fejlesztő szoba eszközei

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Móni

fejlesztő szoba eszközei

Hozzászólás Szerző: Móni »

Kedves Mindenki! Általános iskolában dolgozom. Most lehetőségünk nyílik egy teljesen új fejlesztő szoba kialakítására :-). Le kell adnom a KLIK-nek, milyen eszközökre van szükségem. Eddig csak a sajátjaimat használtam ( 1,5 éve dolgozom itt), a suli eszközparkját 10 éve nem fejlesztette az önkormányzat. Szóval hosszú listát tudnék írni.... Ha van ötletetek, szívesen venném! Nagyon köszönöm: Móni
Avatar
hudnik

Re: fejlesztő szoba eszközei

Hozzászólás Szerző: hudnik »

Kedves Móni,
Szerintem, ha végiggondolod, hogy milyen problémával küzdő gyermekekkel foglalkozol - ahhoz milyen eszközökre lenne szükséged a hatékony munka érdekében, illetve milyen egyéb területek jöhetnek még szóba a későbbiekben, akkor nagyon gyorsan elkészülhet a listád. Azt azért ne feledd, hogy fontos a tartósság, de nem mindig a _csili-vili_, drága, márkás név a legjobb egy-egy eszköz esetében.
Azt gondolom a helyi Nevelési Tanácsadóba is biztos bemehetnél és szétnézhetnél, beszélhetnél kollégákkal, hogy Ők miket tartanak jónak, illetve van egypár hasznos oldal is, ahol lehet szemezgetni, ötleteket meríteni (a teljesség igénye nélkül csak ami hirtelen eszembe jut --és bocsánat azoktól akiket kihagyok, de netes kereső is sok találatot dob ki, ami nem csak megvételre jó, de ötleteket is lehet meríteni azokból--: Krasznár és fiai könyvesbolt, beszed.hu, dyscalculiaport, de itt a fórumon is találsz ötleteket.
A lényeg, amit Te is tudsz, hogy most jó alaposan át kell gondolni, hogy mit is veszel, mert --saját tapasztalat-- ritkán van alkalom arra, hogy az ember vásárolt dolgokkal fejlessze a készletét. Én többségében --de szerintem még sokan mások is-- saját gyártású eszközöket használok, vagy éppen gyermekeik, rokonaink gyermekeinek kinőtt játékait, könyveit használjuk.
Avatar
Móni

Re: fejlesztő szoba eszközei

Hozzászólás Szerző: Móni »

Nagyon köszönöm! Ha lenne idő, így lenne, de sajnos nincs. :(
De megcsináltam! Gondoltam, hátha van valakinek egy listája, úgy egyszerűbben beindulnak az én gondolataim is. De így is beindultak!!! Szerencsére. Nagyon köszönöm a segítségedet!!!!!
Az én eszközparkom is a saját - azóta megnőtt - gyerekeim játékaiból, a kapott dolgokból, a saját készítésű eszközökből ( pl. Hélia D-s krémesdobozból auditív figyelem fejlesztő....), és Anyukám - aki logopédus, de ettől az évtől már nem aktív - rám hagyományozott kincseiből áll össze. Az iskolában 5 (!) könyv és 9 (!) játék (abból 3 ABC és számos kártyajáték) van!!!!
De VENNI, az más! Ahogy mondod, ritka alkalom!!! Sajnos, 1 napom volt rá. Ha megkapom, nagyon-nagyon örülök majd!!!!
Avatar
Hamilton1

Re: fejlesztő szoba eszközei

Hozzászólás Szerző: Hamilton1 »

Az eszközpark fejlesztésére lehetőséget kínál az IPR is. Az iskolátok ha pályázni szokott rá, akkor annak keretéből tudtok vásárolni fejlesztő játékokat, eszközöket is. Az igazgatóddal beszéld meg mire van szükséged, s az IPR pénzből be lehet szerezni.
Avatar
szevirma

Re: fejlesztő szoba eszközei

Hozzászólás Szerző: szevirma »

Kedves Móni!
Nem tudom, mennyi az a keret, amiből gazdálkodni tudsz, de nagyon hasznos oktatószoftvereket lehet ma már alkalmazni a fejlesztéshez. Szavesen segítek benne, hiszen immár 10 éve használom az IKT eszközeit a gyógypedagógiai foglalkozásaim során. Persze ha számítógép, vagy laptop is rendelkezésedre állhat.
Sok sikert kívánok: Ujhelyiné Szeverényi Irma
Válasz küldése