Összevont csoport

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
szaboiren

Összevont csoport

Hozzászólás Szerző: szaboiren »

Sziasztok!

Egy vidéki iskolában tanítok. Az iskolában normál gyerekek tanulnak. 2 csoport van összesen, akik enyhén értelmi fogyatékos gyerekekből állnak. Az egyik csoportban 3-4-5 osztályos gyerekek vannak. Testnevelést tanítok, heti 5 tesi órája van mindkét csoportnak. 2 naplójuk van.
Külön írjak egy tesi tanmenetet a 3-4. osztályosokra és külön a 2 ötödikes gyerekre vagy 1 tanmenetet írjak? A csoport létszáma 8 fő, 2 naplójuk van. Ugyanazt az anyagot írjam be a 2 naplóba vagy nem? Egy tornaszobánk van és egy sportpálya.
A csoport együtt dolgozik tesi órán.
Válaszotokat megköszönném: szabo.iren001@gmail.com

A másik csoportom 6-7-8 osztályosokból áll, heti 5 tesi órájuk van, egy tanmenetet írjak a csoportra? A csoport együtt dolgozik tesi órán. 1 naplója van a csoportnak, 1 anyagot írjak be minden nap a naplóba?
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: Összevont csoport

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Hali!
Valamikor nekem is volt összevont SNI osztályom (enyhe ért. fogy. gyerekek és integrált középsúlyosok).
1 csoportnak elég 1 tanmenet, akkor is, ha 2 naplóba kell írnod. ... esetleg jelöld benne az évfolyamra (esetleg tanulóra) vonatkozókat, szintkülönbségeket, követelményt,... és szerintem teljesen jó lesz.
Minden készségtárgynál ugyanez. ...
... nekem a főtárgyakkal gyűlt meg a bajom annak idején - minden évfolyamra külön tanmenetem volt (matekból elég fura lett volna mindenkinek u.azt tanítani). Az volt a szerencsém ellenőrzéskor, hogy voltak heti terveim, ahol mindig jelöltem, mikor melyik évfolyammal van közvetlen ill. közvetett órám, és mikor kivel mit csinálunk. Így elfogadták.
Szóval: próbálj meg egyféle tanmenetet összehozni (úgy emlékszem, vannak közös pontok) ... a közös feladatok alá rendelj pl különböző nehézségi szinteket,....
Lehet, hogy nem mindenki ért velem egyet, de én így oldottam meg minden készségtárgy tanmenetét... vagy pl rajznál: uaz a téma, más technikával... szóval mindig próbáltam az adott évf-ok tanmenetét és követelményeit is szinkronba hozni.
Bocsi, sokat ismételgetek (kicsit késő van).
Ja... és a naplóba csak a fő feladatot kell írnod (a többit nézzék meg a tanmenetedben).
Remélem, sikerült segítenem.
Avatar
watson45

Re: Összevont csoport

Hozzászólás Szerző: watson45 »

A másik csoportom 6-7-8 osztályosokból áll, heti 5 tesi órájuk van, egy tanmenetet írjak a csoportra? A csoport együtt dolgozik tesi órán. 1 naplója van a csoportnak, 1 anyagot írjak be minden nap a naplóba? :twisted: :lol:
Judy65
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2014.08.10. 01:19

Re: Összevont csoport

Hozzászólás Szerző: Judy65 »

Kedves Watson45!
Ha elfogadod a tanácsom: igen, 1 csoportnak 1 tanmenet, naplóba 1 anyag - akkor is, ha 3-féle évfolyam.( Lásd: szept. 28-i hozzászólásom)
Avatar
kolozs

Re: Összevont csoport

Hozzászólás Szerző: kolozs »

Mit tegyek ha az iskolai fejlesztes 8 fos csoportba vegzik de az en lanyom az egyetlen diszkalkulias es egyedul nem tud ja a feladatokat elvegezni
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Összevont csoport

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Egy jó tanár ezt megoldja.
Avatar
kolozs

Re: Összevont csoport

Hozzászólás Szerző: kolozs »

Sajnos a tanar nem jo ezert szeretnek egyedi fejlesztest megvettem szabo otilia szamtol szamig konyvet amit kert es meg csak bele se neztek
Válasz küldése