Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Anyuka!
Valóban nem szerencsés a játék laptop. Ugyanis a kézíráshoz a kéz izmainak, inainak a felszabadítását nem indítják meg. Tudvalevő, hogy a kéz izmai 7-8 éves kor körül lazulnak fel. Ezért jó, ha a gyerekek korán, - mielőbb - mindenféle kreatív dolgokat végeznek. Ez jelen esetben még nem késő. Ötletnek adnám és jó lehetőség, közeledik a karácsony, itt az advent, készüljetek együtt. A gyerekekkel mindenféle kis díszeket lehet készíteni, hajtogatni, vágni, színezni, fűzni, masnikat kötni stb. Elég bő a kínálat a neten. Ajándékokat lehet készíteni rokonak, festeni stb.... Ez mind a finom motorikát fejlesztik és nem kell hozzá fejl. ped sem. Ha módszeresen - bár tudom kevés az idő mindenre, de a gyerek a fontos - csináltok mindennap valamit, rengeteget fog fejlődni. Azzal semmi esetre sem fog fejlődni, ha a sorok közé az amúgy is suta kezét írásra kényszerítjük. Ezzel megutálja!
Szeretném megkérdezni, mennyi folyadékot iszik a fiad? Nem elég reggel egy bögre kakaó és talán egész nap egy pohár víz. A gyerekeknek nagy szüksége van a folyadékra. Nem kólára, és a többi vacakra. Igen tudom szereti és csak azt issza meg. Nos sürgősen le kell róla állítani, mert az is okozhat mindenféle bajt. Citromos limonádé vagy tea nagyon jó még C-vitamin is van benne. És tessék a gyereknek nagy adagban adnia C-vitamint. Nem én találtam ki, nálam nagyobb ember mondta, hogy két fontos dolog van ami a szervezetnek kell. VÍZ és a C-VITAMIN.
A mindenféle üdítőkben mesterséges édesítő van az "aszpartam". Keress rá a neten és elborzadsz, hogy mit tartalmaz?
Nos ez is okozhat rendellenességet. Az agyrázkódás kisebb 'baj", mint ezek az üdítők.

Ezt sem én találtam ki, nálam sokkal okosabbak.
"Az aszpartám az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténeteink vannak, melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat."
Az aszpartám néhány mellékhatása: Több mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartám fogyasztásának. látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság, bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak.


Azért annyit még megjegyeznék. Mi a csúnya írás? Mihez és kihez viszonyítják? Mi a szép írás? Ha tiszta és rendezett a fiad füzete nem lehet az olyan csúnya, hogy azonnal futni kelljen szakember. S még valami. Nem régen kezdtük a tanévet, a betűk írását igazából most kellene csak kezdeni, egy alapos előkészítés után. Nem siet egy kicsit a tanító néni?
Nos hirtelen ennyi a tanácsom, ha megfogadod sokat léptek majd előre.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Itt javaslom, a mérsékelt és a téma címéhez igazított hozzászólásokat.
Visszaolvasva a következő megállapításra jutottam. A beragadt CAPSLOCK billentyű által írt hozzászólás, az internet világában, kiabálást, reklamálást, vitatkozást jelent.
XY, a hozzászólásánál nem tudhatta, hogy a te billentyűd be van ragadva, ezért nem vádaskodott.

A másik megállapításom az, hogy egyre több szülő szeretné, ha gyermeke már az óvodában olvasna és számolna, de miért?
Ott játszom és élvezze a gyermekkor örömeit, hiszen nem sokára úgy is elég gondja lesz az iskolában a tanulással.

Végezetül tanácsolom endugu73 kedves felhasználónknak, hogy olvassa vissza hozzászólásait és az arra történt reagálásokat, hogy ki a "frusztráélt neurotikus".
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hogabi 2012.12.01. 09:58-kor.
Ok: Nevet töröltem az érintett kérésére, az összeg eddigi hozzászólásával együtt.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Na, ha „tiszta víz van a pohárban”, akkor talán össze kéne foglalni a lényeget.
-nem baj, ha csúnyán ír, még csak most kezdte az első osztályt
-csak ezért nem indokolt a kislétszámú osztály
-ha egyéb probléma is van - vagy a jelenlegi később okot ad rá, – indokolt lenne vizsgálat kérése (szülő is, iskola is kezdeményezheti)
-a fejlesztő foglalkozások csak a javára válnak minden gyereknek
-ha papírja van róla, akkor ingyenes
-addig is sok-sok manuális foglalkoztatásra van szüksége
-a motiváció nagyon fontos, csinálja szívesen, sokat kell dicsérni
-a közös munka, a lehetőségek biztosítása, az önálló kezdeményezések elismerése csodákat tehet
-és… ne hagyd, hogy elvegyék a kedvét a tanulástól!!!!
(És neked se menjen el a kedved, hidd el, mindent lehet tisztázni. Ha érdemes.)
Üdv, Dóri
Avatar
Zsuzsi

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Kedves Endugu!

