szakértői vizsgálat

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
zsuzsu

szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: zsuzsu »

Segítségeteket szeretném kérni! Ha a szülő nem ért egyet a megyei szakértői bizottság véleményével, hová fordulhat újabb vizsgálatért, és ezt milyen formában teheti meg? Előre is köszönöm!
Avatar
zsoltzsolt

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Zsuzsu!

Olvassátok el VÉGIG a szakvéleményt és javaslom a zárósorokat kiemelten, ott mindig írják, pl. --amyennyiben a szülö nem ért egyet...stb. a lakóhely szerinti illetékes jegyző...stb." AZ első lépés ez, még jogszabályi hivatkozást is szokott tenni rá a Bizottság, 14/1994. évi (VI.24.) MKM rendelet 15. § (1) bekezdés.
stb.stb.
Zsolt
Avatar
zsuzsu

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: zsuzsu »

Zsolt!

Köszönöm szépen a segítséget!
Zsuzsu
Avatar
runtoo75

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: runtoo75 »

amit túlórában 30 óráig ki is fizetnek, de csak tömbösítve kéthavonta (gondolom, ez máshol is így van). De ezzel így nem járok valami jól, mert mindig átesek a nagyobb adósávba, és alig kapok belőle valamennyit. Szóval nincs erre valami fix gyógypedagógiai pótlék vagy magasabb kategória, hogy kicsit jobban jöjjön ki anyagilag? Amúgy F a besorolásom, mert a gazdaságis szerint ez jár, ha egyszerre szereztem a két végzettséget. "Egy papíron..."Most egyébként pszichopedagógiát tanulok a Bárczin, ez majd vajon másoddiplomának számít-e vagy csak a pedagógus szakvizsga után jár a G? Megköszönném, ha valaki tudana segíteni. Tudom, hogy ez kicsit anyagias, meg örülök, hogy legalább kifizetik a túlórák egy részét, de én vagyok benn legtöbbet a suliban és valahogy én keresek a legkevesebbet.
Avatar
Sarolta

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Sarolta »

Azt szeretném megtudni,hogy köteles vagyok e elvinni szakértői vizsgálatra a gyereket? A helyi tanácsadóból küldenek tovább a megyeibe.Szerintem fölöslegesen.Van e jogilag lehetőségem,hogy visszautasítsam? Mi van akkor ha a gyerek nem akar velük együttműködni?
Annyira megalázóan viselkedtek ott velünk,valamint az ott kapott eredmény alapján a gyerek úgy döntött,hogy többet nem működik együtt. Én meg támogatom a gyereket. Csak egy enyhe diszkalkulia gyanúja miatt kértem én a vizsgálatát (az iskola 1 év után nagy nehezen elküldött minket). A végeredmény meg már értelmi fogyatékosság. Egy jó képességű,jó tanulóból hirtelen értelmi fogyatékos lesz. Na ezt nem veszem be.

Köszönöm
Üdv:
Saci
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: hogabi »

A papír kézhezkapása után fellebbbezni kellett volna 15 napon belül a jegyzőnél.
Én elfelejteném elvinni, kényszeríteni meg nem lehet. Rendőrt küldenek ki? :o
A másik iskolában meg nem kell szólni a papírról, a nev.tannál meg sem kell említeni, hová jár? Az iskola viszont hivatalosan megkapja ahová be van írva.
Ha meg menni kell, nem szól egy szót sem! Ennyi!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Sarolta

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Sarolta »

Nagyon szépen köszönöm a választ. A nevelési tanácsadóban nem kaptunk semmilyen határozatot azzal a jelszóval,hogy tovább küldenek minket a megyeiben. Szóban elmondták amit akartak. Az előző iskolája küldött minket oda.

Sarolta
Avatar
Sarolta

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: Sarolta »

Még valami. Én szerettem volna,hogy megnézzék,hogy van e diszkalkuliája de közölték velem,hogy ők csak az iskola kérésére csinálják meg a vizsgálatot. Ezért kértem az iskolát. De azóta iskolát váltottunk.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Akkor a papírt jó mélyre el kell dugni, és elő sem kell venni! :)
Egyébként a szülő kérésére is kötelesek a vizsgálatot elvégezni.- csak hallkan jegyzem meg!
Törvényben van, hogy a szülő vagy az iskola kérésére......
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: szakértői vizsgálat

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Kedves Sarolta!

Több pontot nem értek. Miből gondolja, hogy, ahogyan Ön fogalmaz értelmi ifogyatékost csináltak a gyerekéből?
Kérhetnék erről több infót?
Válasz küldése