ez a vezetőség felelőssége
-de ha aláírtad, a tied is (A nemtudás nem mentesít. Nálunk volt erre példa.)

Amikor alkalmaztak, nem kérdeztél rá? Nem néztél utána?
Mindig előre kellene tájékozódni!!!! (Sajnos a bizalom manapság jobb, ha nincs.)
Dóri
Avatar
becky

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: becky »

Volt egy olyan érzésem, hogy nem a szerződésekkel fognak foglalkozni!:)

Dóri: Mikor szóban először elhangzott, hogy 24 órát kell dolgoznom és ami felette van az a túlóra, én a törvényre hivatkoztam és bizonygattam nekik, hogy 21 a kötelező. Ők azt mondták, hogy náluk mindig minimum 24 órát dolgoztak a gyógypedagógusok. Másodszor a szerződés aláírásakor kérdeztem rá, de akkor is ragaszkodtak a 24-hez, mert szerintük a törvényben ez van. :((
Válasz küldése