BTMN-es felsős diákok

Avatar
kaledit

BTMN-es felsős diákok

Hozzászólás Szerző: kaledit »

Üdvözletem mindenkinek!

Elöljáróban annyit, hogy én csak egy egyszerű matektanár vagyok, és most olyan feladat elé állítottak, amiben számomra már az elindulás is nagyon nehéz. Nálunk a gyógypedagógus az SNI-A ill. SNI-B gyerekekkel foglalkozik. A gyerekek nagy létszáma miatt ő már így is heti 30 órában dolgozik. A BTMN-es diákokkal pedig a szaktanároknak kell foglalkozniuk az egyéni foglalkozás időkeretét felhasználva. (Ezeknek a diákoknak a BTMN-es voltát a Szakértői Bizottság állapította meg, Nevelési Tanácsadós papírjaik még nincsenek.) Mivel a szakértői határozatokon nem szerepel az, hogy ezen tanukókkal fejlesztőpedagógus foglalkozzék, így matekból (a NAT-ot, a helyi tantervet és a szakértői véleményen szereplő matematikából előírtakat összevetve) én korrepetálom őket. A korrepetálás szót szándékosan használom, mert szerintem az egyéni fejlesztést (benne az általános képességfejlesztéssel) csak képzett fejlesztőpedagógus tudja végezni. Szerintetek ez így törvényileg rendben van, vagy mindenképpen kellene egy fejlesztőpedagógust is alkalmaznunk? És ha igen, akkor mire hivatkozhatnánk a fenntartónál, akinek ezt a plusz feladatot finanszíroznia kell?
Másik kérdésem is lenne: az alsós gyerekeknek nagyon sokféle fejlesztő, segítő kiadvány létezik, de mi van az 5-8. évfolyamon tanulókkal? Tudtok valamit ajánlani, amit használhatnék a matek korrepetálásokon?
Előre is köszönöm: Kalmár Edit
Avatar
ildi100

Felsős diákok

Hozzászólás Szerző: ildi100 »

Kedves kollégák!

Tanítói és fejlesztő pedagógusi végzettséggel dolgozok fejlesztő pedagógusként. Ettől a tanévtől kezdve 5. és 6. osztályban is kell fejlesztő foglalkozást tartanom. Két kérdésem lenne:
1. Hanyadik évfolyamig tarthatok én fejlesztő foglalkozást?
2. Diszlexiás 5.-essel történelmet, természetismeretet is tanulunk. Nagy segítség ez neki. A naplóba beírhatom-e ezt, vagy kizárólag csak olvasás, írás fejlesztése történhet a foglalkozáson?

Köszönöm mielőbbi válaszotokat, ami már eddig is többször segített.

Ildikó
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: BTMN-es felsős diákok

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Van egy pár jó kis matek fejlesztő füzetem felsősöknek, sni-knek.
Használhatóak, megrendelhetőek. Mivel van rá igény, összeállítottam egy listát, mindjárt fel is teszem.
Segédletek-Ped.Seg. (bocsi)- Tankönyvajánlás 2.

Ildi!
A fejlesztésnek nincs felső határa.
Hogy mit írsz be a naplóba, az mindegy, hiszen a tantárgyi anyag eszköze a fejlesztésnek. Így egy kicsit körülményes, hogy pl. Olv.-szövegértés fejlesztése a Természetism. tantárgy, Házaiállatok c. témakör felhasználásával.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTMN-es felsős diákok

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Ildi nyugodtam írd be, mit foglalkozol a gyerekekkel. Hiszen szövegértés, lényegkiemelés, szómagyarázat stb. lehet tantárgyon belül is. Én is ezt teszem.
Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
ilike1

Re: BTMN-es felsős diákok

Hozzászólás Szerző: ilike1 »

Ildi!
Csak megerősíteni tudom Dórit: "A fejlesztésnek nincs határa!" A diplomádba sincs beírva, hogy alsós vagy felsős, gyerek vagy felnőtt, vagy...fejlesztésére adták volna. Nálunk is elsőstől a nyolcadikosig fejleszt a kollegina! Szerintem nagyon jól csinálod, hogy az olvasás és szövegértés fejlesztését úgymond "tantárgyiasítod"!! Így - ahogy TE is írod - segítesz a gyereknek - és ez a lényeg!! A naplóba írd ahogy Dóri ajánlotta, szerintem úgy tökéletes! További jó munkát!
Avatar
erika

Re: BTMN-es felsős diákok

Hozzászólás Szerző: erika »

Kedves Kollégák!
Felső tagozatosok fejlesztéséhez ajánlom figyelmetekbe a NILD tanulási terápiát.
Üdv: Erika
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: BTMN-es felsős diákok

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Én, mint nem sokat hozzáértő, utána néztem ennek a terápiának.
Utolsó terápia 2007-ben volt, amelyről olvastam a szórólapot. Utána, legalább is én, kicsit nehezen, de megtaláltam a NILD-ről szóló információt.
A google kereső sok mindent nem nagyon akart elárulni erről a terápiáról, de végül sikerült szóra bírnom.
Gondolom, ti többet tudtok erről, mint én.
Válasz küldése