Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
pazsu

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: pazsu »

Szép jó estét mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni én is! 7 éves fiamnál a napokban diagnoztizáltak közép fokú hiperaktivitást. :o A mai napon a nevelési tanácsadóban a neurologus annyi tanácsot adott, hogy adjak neki gyógyszert minden vizsgálat nékűl!!!!!! Szeretném megtudni, hogy az ilyen gyereket merre érdemes elvinni vizsgálatokra, mert így hasra ütésre nem fogom a gyereket gyógyszerezni! A nevelési tanácsadóba az iskola felé küldenek papírt melyben írás, olvasás, helyesírás és figyelem fejlesztést javasolnak neki! De az iskola túlterheltsége miatt nem hiszem, hogy ez elegendő lesz! Kérem segítsen valaki, hogy megelőzhessem a későbbi problémákat! Előre is köszönöm a válaszokat!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Előbb várd meg a papírt amit küldenek, hogy mit javasolnak, mi van beleírva konkrétan. Az iskola akkor fejleszti, ha az alapító okiratában benne van, hogy felvállalja a fejlesztést. Ezt meg tudod nézni az iskola honlapján (ha feltették)
Előfordulhat, hogy javasolják a pszichiátriai vizsgálatot. Hiperaktivitásra RITALIN nevű gyógyszert fognak írni nagy valószínűséggel. Be ne add neki, mert ez kábítószer.
http://hu.drugfreeworld.org/drugfacts/ritalin.html
Lenyomja a gyereket. Az iskolában "jó" kisfiú lesz, nem lesz vele gond, így a tanító néninek sem lesz gondja. A gyerek hozzászokik, "lejönni" meg nehezen tud róla. Amúgy más bogyót se adnék neki - de ez az én véleményem.
Minél több mozgásos játék, sport!
Miben nyilvánul meg a hiperaktivitása?
Mivel tanulási /írás-olvasás/ problémái vannak, nem lehet, hogy ez zavarja, ettől vannak a magatartási és egyéb tünetei?
Valószínűleg szégyenli, hogy tanulási problémái vannak, így másképp akarja a figyelmet magára irányítani. De van olyan gyerek is, aki magába fordul.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
pazsu

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: pazsu »

Köszönöm a válaszod! Kizárt dolog, hogy ezt a bogyót én beadjam neki!!!!!!!!!!! Hiperaktivitása mintha a könyvből másolták volna! Képtelen sokági( Max 5 perc egy helyben megülni), ugrál, izeg.mozog nem képes sokáig egy dologra figyelni: Ha itthon tanulunk 5 perc után ő már fáradt, vagy nagyon gyorsan össze csapja és nagyon rondán is!
Az órákon nem tud megülni valamivel mindig babrálnia kell! A szabályokat képtelen betartani. Ha nem ő van a közép pontban tesz róla akár bünti árán is!!!
Sajnos a mai napig van hogy az"f" és a "v" betűt a "k" és "g" betűt felcseréli.
Ha valami nem úgy sikerül ahogy ő szeretné egyik pillanatról a másikra elkezd őrjöngeni és képes saját magát fizikailag is bántani!!!!!!!!!!!!Öklével üti magát!
neki szeretnék segíteni, hogy ne legyen az életben sok gondja, mert az önértékelése az 0!!!!
Remélem nem kell várnom a papír megérkezéséig mert az tuti csak szeptemberben érkezik meg!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

El tudnék képzelni egy jó pszichoterápiát. Biztosan akad valahol a közelben gyermekpszichológia. Vigyázat! - ők is gyógyszert akarnak majd adni. Terápiára lenne szükség, és sok-sok mozgásra. Nagyon jó lenne sikerhez juttatni. Biztosan van olyan amit nagyon szeret, érdekli. Na azt kellene "megcsípni" és arra építeni. Nem megvonni tőle büntetésképp. pl. ha érdekli a természet, akkor lehetőséget adni arra, hogy felfedezzen dolgokat, megfigyeltetni dicsérni sokat. Megpróbálnám a festést. Fesse ki magából amit érez. Sok gyerek teszi ezt, - negatív kritikát ne kapjon, ne nyúljatok bele, hogy ezt így kell. Ha piros a fa, és fekete a nap (ez csak példa) az úgy jó, ő úgy látja, érzi, képzeli.
Minden gyereket valahol meg lehet fogni.
Magánüzenetben írok, ill. linkelek egy kisfilmet. Nem akarok itt reklámozni.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
pazsu

