SNI, köznevelési

Avatar
Panni

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves Mónika!

Az egy dolog, hogy számodra mi túlzás, és miért túlzás.
Azt kell kitölteni amit az igazgató a kezedbe ad, mivel, azt neki kell az aláírásával megnyitni, valamilyen szinten csak tudja, hogy mit fogadnak el ellenkörzéskor.
A 2011/2012 tanévben én is megkaptam az általad említett Tü. 910 számú "törzsiskolai......, előtte soha nem kellet ilyet töltenem, a 2012/2013-as tanévben meg még nem is kaptam semmilyent. Töltöm a rehab naplót mivel én SNI-eket fejlesztek. A BTM-es gyerekeknek viszont Tü. 345/új számú Logopédiai napló vezetését kérik.
Amúgy mi eben a túlzás?

Panni
Avatar
Zsuzsi

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Ha azt kéri, hát kapja azt! Nem nagy dolog vezetni egy naplót, ha az naprakész :D
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nálunk is a logopédiai naplót kérik.
-az adatokat ki kell tölteni.
-a haladási részben a fejlesztős belívre kell hivatkozni (itt van a részletes cucc)
Ezt ugye le kell írni „százszor”, de hát még mindig jobb, mint ugyanazt az anyagot beírni gyerekenként többször
Jelszó: amit kér a főnök (a hátát ő tartja, hát akkor legyen meg az „úr” akarata”)
Nem kell parázni, amit kérnek tedd meg. Tudjuk, hogy egy csomó fölösleges munkát is végzünk. Ez benne van a tanári pakliban. (De ha gondolod, változtasd meg a világot. Ráfér!!!!!! (Mellesleg egyedül úgyse sikerül.)
Dóri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Mónika!
A másik helyet is látogatják. Ez nem topikfüggő. Neked kellett volna jobban figyelni, mert a másik helyen is kaptál választ.
Íme:
viewtopic.php?f=6&t=1053&p=7055#p7055
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Mónika

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Mónika »

Mindenkinek köszönöm a választ!
Rájöttem, hogy a másik helyen egyszerűen nem lapoztam! :D
Azért érzem túlzásnak, mert mindenhol "logopédus aláírása" szerepel a naplóban és nem vagyok logopédus. :(
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Hali!
Ha érdekel valakit, én kidolgoztam néhány éve egy saját szerkesztésű naplót a BTMN-es fejlesztő foglalkozások vezetésére. (én is a logopédiai naplóval kezdtem, nekem is szörnyű volt.)
Szóval: felépítésében hasonlít a logop. naplóhoz: van haladási része (eltér a log-itól!) + tartalmaz egyéni fejlődési lapokat is (ez hasonlít, de van "megjegyzés"-része, ahová bejegyezhetők a tapasztalatok... így nincs szükség további fejlődési lapok vezetésére - úgy hallottam, van, ahol kötelezik a fejlesztőst a dupla dokumentálásra!!!).
Ellenőrzéskor elfogadták! - a nevelési tanácsadó (akkor még ez volt!) igazgatója ellenőrzött, és nagyon tetszett neki az újítás.
E tanévtől újítottam rajta - csoportos fejlesztési lapokat is raktam bele, amivel ki tudtam váltani a 100x való lejegyzést..... így az adott tanuló fejlődési lapjára már csak a csoportos fejl. számát írom az adott időponthoz (pl... sz. csoport/ ... sz. foglalk.). ... A csoportos fejl. lap hasonlít a SNI tanulók csoportos fejl-i lapjához, így azt is ki tudom vele váltani, és csak hivatkozni kell rá. ... (Természetesen a SNI-knek a (re)habilitációs fejlődési lapját külön vezetem, a jogszabályokban előírtak szerint.)
... ja, és az összeállított naplót (iskolában való fénymásolás után) nyomdában köttetjük! .. Szóval nem papírlapokról van szó. ... és az egyéni fejl.i lapot olyan mennyiségben rakjuk bele, amennyire kb szükség lehet a tanév folyamán, ráhagyással.
Persze a tanév elején egy kicsit több macerával jár, de inkább, mint...!!!
Ha érdekel valakit, jelezzétek - megpróbálom csatolni..... ha nem sikerül, e-mailben elküldöm (abban "ügyesebb" vagyok).
Üdv: Judit
Avatar
ubulka

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: ubulka »

A gyógypedagógiai intézményben dolgozó kötelező óraszáma 20 óra. Túlmunka, helyettesítés, hogy számolódik? 21.22, óra már az? Mindenhol csak a 22-26 órából látok számításokat! Köszönöm a felvilágosítást! ubulka
Válasz küldése