Oktatási törvény kontra köznevelési

hudnik
Kapcsolat:

Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: hudnik » 2012.07.11. 17:45

Sziasztok,

a törvények olvasása közben kissé elvesztem most. Jól értelmezem, hogy az SNI-s gyerekek rehab óráinak száma jövőre még megmarad, mert azt nem tették hatályon kívűl, és az új óraszámok, amik a Köznevelési tv. 6. mellékletében vannak, az csak 2013-tól lesz érvényes?

Le kell adnom az óraszám igényeimet, de most valahogy nem fog az agyam, hogy kinek hány óra is jár jövőre.

Köszi,
Niki

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Oktatási törvény kontra köznevelési

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2012.07.11. 18:53

Niki!
Úgy gondolom, hogy amikortól a törvény életbe lép, - az én olvasatomban 2012 szeptember - akkor az óraszám is akkortól fog.
Erőt próbáló ez a meleg..... :(
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

gilann77

Hozzászólás Szerző: gilann77 » 2012.07.11. 19:23

Sziasztok!

Lehet felém is nagy a meleg.. de ezt most én sem értem.. Eddig heti két órában fejlesztettük mind az általános iskolai, mind a középiskolás tanulóinkat, ezentúl heti 5 órában kell velük foglalkoznunk??? És ha a szakvéleményben, szakértői véleményben csak min. heti 2 órát javasolnak akkor annyi is elég??

Bocs, ha nagyon értetlen vagyok..

Gilann

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2012.07.11. 20:08

De jó, hogy az ország különböző iskoláiban más - és más van. Én heti 3 órában fejlesztettem ált. és középiskolában is.(utóbbi volt, hogy 4 ) Ha csak nem volt valami más a javaslatban.
Ezt érdekes és izgalmas lesz kibogozni, pláne ha nézzük, mennyi lehet a napi óra évfolyamonként.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

hudnik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hudnik » 2012.07.12. 05:49

Igen Gabi,
egyenlőre párhuzamosan fut a kettő. Az a paragrafus, ami meg nekem kell, az új törvény szerint még nem veszti hatályát. A KT. 52. paragrafusa ír erről, a Köznevelésinek a hatodik melléklete, de a köznevelésiben az átmeneti rendelkezések között nincs benne, hogy a KT. 52. paragrafusának azt a két bekezdését hatályon kívűl helyezné.

Közben annyit találtam, hogy a Közbevelési tv. 6. melléklete - ami a rehab órákat írja elő többek között- az 2013 szeptemner 1-jén lép életbe, így azt gondolom jövőre még marad minden a régiben.

hudnik
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hudnik » 2012.07.12. 05:52

gilann77 írta:Sziasztok!

Lehet felém is nagy a meleg.. de ezt most én sem értem.. Eddig heti két órában fejlesztettük mind az általános iskolai, mind a középiskolás tanulóinkat, ezentúl heti 5 órában kell velük foglalkoznunk??? És ha a szakvéleményben, szakértői véleményben csak min. heti 2 órát javasolnak akkor annyi is elég??

Bocs, ha nagyon értetlen vagyok..

Gilann

VÉgül is mind a két törvény pontosan leírja, hogy mennyi rehab órának kell lennie. Én SNi-seket heti három, NEv.Tanos-okat het egy - két órában fejlesztettem, függően a Tanácsadó javaslatától.

Zsuzsi

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi » 2012.07.12. 13:27

Nekem a nevtanunk igazgatója már 4 évvel ezelőtt azt mondta, hogy a minimum fejlesztési óraszámot 3-ra emelték. Utasításként adta ki, hogy ezt kell tennem, és számon is kérte :)

eri

Hozzászólás Szerző: eri » 2012.08.22. 18:59

Sziasztok,
szeretném megkérdezni, hogy sni-s tanulóknak, F70-es kóddal 7-8. osztályban kell-e idegennyelvet tanulniuk. Én eddig ezeken az órákon végeztem a fejlesztéseket náluk, de mostantól nem lehet. Itt a hozzászólásokban olvastam, hogy van ahol 3-4 órában is történik fejlesztés ezt, hogy tudjátok megcsinálni? Nálunk 8 gyerekre jár 2 óra. '14 gyerekre/alsós és felsős/ 4 óra. Ezt hogyan lehetne osztani? A tanulási nehézséggel küzdőknél is ez a csoport számítás alapja. Ez nem nevezhető kiscsoportos foglalkozásnak. Az új törvényben hogyan fognak változni az óraszámok? Ott évfolyamokra meghatározva láttam, de lehet, hogy ott is létszámfüggő lesz? Azt is hallottam egy nev. tanácsadóban dolgozó kollégától, hogy esetleg rehabilitációs magyar, matek kerül bevezetésre, hogy ne délutánonként kelljen ezeket a foglalkozásokat tartani . Ti esetleg tudtok már valamit a jövővel kapcsolatosan? Köszönettel: Eri

becky

Hozzászólás Szerző: becky » 2012.08.27. 18:17

Sziasztok!

A fórum olvasgatása és a törvények böngészése közben teljesen elvesztettem a fonalat, hogy "ki kivel van"?
Pályakezdő gyógypedagógus vagyok, szeptemberben kezdek dolgozni. Felső tagozatos SNI-s és BTM-es gyerekeket kell fejlesztenem. Azért itt érdeklődök, mert úgy vettem észre, hogy a munkaadóm sincs tisztában azzal, hogy mi vonatkozik rám.

Kérdéseim a következők:
1. Az SNI-s gyerekek szakértőijén az áll, hogy a kötelező óraszám 15 %-ban kell velük foglalkoznom. Nekem azt mondták, hogy ez heti 3 óra, de ha jól tudom, egy ötödikesnek és egy nyolcadikosnak nem ugyanannyi a köt. óraszáma. Most akkor mennyi az annyi?

2. Négy BTM-es gyereket is kaptam. Ők azért kerültek hozzám, mert a fejlesztőpedagógusok csak heti 5 órában fejleszthetnek és hozzájuk nem férnek be. Az ő papírjaikat még nem láttam. Velük hány órában kell foglalkoznom?

3. Nekem mint gyógypedagógusnak hány óra a kötelező óraszámom? Az igazgató azt mondta 23+ 1 óra adminisztráció, a fejlesztőpedagógusok szerint 21 óra.

4. Az egyéni fejlesztési tervet hány hónapra kell előre tervezni?

5. Az SNI-sek felülvizsgálatát nekem kell kérnem vagy az iskolának?

Lehet, hogy ezek alapvető dolgok, de még a főiskolai jegyzeteimben sem találtam semmi biztosat ezekkel kapcsolatban. Izgulok is nagyon, de nem is a gyerekek miatt inkább a sok adminisztráció aggaszt.
Nagyon megköszönöm, ha valaki meg tudja válaszolni ezeket a kérdéseket!!!!!

Köszönettel: Rebeka

henciduda

Hozzászólás Szerző: henciduda » 2012.08.27. 22:25

Kedves Rebeka!
1. 3 - 3,5 -3,75 osztályfoktól függően. Nincs rajta a szakvéleményen a heti óraszám? Mert akkor annyi.

2. Rajta kell lenni a szakvéleményen. Általában heti 1 vagy 2 óra.

3. Ha gyógypedagógus státuszban vagy, heti 21 óra (+1 adm., de azt nem fizetik).

4. 3 hónapra előre.

5. Elvileg az iskolának, de ha megcsinálod nekik, lehet, hogy megköszönik (júniusban a következő tanévre szólót).

Kérdezz nyugodtan, mi is így kezdtük!
Jó munkát!
Mari

Válasz küldése