Az eredeti kérdésedre válaszolva:
A csúnya írás önmagában még nem diszgráfia, csak sajnos, ma divat lett annak titulálni :( Ezért nagyon nem szép a tanító nénitől, hogy 3 hónap után megbélyegzi a gyereket. Talán terhére van, hogy tud olvasni és számolni, és más igényei vannak, mint a többi kis elsősnek, akik beleillenek az átlagba :(

Az iskolában akkor kaphatja meg az ingyenes fejlesztést, ha a szakértői bizottság diagnosztizálja a problémát, és erről szakvéleményt ad ki.
Zsuzsi
Avatar
endugu73

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: endugu73 »

nagyon köszönöm a válaszokat, s azt is köszi hogy ....... elelntétben nem oktattatok ki s nem vádaskodtatok a háttér ismerete nélkül.másrészt nem köttök bele a hibás gépelésembe, sajnos én diszgráfiás vagyok, egyetemne derült ki
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Na, de Hölgyeim! Akinek gondja van a másikkal, rendezze le privát üzenetbe, mert ez nem tartozik a fórumra, illetve ide a témába sem.
Avatar
endugu73

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: endugu73 »

sziasztok, kicsit reszletesebben leírom miről is van szó. kisfiam elsős. ami az oviban is kiderült, nem rajzol ügyesen, ezért egy évig még az oviban maradt, s a nevelési tanácsadóba hordtuk egy tündéri hölgyhöz.aztán elkezdtük az iskolát, a beiratkozasnál az igazgatónő enm akarta felvennia kisfiam a rajzképességek gyengesége miatt, holott a körzetbe tartoztunk. vitába bonyolódtunk, elküldött, másnap a párommal tértünk vissza, s mondtuk, ehhez nincs joga. Kisfiam azon abizonyos laptopon ami pannit kiakasztotta, megtanult egyedül olvasni, a másik képessége ami nagyon jó a számolás, százas számkörben, ezt se erőltettük soha , boltos játék közben tanult emg számolni.úgy gondoltam, azért emrt gyengébb rajzból, nem fogom máshova vinni. nagyon szereti a fiam a sulit, tudnotok kell, hogy eleinte voltak magatartásbajok, de egy hónapja megszüntek, fogadóórán azt mondták, szófogadó kisfiú. dicsérték a memóriáját, számolást olvasást, s aztán kaptunk egy gyomrost. az írása a legcsúnyább az osztályban, vigyuk el a gyereket kiscsoportba. anno én negyven fos osztalyba jártam, a fiam 24 fosbe jár.ami angyon felháborított az az, hogy rögtönazt mondták, vigyuk el, s nem azt , hogy keressunk fel szakembert. azóta találtam egy nagyon ugyes holgyet, jovő hléten kezdunk.ha mi gyakorlunk a fiammal, akkor sírásba fullad.remélem egy kívulállótól jobabn elfogadja a segítséget. nagyon sajnálm a fiam, tudja mit mondtak szuloin s egy oraig zokogott, teljesen kiborult. igazán enm gondoltam három hónap alatt ilyen elvárások vannak a kisiskolásokkal kapcsolatban. igazán, ha figyel, tud szépen írni, de nagybetűkkel ír, s kilóg a betű a sorközből.
nagyon remélem javul a helyzet, képzeljétek nyaklánckat scinál enkem, mert attól azt mondja fejlodik a kezugyessege. tunderi kisfiu. nem hitetm volna hoyg elit osztalyokat karnak csinalni. koszonom hoyg elovastatok

elnézést agépelésért nekem nagyon enm emgy
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hogabi 2012.12.01. 10:02-kor.
Ok: Két hozzászólást összevontam.
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Megnyugtatlak, az én fiam írását én sem tudom elolvasni. Ő most gimnáziumba jár és kitűnő tanuló, de ember legyen a talpán, aki az írását elolvassa. Nekünk eddig még soha nem mondta senki, hogy az írása miatt vigyük másik iskolába.
Különben is, ha valakinek nem tetszik az írása, akkor adjon jegyet a külalakra is, ne csak a tartalomra. Gondolom, külalakból nem lehet megbukni, vagy már abból is? :?
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Egy kis adalék.
Tegnap olvastam egy cikket Vekerdy Tamástól (pszichológus, és nagyon jó fej).
Nem tudom pontosan idézni (nem az enyém az újság), de a lényeg:
ne csak azt vegyük észre, hogy a gyerek miben gyengébb (szülők, tanárok!!!!), hanem azt is, hogy miben jó, esetleg kiemelkedő!!!!!
Ez mélységesen igaz..
Úgyhogy nosza!!!!! Ha már hallotta az elmarasztalást, akkor gondoskodj róla, hogy hallja a dicséretet is a matek érdeklődéséről, tudásáról, szorgalmáról.!!!!!!
És csak gyártsa a nyakláncokat (úgyis ünnep lesz, ajándéknak is kiváló), esetleg mást is.
Te meg örülj, hogy ilyen helyes, szorgalmas kisfiad van!
(Még1. És meg ne sértődj. Ha Te ilyen pocsék írással egyetemet végeztél, akkor láthatod, hogy néhány girbe-gurba betűtől és hárklis tanártól még nem dől össze a világ.)
Dóri
Avatar
Vicus

Re: Segítséget, tanácsot szeretnék kérni...

Hozzászólás Szerző: Vicus »

Kedves Fejlesztők! Csak most kezdem tanulmányozni a szakma elméleti alapjait, és kaptam egy számomra nehéz feladatot: tankönyvi feladatokat kell beazonosítanom a gondokodási műveletek alapján. Egyszerűen nem megy,pedig már sokadszor ülök neki egy 8. osztályos szövegértési munkafüzetnek. Tudna valaki nekem szakirodalmat, kész mintát, egyéb segítséget ajánlani? Nagyon köszönök minden jóakaratú segítséget! Vicus
Válasz küldése