Pedagógus életpálya-modell

Avatar
titamilla86

Pedagógus életpálya-modell

Hozzászólás Szerző: titamilla86 »

Sziasztok!

Gyógypedagógusként dolgozom egy községi általános iskolában és óvodában. Az iskolában főleg enyhe ért. ak-osokkal, de az óvodában középsúlyosokkal, autistákkal foglalkozom. Biztos az én hiányosságom,de olyan részt ahol gyógypedagógus és nem fejlesztő pedagógus munkaidejét taglalják többségi intézményben nem találtam. Így sem nekem sem a főnökömnek nincs fogalma arról ,hogy heti hány órában is kéne nekem dolgoznom. A fizetési besorolásokat és minősítő vizsgákat sem értem pontosan. Addig oké,hogy jön majd egy bizottság aki az én munkámat minősíti,de én egyéni fejlesztést végzek, nem dolgozom osztályban. A minősítők gondolom gyógypedagógusok lesznek, de egy többségi általános iskolában végzett gyógypedagógiai munka nagyban eltér egy speciális iskolában végzettől. Aki tudja a választ a kérdéseimre, vagy legalább minimális felvilágosítást tudna erről az egészről adni, annak előre is nagyon megköszönném.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Pedagógus életpálya-modell

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Heti 21 óra a kötelező. Pláne, ha gyógypedagógusként vettek fel. Ehhez semmi köze az osztálynak, sőt gyógypedagógiai pótlék is jár, mivel a munkád legnagyobb részében fogyatékosokkal foglalkozol. A besorolás is a végzettségnek megfelelően jár.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
titamilla86

Re: Pedagógus életpálya-modell

Hozzászólás Szerző: titamilla86 »

Köszönöm szépen!

Én már 22 órában dolgozom (hivatalosan,mert gyakorlatilag többen,de ott már nekem kéne nemet mondani), viszont engem az érdekel,hogy ha bejön az új életpályamodell akkor is így lesz ez? Mert a tanítóknak elvileg 32 órája lesz, nekem,54 órám lenne, és ezek csak azok a gyerekek akiknek papírjuk van (vagy SNI vagy BTM) és már nem is csak egyéni hanem csoportos fejlesztés is van. De hogy engem ki és hogyan fog minősíteni meg ellenőrizni az még mindig kérdőjeles számomra.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Pedagógus életpálya-modell

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Ez az életpálya modell olyan kiforratlan még. Senki semmit nem tud, az igazgatók is a fejüket vakarják. Ha valaki valamit mondani tud, az az, aki kitalálta az egész marhaságot. Mert ez az! Könyörgöm! - mikor fog a pedagógus felkészülni? -mikor javítani? - mikor végzi el azt a sok írni valót? - nem sorolom....
S hol van ilyenkor a pedagógus szakszervezet?
Na ezzel nem mész sokra, de talán lesz aki nálam okosabb ebben a témában.
Június végén a nagyvázsonyi 2 napos konferencián erről is szó lesz.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
titamilla86

Re: Pedagógus életpálya-modell

Hozzászólás Szerző: titamilla86 »

Köszönöm, azért egy picit örülök,hogy nem csak nálam ekkora a káosz.
Válasz küldése