Segítség kérés

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
nemese

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: nemese »

Ez a gyógypedagógus feladata (legalábbis hivatalosan ő kell aláírjon a haladási naplóban ) ,de valóban nincs erre mindig lehetőség, és különben is, mit csinál akkor a fejlesztőpedagógus? Röviden ennyi.
Avatar
becu

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: becu »

Óvodás autista gyerek fejlesztési tervét kell elkészítenem.Tudna-e ebben nekem valaki segítséget nyújtani? Előre is köszönöm:Becu
Avatar
karnismari

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: karnismari »

Kedves Becu!
5 éves, jól beszélő autista kisfiú idei, első 3 hónapos fejlesztési tervét csatolom. 2. éve dolgozom vele.
Szia: Mari
Bocs, csak küldeném, ne nem engedi. Megpróbálom e-mailben.
Kérlek, küldj egy üres e-mailt, akkor tudom csatolni. Úgy látszik, most nagyon béna vagyok.
Avatar
Rági

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Rági »

Sziasztok!

Felső tagozatos tanulók grafomotoros fejlesztéséhez keresek fejlestési tervet.
Segítségeteket előre is köszönöm!

Ági
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Becu!
Nekem is van éves autista fejlesztési tervem. Kisgyereknek való.
Esetleg ez is jól jöhet.
Küldjem? És hova?
Dóri
Avatar
tamoni

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: tamoni »

Sziasztok!
Autista kisfiú /3 éves/ korai fejlesztéséhez nagyon jól jönne egy kis segédanyag!Tudna valaki segíteni? :)
Az e-mail címem: tamoni@ freemail.hu
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Kedves Tamoni!
Nem tudom, hogy anyuka, szakember vagy szomszédnéni vagy. Mert a segédanyagot ehhez szabnám.
Dóri

Tudod mit? Küldök egy kis kivonatot a korai fejlesztésről, az nem árt senkinek.
Avatar
Jameli

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Jameli »

Sziasztok!
Pályakezdő óvónéni vagyok/leszek szeptembertől.Nagycsoportom lesz és abban kérném a segítségeteket,hogy akinek van bármilyen segédlete (foglalkozás tervezetek,éves terv stb) az elküldené nekem a nagyreni1987@gmail.com -ra? Nagy nagy nagy segítség lenne :)))
Avatar
Panni

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves Jameli!

Véleményem szerint első lépésként az adott óvodában a közvetlen társ óvónénivel kellene először beszélned. Mi alapján dolgoznak, milyen lehetőségeik vannak, milyen ünnepeket fontosabb napokat, hogyan készítik elő, milyenek a helyik szokások?
Milyen helyi nevelési program szerint dolgoznak? Bizonyos dolgokban mennyire lehet a szülőkre számítani, mennyire partnerek, amennyiben partnerek akkor mindegyik, vagy csak 1-2? Van-e pályázati lehetőségük, most van-e jelen helyzetben ami szerint dolgozni kell, mennyi a kifutási ideje a pályázatnak, valóban a szerint dolgoznak vagy csak papíron csinálják azt, és közben a valóságban nem használják? Na ezt jól leírtam Na és a legfontosabb a csoport össze tétele mekkora a csoport létszám, van-e BTM-es, van-e SNI-is? Mikor hogyan vannak ellátva, mennyire használja az óvoda a differenciálást?
Városközponti óvoda, vagy peremkerületi óvoda, stb......?
Amennyiben ezt már tisztáztad a kolléga nővel akivel dolgozni fogsz közvetlenül akkor elnézést. Véleményem szerint ezek fontos dolgok.

Panni
Válasz küldése