GYermekkori autizmus - fejlesztés?

Látogatóink kérdéseinek létrehozott fórum.
Avatar
Ancsika

GYermekkori autizmus - fejlesztés?

Hozzászólás Szerző: Ancsika »

Sziasztok!

Azért a tegeződés, mert én is pedagógus vagyok. :)
Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Már három hónapja Vigyázok egy 7 éves (hagyományos óvodai csoportba + mellette fejlesztőórákra járó) kisfiúra, akinél jelenleg a gyermekkori autizmus diagnózisa áll fenn. Az olvasmányaim és az utánajárásom alapján azonban inkább Asperger-szindrómásnak mondanám. Szeptembertől speciális osztályba kerül.
Kommunikál - sokszor visszhangként ismétli a mondataim,ha szeretné azt csinálni, amit kérdezek, és akkor is, ha a válasza igen lenne a kérdésemre - nagyon szeret énekelni, táncolni , a mozgása kicsit ügyetlen - biciklizni jól tud, labdajátékban néha már el tudja kapni a labdát. Rajzolni egyáltalán nem hajlandó. Ha segítek neki, akkor matematikai feladatok megoldása során számokat jelző pontokat rajzol.

Mivel nyáron nincsenek fejlesztőórák, szeretnék neki valahogyan segíteni. De mivel nem tudom,hogyan fogjak hozzá, ezért kérném a segítségeteket. Mivel nem vagyok szakember, és szeptemberben iskolába megy a kisfiú, nem szeretném Őt összezavarni.

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Köszönettel, Anita
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: GYermekkori autizmus - fejlesztés?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Anita!
Az, hogy pedagógus vagy, egy dolog. Hogy vigyázol a gyerekre, az is egy dolog. Szép, hogy segíteni szeretnél neki, de mivel nem vagy szakember, nem gondolod, hogy többet árthatsz? Ez a mondat meg végképp kiakasztott!
Az olvasmányaim és az utánajárásom alapján azonban inkább Asperger-szindrómásnak mondanám.
Bízd a diagnózis felállítását a szakemberekre!
Én gyógypedagógus vagyok, de mernék nekilátni pl. egy korai fejlesztésnek vagy akár egy nagyothalló vagy vak gyermek úgynevezett segítésnek. Nem ez a szakterületem, bármennyit is olvastam róla, sőt annak idején érintőlegesen tanultam is.
Gondold át, mit csinálsz, mert nem lehet fél ismeretekkel és itteni tanácsokkal egy gyerekkel foglalkozni felelősségteljesen.
Biztosan nem ezt a választ vártad, de én így gondolom!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
henciduda

Re: GYermekkori autizmus - fejlesztés?

Hozzászólás Szerző: henciduda »

Kedves Anita!
Mélyen egyetértek Gabival. Nem gondolod, hogy itt 6 sorban autizmus-specifikus képzést tudunk adni Neked? Nekem van ilyen képesítésem, foglalkozom több hasonló korú és diagnózisú gyerekkel jelenleg is, de nem venném a bátorságot, hogy a kicsi ismerete nélkül továbbképzést és szaktanácsadást tartsak Neked.
Szeresd őt, és vigyázz a testi épségére, és kezeld úgy, (jó értelemben), mint egy "átlagos" gyereket!
Mari
Avatar
Ancsika

Re: GYermekkori autizmus - fejlesztés?

Hozzászólás Szerző: Ancsika »

Sziasztok!

Először is elnézést, ha félreérthetően fogalmaztam!!!! Félreértés ne essék... Nem vagyok szerepzavarban. Azért fordultam hozzátok, még mielőtt bármit is rosszul csináltam volna, hogy ötleteket adjatok,hogy laikusként hogyan "foglalkozhatnék" értelmesen az említett kisfiúval. Értelemszerűen nem fejlesztő-, vagy gyógypedagógusként szeretnék Vele foglalkozni, hiszen ez a Ti kompetenciátok!!! A válaszaitok alapján félreérthető volt, amit írtam. CSupán annyit szeretnék Tőletek kérni, hogy adjatok abban tanácsot,hogy én miben tudnék neki segíteni a mindennapjaiban???
Pl. Mit csináljak,ha odahozza nekem a könyvet, mert számolni akar? Milyen pozitív hatású mozgásos tevékenységeket ajánlanátok? - Sokszor a labdázással tudom csak elcsalogatni a számítógép elől.

"Szeresd őt, és vigyázz a testi épségére, és kezeld úgy, (jó értelemben), mint egy "átlagos" gyereket!" - Köszi szépen henciduda! Ilyesmi válaszokra számítottam! :)

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat! :)
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: GYermekkori autizmus - fejlesztés?

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Anita!
A minden napjaiban, egy ép értelmes gyermekként kezeld. Amit szívesen csinál, annak örül is! Ha számolni akar, tegye azt, ha mesét szeretne hallgatni, olvass neki, homokozzatok! Ha van lehetőség a strandra, menjetek, hintázzatok, labdázzatok, focizzatok, mászókára is lehet menni, sokat beszélgetni, kirándulni. Nem is folytatom. Elég bő a tárház, nem kell spec. embernek ahhoz lenni, hogy ezeket megtegyétek. Ezzel sokat tudsz tenni a gyerekért! Viszont egy napirend legyen!
Élvezzétek a nyarat!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése