Felmérés

Avatar
Glória

Felmérés

Hozzászólás Szerző: Glória »

Segítségetek kérem...
Ki mivel (milyen anyaggal ) méri fel év elején (félévkor, évvégén) a gyerekeket?
Meixnerre nincs kompetenciám- így én mivel mérhetek? Magam állítsak össze vmit vagy van vmi hivatalos felmérő anyag. Tudtok ilyet, esetleg mintákat tehetnénk fel az oldalra, hogy a tapasztalatlanabb, kezdők, mint én bele lássanak, jól csinálják. Nagyon szeretnék jó munkát végezni, de ilyen bizonytalanságok hátráltatnak.
Honnan tölthetők le ilyenek? Tud vki küldeni?

Tájékoztassatok engem, hogy mi a teendőm, mit tegyek, hogy jól tegyem!
Glória
Avatar
laura1020

Re: Felmérés

Hozzászólás Szerző: laura1020 »

Szia Glória!
Sajna nekem is ez a problémám. Ha kaptál valami jó infót, légyszíves írd meg nekem!
Kösy : Laura
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Felmérés

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Glória! És mindenki!!!
Egy fejlesztőnek/gyp-nek nincsenek hivatalos felmérőlapjai.
Lehet készíteni pl. tananyagra, gyerekre, képességre, korosztályra, tudásszínre, sni-re, normálra, középsúlyosra stb. Ez olyan rengeteg, hogy ezt feltenni nem hiszem, hogy lehetne.
Szerintem:
El kell olvasni a nevtan és a szakértői b.véleményét (persze ez sok esetben nulla)
Ismerni kell a gyerek besorolásához tartozó minimum-követelményszínteket (életkor és fogyatékosság szerintit)
Ennek megfelelően kell beszélgetni, játszani, megfigyelni, írni, számolni, logikázni stb.
Nálam ez elég részletes, nyoma nem mindig van (mármint írásban), de legalább tudom, hogy Pistike melyik betűket-hangokat keveri, globálisan vagy folyamatosan olvas-e, kétjegyű számokból tud-e egyjegyűeket elvenni és szereti-e a mákostésztát.
Jó, ha minden gyerekről leírjuk, hogy mit tud, hol tart stb.(fejben tartani képtelenség).
Ennek megfelelően készülnek a tervek.
Évvégén pedig van mihez hasonlítani.
Én így gondolom.
Avatar
krisztame

fejlesztési terv

Hozzászólás Szerző: krisztame »

Sziasztok!
Tudna nekem valaki fejlesztési terv mintát küldeni? Nagyon megköszönném!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Felmérés

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves krisztame!
Látom tegnap csatlakoztál a honlaphoz nagyon friss vagy, mert rá egy-két percre már segítséget kérsz. Ami nem baj. De mielőtt kérsz valamit nézzél körbe légyszíves, mert sok anyag van fenn. Te is tudsz keresni.
Az e-mail címedet sem tudjuk kiolvasni sehonnan, tehát nem is tudunk küldeni semmit!
Amúgy: - Segédletek - Fejlesztési terv: 14 db elég lesz?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
erika

Re: Felmérés

Hozzászólás Szerző: erika »

Sziasztok,

Gyarmathy Éva honlapjáról : www.diszlexia.hu/kptest elérhető a Kognitív profil teszt, ami egy pedagógus kompetencia-felületen is használható felmérő anyag. Előnye, hogy profilt ad.Én nem vagyok nagy számítógép-guru, így egy kicsit bogarásznom kellett, hogy kiismerjem magam benne, de azóta szívesen használom.

A számítógépes verzió elérhető: www.contenet.hu/kptest

Jó munkát Mindnyájatoknak.
Válasz küldése