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: pazsu »

Megkaptam a szakértői vélemény és teljesen el vagyok keseredve! Ha megengeditek másolok egy két dolgot!
beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermek, tanuló: az a különleges bánásmódot igénylő gyermek, tanuló, aki a szakértői bizottság szakértői véleménye alapján az életkorához viszonyítottan jelentősen alulteljesít, társas kapcsolati problémákkal, tanulási, magatartásszabályozási hiányosságokkal küzd, közösségbe való beilleszkedése, továbbá személyiségfejlődése nehezített vagy sajátos tendenciákat mutat, de nem minősül sajátos nevelési igényűnek, kiemelt figyelmet igénylő gyermek, tanuló:

beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermek, tanuló

ezt írta rá a szakértő!
Erre kaptunk heti!!!!!!!!! 2 óra fejlesztést amiben benne kell legyen:-szövegértési fejlesztés
- írás, helyesírás fejlesztés
- figyelem fejlesztés
Ő szeptemberben kezdi a 3. osztályt! Én nem látom, hogyan is fog neki ez segíteni!
Ha megkapja a sajátos nevelési státuszt akkor több fejlesztést is kapna!
De mivel a nevelési tanácsadó nem javasolta máshova nem tudok fordulni!
Így itt ragadtam!
Avatar
mufurc

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Üdvözlöm Önöket!
Azt szeretném megtudni, hogy F90.0 (FIMOTA) középsúlyos,kevert tipusu gyermek sajátos nevelési igényűnek számít-e, illetve ez alapján kérhet-e felmentést matematika érettségi alól?
Már 19 éves, kisebb-nagyobb nehézségek árán eljutottunk az érettségi küszöbéig. Óvodás kora óta többször voltunk Nevelési Tanácsadóba, Beszédvizsgálóba (Halmi út-F819,F808,F80.9), iskolai pszichológusnál, FIMOTA központban. Iskolai tantárgyak tanulása, értékelése alól soha nem kértünk felmentést (eszünkbe se jutott), csak a magatartásbeli problémákat szerettük volna enyhíteni.

Válaszukat várva Tisztelettel: Csehné Dorner Katalin
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Katalin!
Akkor számít sajátos nevelési igényűnek, ha a papírján rajta van. Felmentést is akkor kaphat a matematika érettségi alól, ha a papíron szerepel, hogy felmentését javasolják a matematika értékelés alól, az érettségi vizsgán más tantárgyat választhat.
Ha ez utóbbi nem szerepel a papíron, akkor nincsen felmentés.
Esetleg ha a bemásolná szó szerint a javaslatot, könnyebb lenne a válasz is.
De az is megoldható ha magánüzenetben írja meg, és akkor nem nyilvános.
Üdvözlettel:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
RékaJúlia

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: RékaJúlia »

Kedves Kollégák!!!

Gyógypedagógus vagyok és most olyan területről kell referálnom,ami egy kicsit a kompetenciám határára esik.

Tudna nekem segíteni abban,hogy hol találok a ,régi nevén, Nevelési Tanácsadóról leírást (munkája,törvények stb.)?Amiket találok a neten,sajnos általában nem frissek és nekem most a JELENLEGI állapotokról kéne beszámolnom.(Hozzáteszem teljesen rám is fér!!!)

A másik kérés,hogy a régi nevén Szakértői Bizottságokról is kellene beszámolnom.Most a két bizottság munkáját nem látom át teljesen.Kérem,segítsenek-segítsetek!!!
Előre is hálás köszönet!!!
Avatar
Kispiskóta

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Kispiskóta »

Kedves Júlia!

"15/2013. (II. 26.) EMMI rendelet a pedagógiai szakszolgálati intézmények működéséről" http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.c ... 300015.EMM
Ez a hatályos, ebben minden benne van. Elég hosszú, de érdemes átbogarászni.
Avatar
Somju

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Somju »

Szeretettel üdvözlök mindenkit!
Egy új fórumozó vagyok ,egy érintett szülő!!
Szeretném kérni abban a segítséget,illetve információt arról,hogy jelenleg óvodai fejlesztés során, sni-s gyermek mennyi lehet egy csoportban egy foglalkozáson belül és annak mennyi ideig kell tartania?Hol tudok ennek utánanézni???Válaszokat köszönöm!
Válasz küldése