pszicho - fejl. terv

Avatar
Szabóágnes

pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: Szabóágnes »

Sziasztok!

Fejlesztési tervvel kapcsolatban szeretnék kérdezni. MÁK ellenőrzés volt a sulinkban, és nézték a fejl. terveket is.
Mi a dys-es, kevert zavaros, stb. kóddal rendelkező gyerekeknek írtunk eddig fejl. tervet. Az ellenőrök pedig keresték rajtunk a "csupán" pszichés kóddal rendelkező gyerkőcökről szóló fejlesztési terveket is.
Vki tudna nekem segíteni? Szoktatok nekik is tervet írni? És miben, és hogyan? Van erre vonatkozó vmiféle jogszabály, rendelet?
Előre is köszönöm a segítséget!

Sz. Ági
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Sztem külön rendelet nincs, tervet a saját belátásod szerint kell elkészíteni.
Én úgy szoktam, hogy részletesen felmérem a gyereket, és ennek megfelelően állítom össze a tervet. Kiemelten kezelem az olvasás-szövegértés, a matematika-logika és a kommunikáció témakört.
Avatar
Szabóágnes

Re: pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: Szabóágnes »

Köszi Dóri! A gyp/fejlesztő tervekkel nincs gondunk, az megy rendesen.
De a pszichológustól is"követelték" a fejlesztési terveket (a tisztán pszichés kódú gyermekekre vonatkozóan, pl. akinél csak hiperaktivitást, vagy szeparációs szorongást diagnosztizáltak). Na, ezzel a kéréssel nem tudunk mit kezdeni. Mert egy pszichoterápiának van menete, van elképzelése a pszichológusnak, de ezt azért a külső tényezők, a gyerek pillanatnyi állapota nagyon befolyásoljhatja, felboríthatja. Tehát: a pszichológus fejl. tervét is előírták valahol, csinálják-e valahol, és hogyan?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nálunk van pszichológus. Ő készít tervet, tervezetet, de, mint írod, az bármikor változhat.
A másik és lényeges ami a MÁK-ra és bárkire vonatkozik. Ezek az anyagok titkosak, CSAK a pszichológus kezeli őket, másnak beletekintése nincsen, még a szülőnek sem.
A megtartott "órákról" vezet egy nyilvántartást, ettől-eddig itt voltam.
Ezeket az infókat tőle tudom, tehát hitelesek!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Szabóágnes

Re: pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: Szabóágnes »

Köszi az infót. Mi is így gondoltuk, ezt tartottuk logikusnak (és etikusnak). De az ellenőr az ellenőr! ;)
Avatar
Vendég

Sindelar program alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Sziasztok!


Szeretném megkerdezni,hogy tudna-e valaki kuldeni egy Sindelar - program szerint kidolgozott fejlesztést,példának szeretném,mivel most sajátítom el módszert,.Köszönöm előre is a segitséget!K.ZsuzsaE-mail cimem: kov.zsuzsa@freemail.hu
Avatar
JamesJX

Re: pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: JamesJX »

és mindannyian tudjátok, hogy milyen nehéz helyzet van mindenhol, így ezért bátorkodom hozzátok fordulni segítséget remélve. Még soha nem kértem, de most meg kell tennem a gyerekek érdekében!
Iskolánk egyik 7.osztálya benevezte az osztályfőnöknőjüket egy olyan szépségversenyre, ahol osztálykirándulást nyerhetnek maguknak. Elég jól alakul a verseny, de most a végén még jól jönne egy kis segítség, mert nagyon szeretnének nyerni a gyerekek. A szülőknek is nagy terhet venne le a válláról egy ilyen lehetőség, hiszen sokuknak problémát okozna a kirándulás költségeinek az előteremtése.
Válasz küldése