pszicho - fejl. terv

Szabóágnes

pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: Szabóágnes » 2008.11.26. 08:05

Sziasztok!

Fejlesztési tervvel kapcsolatban szeretnék kérdezni. MÁK ellenőrzés volt a sulinkban, és nézték a fejl. terveket is.
Mi a dys-es, kevert zavaros, stb. kóddal rendelkező gyerekeknek írtunk eddig fejl. tervet. Az ellenőrök pedig keresték rajtunk a "csupán" pszichés kóddal rendelkező gyerkőcökről szóló fejlesztési terveket is.
Vki tudna nekem segíteni? Szoktatok nekik is tervet írni? És miben, és hogyan? Van erre vonatkozó vmiféle jogszabály, rendelet?
Előre is köszönöm a segítséget!

Sz. Ági

Dóri

Re: pszicho - fejl. terv

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2008.11.26. 09:54

Sztem külön rendelet nincs, tervet a saját belátásod szerint kell elkészíteni.
Én úgy szoktam, hogy részletesen felmérem a gyereket, és ennek megfelelően állítom össze a tervet. Kiemelten kezelem az olvasás-szövegértés, a matematika-logika és a kommunikáció témakört.

Szabóágnes

Hozzászólás Szerző: Szabóágnes » 2008.11.26. 12:53

Köszi Dóri! A gyp/fejlesztő tervekkel nincs gondunk, az megy rendesen.
De a pszichológustól is"követelték" a fejlesztési terveket (a tisztán pszichés kódú gyermekekre vonatkozóan, pl. akinél csak hiperaktivitást, vagy szeparációs szorongást diagnosztizáltak). Na, ezzel a kéréssel nem tudunk mit kezdeni. Mert egy pszichoterápiának van menete, van elképzelése a pszichológusnak, de ezt azért a külső tényezők, a gyerek pillanatnyi állapota nagyon befolyásoljhatja, felboríthatja. Tehát: a pszichológus fejl. tervét is előírták valahol, csinálják-e valahol, és hogyan?

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.11.26. 14:15

Nálunk van pszichológus. Ő készít tervet, tervezetet, de, mint írod, az bármikor változhat.
A másik és lényeges ami a MÁK-ra és bárkire vonatkozik. Ezek az anyagok titkosak, CSAK a pszichológus kezeli őket, másnak beletekintése nincsen, még a szülőnek sem.
A megtartott "órákról" vezet egy nyilvántartást, ettől-eddig itt voltam.
Ezeket az infókat tőle tudom, tehát hitelesek!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

Szabóágnes

Hozzászólás Szerző: Szabóágnes » 2008.11.26. 17:21

Köszi az infót. Mi is így gondoltuk, ezt tartottuk logikusnak (és etikusnak). De az ellenőr az ellenőr! ;)

Vendég

Sindelar program alkalmazása

Hozzászólás Szerző: Vendég » 2009.03.03. 16:35

Sziasztok!

Szeretném megkerdezni,hogy tudna-e valaki kuldeni egy Sindelar - program szerint kidolgozott fejlesztést,példának szeretném,mivel most sajátítom el módszert,.Köszönöm előre is a segitséget!K.ZsuzsaE-mail cimem: kov.zsuzsa@freemail.hu

JamesJX

Hozzászólás Szerző: JamesJX » 2015.02.17. 10:04

és mindannyian tudjátok, hogy milyen nehéz helyzet van mindenhol, így ezért bátorkodom hozzátok fordulni segítséget remélve. Még soha nem kértem, de most meg kell tennem a gyerekek érdekében!
Iskolánk egyik 7.osztálya benevezte az osztályfőnöknőjüket egy olyan szépségversenyre, ahol osztálykirándulást nyerhetnek maguknak. Elég jól alakul a verseny, de most a végén még jól jönne egy kis segítség, mert nagyon szeretnének nyerni a gyerekek. A szülőknek is nagy terhet venne le a válláról egy ilyen lehetőség, hiszen sokuknak problémát okozna a kirándulás költségeinek az előteremtése.
We offer up to date Pass4sure - network plus exam exam practice questions with self paced test engine to help you pass fnu.edu exam and complete your ccent course kumc you should also find ccnp wireless training for your Northwestern University

Válasz küldése