SNI, köznevelési

Avatar
gilann77

SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: gilann77 »

Kedves Fórumozók!

Az alábbi kérdésekkel kapcsolatban lenne szükségem a segítségetekre:

Jár-e étkezési támogatás az SNI tanulók számára? Ha igen, pontosan milyen törvény alapján (és abban pontosan hol találom ezt meg)?

Van-e köztetek olyan, akinek részt kell vennie az iskolájában a Pedagógiai Program, Helyi tanterv, SZMSZ, alapító okirat módosításban, átdolgozásában (az új köznevelési törvényben előírtaknak megfelelően)? Ha igen, esetleg meg tudnátok mondani hol lehet ehhez a munkához segédanyaghoz jutni? Mert hamarosan biztos nálunk is felteszik a kérdést, hogy akkor mit írjanak bele az SNI-sekkel kapcsolatban?

A napokban kaptam az igazgatónktól az alábbi ajánlatot, van, aki esetleg ismeri vagy használja? Mi a tapasztalatotok? Szükségünk van nekünk erre? Mert szép hangzatos a megfogalmazása, de.. nem tudom..?
A SNI gyermekekkel kapcsolatos kötelező adminisztráció
Gyakorlati útmutató szerkeszthető nyilvántartási dokumentumokkal, egyéni fejlesztési tervmintákkal, esettanulmányokkal intézményvezetők, pedagógusok, fejlesztőpedagógusok és gyógypedagógusok részére (Kézikönyv + CD)

„Jelentősen módosultak a fejlesztő neveléssel-oktatással és a fejlesztő foglalkoztatással kapcsolatos jogi előírások!”  ezt a mondatot is a fenti kiadvány ajánlása mellé írták. Mire utalhatnak itt, mert nem találtam erre vonatkozóan semmit a törvényben..

Átolvastam a köznevelési törvényt és a végrehajtási tervezetet, de úgy érzem nem sokkal lettem okosabb.. Ha jól értelmezem megváltozott az SNI fogalom és meghatározták a BTMN fogalmát, illetve 2013. szeptemberétől konkrétan meghatározzák az SNI-sek óraszámát. De ránk nézve (legalábbis az én értelmezésem szerint) más változást nem fedeztem fel (marad az eddig vezetett rehab. napló, fejlesztési terv, stb.). Jól értelmezem? Vagy van benne olyan módosítás, amit figyelmen kívül hagytam és egy esetleges ellenőrzésnél számon kérhetik rajtam?

A tanévkezdő kiadványban találtam egy ilyen mondatot:
„A rendelet megállapít egyéni fejlesztési terv elkészítésével és dokumentálásával, a fejlesztő neveléssel kapcsolatos szabályokat is.” Itt mire gondol? Ezt hol találom meg?

Van-e közületek olyan, akinek az iskolájában e-naplót használnak? Ilyen esetben nektek is a diginaplóban kell vezetnetek az óráitokat, vagy továbbra is a rehab. naplókban vezetitek?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gilann
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Gilann!
A kötelező adminisztrációt szerintem tudod, abban nincsen új. Véleményem: nem kell hozzá csodakönyv!
A dokumentumok (Pedagógiai Program, Helyi tanterv, SZMSZ, alapító okirat módosításban, átdolgozásában) részt kell venni, ami az SNI-s, BTM-es gyereket érinti. Ezeket általában mellékletként csatolják.
Nálunk a suliban diginapló van, de én a hagyományos szakköri naplómat írom. Oda csak a jelenlétet kell beírni. A rehab belsőben van a lényeg. Évek óta elfogadják ellenőrzésnél.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Laci

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Laci »

Az Sni új megközelítéséről keresek egy részletesebb dokumentumot, de nem találok.
Csak törvények, utalások, változások, legjobb esetben néhány mondat.
Szükség lenne egy átfogó leírásra, nagyon sokan keresik (nemcsak én).
A régiek már nem egészen aktuálisak.
Ha valakinek lenne és még fel is tudná tenni, bizonyára sokan megköszönnék.
Üdv: Laci
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Dóri »

A köznevelési törvény új fogalomhasználata az SNI.zip
Szerintem ez jó.
Dóri
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
Avatar
Zsuzsi

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

E szerint az irat szerint a btmn diagnosztizálása is a szakértői bizottságok feladata. Akkor mi a nevtané?!
Avatar
zsoltzsolt

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Ejnye... nem tetszik olvasni a honlapot rendszeresen??? :D
viewtopic.php?f=65&t=1075
Avatar
Zsuzsi

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Hát most nem igazán :oops: :oops: :oops: Ezért kérdeztem rá, mert amit Dóri feltett, az csak az szb-ről szól, és aki hozzám hasonlóan csak véletlenszerűen nyit meg dolgokat, az nagyon könnyen eltájolódhat :)
Avatar
Laci

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Laci »

Zsuzsi, ez a dokumentáció az SNI-ről szól.
A btmn csak meg van említve az elméleti elkülönítés miatt.
Nekem semmi aggályom, érthető, jól összeszedett munka.
Laci
Avatar
Zsuzsi

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Fééérfiak!!! :D :D :D
Avatar
Mónika

Re: SNI, köznevelési

Hozzászólás Szerző: Mónika »

Sziasztok! Egy másik helyen már megkérdeztem, de úgy látszik, azt kevesen - vagy inkább senki nem látogatja, így újra megkérdezem.
Nyelv- és beszédfejlesztő pedagógus vagyok. Új munkahelyemen az igazgató Tü. 345/új számú Logopédiai napló vezetését kérte a fejlesztő foglalkozásaimhoz. Az előző helyemen Tü. 910 számú "törzsiskolai gyógytestnevelés, szakkör, tanfolyam, egyéb tanórán kívüli foglalkozás mulasztási és haladási naplóját" kellett vezetnem. Melyik a jó? Mindenképp törvényesen szeretném - természetesen! Elolvastam ez előzőeket, látom, hogy szakköri napló is elég. Szerintem is túlzás a logopédiai napló! Köszönöm: Móni
Válasz küldése