Meixner-tanfolyam

Avatar
SzabóÁgnes

Meixner-tanfolyam

Hozzászólás Szerző: SzabóÁgnes »

Sziasztok!
Tanak gyógypedagógus vagyok, és szeretném elvégezni a "nagy" Meixner-tanfolyamot (140 órás, a XV. kerületi Meixner Iskola szervezi). Érdeklődnék, hogy kinek, milyen tapasztalata van ezzel kapcsolatban? Aki elvégezte, mennyire tudja hasznosítani, használni?
Köszönöm. Ági
Avatar
haliho

Re: Meixner-tanfolyam

Hozzászólás Szerző: haliho »

3 éve végeztem a MEIXNER 140 Órás tanfolyamot.
Nekünk akkor pénteken és szombaton reggeltől estig tartottak az előadások.
Bizonyos órát lehet csak hiányozni,hospitálni is kell !
Nekem nagyon tetszett ,sokat tanultam ,azóta is ebből élek.
Igaz sokat hospitáltam /1 évig/ logopédián ,tehát sokat kell gyakorolni.
Nagyon szeretem ,mert kiválóan alkalmas a prevencióra és a reedukációra.
Vizsga: írásbeli,szóbeli ,vizsga tanítás, fejlesztési tervet kell készíteni,hiányozni nem nagyon lehet!

Ha van még kérdésed írj.
e-mail:holuban@freemail.hu
Avatar
SzabóÁgnes

Re: Meixner-tanfolyam

Hozzászólás Szerző: SzabóÁgnes »

Köszönöm a hozzászólást. Végre, valaki :)
Mindenképpen elvégzem, és remélem, nekem is nagyon hasznos lesz.
Avatar
reeja

Re: Meixner-tanfolyam

Hozzászólás Szerző: reeja »

Thanks SzabóÁgnes
Avatar
mmárta

Re: Meixner-tanfolyam

Hozzászólás Szerző: mmárta »

Én 16 évvel ezelőtt végeztem el. Akkor 180 órás volt és élt még Ildikó néni. 25 éve vagyok pedagógus, ez idő alatt sok tanfolyamot elvégeztem, de mind közül ez ért a legtöbbet! Csak az általuk felsorolt intézményekbe, bizonyos kollégákhoz lehetett menni gyakorlatra. Ezzel is garantálták, hogy a legjobbaktól tanulhassunk. A Meixner tanfolyam után jelentkeztem a gyógypedagógiai főiskolára. Sajnos elvesztegetett idő volt (de kellett a papír), mert Ildikó néniéktől ezerszer többet kaptam, mint a főiskolától. (Az államvizsgán a tanulási zavarokkal kapcsolatos tételt húztam. Nagyon örültem. Sajnos a tanárom nem értett egyet az elmondottakkal, így csak egy hármast kaptam. Van ilyen. Ezt hívják szakmai féltékenységnek?)
Mindenképpen ajánlom a tanfolyamot. A tanári kar biztosan változott az évek folyamán, de remélhetőleg a színvonalat most is tartják.
Válasz küldése