Segítség kérés

Avatar
szaka2

Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: szaka2 »

Szeretném a véleményeteket kérni. Szabályos-e, hogy az iskolában fejlesztő pedagógus látja el a diszes SNI/a-s gyerekeket, és egy gyógypedagógus heti egy órában segíti munkáját. Jár-e így is a magasabb normatíva az iskolának?
Véleményeteket, segítségetek előre is köszönöm! Ági
Avatar
szaka2

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: szaka2 »

Szeretném a véleményeteket kérni. Szabályos-e, hogy az iskolában fejlesztő pedagógus látja el a diszes SNI/a-s gyerekeket, és egy gyógypedagógus heti egy órában segíti munkáját. Jár-e így is a magasabb normatíva az iskolának?
Véleményeteket, segítségetek előre is köszönöm! Ági
Avatar
driszko

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: driszko »

Szerintem nem. A különleges gondozást gyógypedagógusnak kell végezni. Az kevés, hogy részt vesz a fejlesztési terv összeállításában. Idő hiányában törvényt nem tudok keresni, de szerintem, ha átnézed, biztosan erről is rendelkezik a törvény. A különleges gondozást keresd!
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Avatar
Zsuzsi

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Szerintem meg igen. Nem szerencsés dolog ugyan, de ezt nevezik szupervíziónak. Egyébként a Dóri által ajánlott írás 10. pontja is erről szól.
Ági, ugye azt Te se gondolod komolyan, hogy minden sni-a mellett, minden órában, minden iskolában ott áll a gyógypedagógus. Az utazópedagógusok nagy része sem annyiszor jelenik meg, ahány órára a gyereket kötelezték, a feladatot viszont el kell látni valakinek. Ellenőrzéskor egyébként nálunk csak ezt nézték, meg az adminisztrációt. Azt nem, hogy ki végezte el a feladatot.
De tudok jobbat! Ha nem Te vagy az igazgató, az anyagi felelősséggel járó döntéseket ne vedd a nyakadba, ha viszont az vagy, kérdezd meg a szakértőiteket. Ja, és adják írásba, amit mondanak, mert sajnos azt tapasztalom, akárhova nézek, hogy ahány ház, annyi szokás!
Zsuzsi
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Zsuzsi!!
A 10. pont egyáltalán nem erről szól.
Aztán.
Sni a) - gyógypedagógus - különleges gondozás - jár neki!!!!!
Nem fejlesztés meg megsegítés: HABILITÁCIÓ.!!!! És ezzel együtt normatíva.
Ha az iskola felvállalta.
Ha nem, akkor elirányítják a megfelelő helyre.
Dóri
Avatar
szaka2

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: szaka2 »

Ha jól értem, nem. Nem vagyok igazgató. Nekem, mint fejlesztőnek kell a hab. rehab. órát tartani, és egy gyógypedagógus segítené a munkámat heti egy órában. segítene fejlesztő tervet írni, és mondaná, hogy mit csinálkak. Legalábbis én így hallottam. Ezért kérdeztem, hogy ezt így lehet -e. Ági
Avatar
pedamokus

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: pedamokus »

Én meg azt gondolom, tessék megnézni, mit írt a szakvéleménybe a szakértői bizottság! Nekik ugyanis kötelességük megadni a fejlesztési területeket, óraszámokat és a szükséges szakember szakképzettségét. Ha ezt nem tették meg, kérjétek a szakvélemény kiegészítését SOS!
Avatar
szaka2

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: szaka2 »

Azt a SzB.-tól kell kérni?
Avatar
pedamokus

Re: Segítség kérés

Hozzászólás Szerző: pedamokus »

Természetesen.
Válasz küldése