Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
zsuzsu

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: zsuzsu »

Sziasztok!

Én abban kérném a segítséget, hogy joga van-e a tanárnak órai munka egyest adni a tanulónak ilyen kóddal, azért mert nem dolgozik órán. Ugyan is nem megy neki az, hogy egyszerre figyeljen és írjon is! Ha ír nem érti az órai anyagot, mert figyelni nem tud.(nyelvtan, fizika)
A továbbtanulás miatt fontos lenne, hogy ne a magatartását vagy az órai munkáját osztályozzák, hanem a tudását. Műszaki szakközépbe készül, most hetedikes.
Sajnos a párbeszéd az iskolával nehezen megy. Mikor ide kezdett járni hatodikba még nem vehették volna fel, nem volt benne az alaptörvényükben. Önkormányzati segítséggel az igazgató "ellenkezése" ellenére került ide. Sajnálom, hogy ezt kell leírnom, de az igazgató nem szereti sem a gyereket sem engem...
Szóval törvényi segítség kellene.
Köszönöm
Zsuzsi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Zsuzsi!
A pedagógus lelketlen és hozzá nem értő! Órai munkára egyáltalán hogyan lehet jegyet adni? én is értékeltem a gyerkek órai munkáját, de sosem negatívan, mert azzal jobban nem fog teljesítni/ Gondolom az iskola azért a normatívát felveszi a gyerek után!
Én a megfognám a gyerekemet és vinném másik iskolába, ahol el is fogadják még akkor is, ha valahová be kell járnia. Itt jobb nem lesz és a fiadon fogják "leverni" a tehetetlenségüket.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsuzsu

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: zsuzsu »

Kedves Gabi!

Az iskolaváltás fel sem merül. Nyolc év alatt ez az ötödik iskola. Nem fogom megmozdítani, itt elfogadják és szeretik is. Az megint más, hogy nem értik a papírjában foglaltakat. Úgy viselkednek vele, ahogy a többiekkel. Ugyan akkor nem akarom megengedni amit a tanár tesz. Nekem jogszabályra lenne szükségem, amivel eléjük állhatok, vagy tanácsra hova fordulhatnék, ahol segítséget is kapok. Sajnos el lehet mondani, hogy egy ilyen kóddal rendelkező gyermek, mindenhol nyűg. És a tanárok, akik nem kapnak gyógypedes képzést tényleg nem értenek hozzá.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Hyperkinetikus magatartászavar BNO: I.F 90.1

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Zsuzsi!

Elnézést, de nem tudhattam, hogy iskolaváltások voltak, nyilván akkor nem írom és más segítséget javaslok!
Jogszabály erre nincsen. De! A menet a következő: Az iskola igazgatójának kérelmet ír a szülő, hogy a szakértői véleményben foglaltak alapján bánjanak a gyerekkel (ez a javaslatban van) Erre az igazgatónak egy határozatot KELL! hoznia, hogy a javaslatokban foglaltakat elfogadja, és a szerint járnak el. Ráadásul fejlesztést is kell biztosítania az iskolának gyógypedagógus személyében, ha az alapító okiratban benne van, hogy sajátos nev. igényű tanulót felvesznek.
A határozatot a tanároknak is el KELL! fogania, a szakvéleményben foglaltakat pedig az igazgató sem írhatja felül.
A kérelmedre egy ilyen határozatot hoz,
ez egy minta az igazgatónak, ha nem tudná, mi az?

HATÁROZAT

K A (szül......., anyja neve........) tanuló (SNI) sajátos nevelési igényű;
Engedélyezem:
- a matematika tantárgy, valamint a számolást igénylő tantárgy, tantárgyrészek (fizika, kémia, stb…) osztályozása, értékelése alóli mentességet
- egyéni, méltányos elbírálást, megsegítést, minimum követelmény számonkérését,
- írásbeli felmérők elvégzéséhez több idő biztosítását,
-
IDE A SZAKÉRTŐ BIZOTTSÁG NEVE JÖN
Szakértői vélemény száma: ...............

Határozatomat az Nkt. 56.§.(1) bekezdés (a; b pontja) a 15/2013. (II.26) EMMI rendelet 15.§. alapján valamint az Nkt. 51.§. (5) bekezdés és a 20/2012. (VIII.31) EMMI rendelet 68.§. (4) a; b pontja alapján hoztam meg.


Dátum.................... igazgató

Okt. Jogok. Biztosának oldaláról
A sajátos nevelési igényű tanulók jogainak érvényesülése

.........." hogy a szaktanárok, illetőleg az intézményvezető felülbírálhatják-e a szakértői véleményben foglaltakat. A szülőket a kérdéssel összefüggésben az alábbiakról tájékoztatjuk. A közoktatási törvény 30. §-a szerint a sajátos nevelési igényű tanulónak joga, hogy különleges gondozás keretében állapotának megfelelő pedagógiai, gyógypedagógiai, konduktív pedagógiai ellátásban részesüljön, attól kezdődően, hogy igényjogosultságát megállapították. A különleges gondozást a szakértői és rehabilitációs bizottságok szakértői véleményében foglaltak szerint kell biztosítani. Abban az esetben, ha a szakértői bizottság véleménye alapján a tanuló integráltan oktatható, a gyermek képességeinek megfelelő értékelést többféleképpen biztosítja a közoktatási törvény. A közoktatási törvény 30. § (9) bekezdése a speciális nevelési igényű tanulók számára lehetőséget ad arra, hogy a szakértői és rehabilitációs bizottság véleménye alapján az igazgató egyes tantárgyak, illetve tantárgyrészek tekintetében mentesítse az értékelés és a minősítés alól. Ahhoz azonban, hogy a gyermek ezt, a számára megfelelő speciális lehetőséget igénybe vehesse, a szakértői bizottság véleménye nélkülözhetetlen, a felmentést ugyanis a szakvéleményben meghatározott tárgyakból, a szakvéleményben foglalt javaslatok mentén kell biztosítani. Abban az esetben tehát, ha a szakértői vélemény előírja, hogy a tanuló bizonyos tantárgyak értékelése alól felmentést élvez, az intézményvezető vagy a szaktanárok a mentesség megadása tekintetében nem rendelkeznek döntési jogosultsággal."


Ha bővebb segítség kell kérlek írj magánüzenetet!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése