Tanácsot kérek

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szerző: móni99

Kedves Dóri! Még egyszer írok gyorsan mielőtt megyek:Próbálkoztam otthon végezhető munkákkal,de sajnos mind átverés volt,még pénzt is kértek előre.Most én nem tudok és szélhámos munkáért nem is akarok fizetni,engem csak tisztességes valódi munka érdekelne,de sajnos én nekem nem sikerül otthon végezhető munkánál ilyen.Ha te tudsz ilyet nagyon szívesen elfogadom és nagyon szépen köszönöm neked meg hálás lennék érte.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára hogabi 2012.03.18. 23:18-kor.
Ok: Móni hozzászólása, csak rossz helyre írta
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Maja61

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Maja61 »

Kedves Tanácsadók!
A következő kérdéssel fordulnék hozzátok. Fejlesztő differenciáló szakvizsgával rendelkező pedagógus vagyok, aki 8 éve egy középiskolában gyógypedagógus irányítása alatt foglalkozom különórákon SNI-s és BTM-s gyerekekkel. A régi közoktatási törvény alapján ez tökéletesen megfelelt az előírásoknak, azonban az új köznevelési törvényben én nem találtam utalást arra, hogy végezhetem-e tovább ezt a tevékenységet szabályosan az iskolában. A kérdésem is ez lenne, hogy foglalkozhatok-e továbbra is e diákokkal vagy miylen feltételekkel alkalmazhatnak engem továbbra is az intézményben?

Köszönettel
Avatar
Lendand

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Lendand »

Kedves Tanácsadók!
Tanítóképző után én is elvégeztem a differenciáló, fejlesztő pedagógus szakvizsgát. ( Előtte még 2005-ben Porkolábné Kati néninél a fejlesztőpedagógus tanfolyamot.) Tanítottam általános iskolában osztálytanítóként, majd nevelési tanácsadóban is fejlesztőpedagógusként.Három gyermekem van, a legkisebb 2 éves múlt, így hat év kihagyás után gondolkozom a munkába álláson. A kérdésem: fejlesztőpedagógus munkakör betöltéséhez mit szükséges még elvégeznem a jelenlegi törvények szerint? Ahol a szakvizsgát szereztem (DE Gyermeknevelési Kar), lehetőségem lenne most 2 félév alatt a fejlesztőpedagógus szakot megszerezni. Megéri pénzt, energiát áldozni rá? Ne értsen senki félre, szeretem a munkámat, csak néha olyan érzésem van, hogy nagyobb életbiztosíték lett volna anno belevágni a gyógypedagógiába...De így, család és három eleven fiúgyermek mellett elég meredek...Szóval van most a fejlesztőpedagógus szaknak ma Magyarországon létjogosultsága?
Köszönettel
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Andrea!
Létjogosultsága nem sok van a fejlesztőpedagógiának, pláne ha van fejl. diff. szakvizsgád, akkor minek még egy majdnem ugyanazt elvégezni. Egyre nehezebb elhelyezkedni ezzel. A gyógypedagógia az amivel még lehet kezdeni valamit. Ha már pénzt adsz ki, olyanra add, aminek van értelme.( Fejl. pedek, bocsánat!)
A gyógypedagógus végzettséggel több a lehetőség.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Zsuzsi

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

És egyértelműbbek a gyógypedagógusra vonatkozó szabályok. Gyógypedként beállhatsz a fejlesztő ped. helyére, de fordítva már nem - legalábbis a hivatalos verzió szerint. Úgyhogy, ha mindenképp tanulni akarsz, én is a gyógypedet ajánlanám. Ne félj a nehézségektől, mert nem vagy kezdő, a tapasztalataid nagy mértékben lendítik előre a tanulmányaid - ezt magamból kiindulva mondom.
Avatar
Nyafi

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Nyafi »

Szép Napot!

Szeretnék választ arra a kérdésre egy discalkuliás gyermek milyen tárgyakból választhat érettségi vizsga tárgyakat. Miért csak most a 11. évfolyamon tiltják meg neki az informatika tárgyat, vagy hivatalosan tiltható e? amiből eddig 4-5 volt .
Előre is köszönöm a választ.
Avatar
kissnemate

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: kissnemate »

Tisztelt Tanácsadók!
Szeretnék választ arra a kérdésre, van egy 13-éves hatodikos, Turner-szindrómás lányom IQ:74
Matematika tantárgyat egyáltalán nem tudja, a többi tantárgyat megtudja tanulni,irodalom:3, nyelvtan:3 ,német:2,többi tárgy 4-5
Kaphat-e matematika tantárgy alól felmentést ha az IQ-ja 74 ?
Előre is köszönöm a választ!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Nevelési Tanácsadó vagy Rehabilitációs Bizottság adhat felmentést a tantárgy értékelése alól.
Biztosan megadják, de ehhez kell a vizsgálat.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Panni

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Panni »

A felmentés nem az IQ-ra adják, ha a célirányos vizsgálat itt adott esetben a diszkalkulia vizsgálat kimutatja, hogy problémás a matematika akkor meg kapja a matematika tantárgyból a felmentést. De! és itt saját tapasztalat, nem biztos, hogy teljes felmentést kap. Mint annyi minden ez is részben terület függő az országon belül, vannak kialakított helyzetek.

Példaként: diszkalkulia vizsgálat nálunk áll egy matematikai vizsgálatból és egy IQ vizsgálatból és a 2 vizsgálat eredménye alapján van az eredmény. Két személy végzi a vizsgálatot és a végén beszélik meg.

Panni
Avatar
kissnemate

Re: Tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: kissnemate »

Köszönöm szépen a válaszokat!
Lenne még kérdésem, a szakszolgálatnál voltam és itt nálunk 83 IQ alatt nem adhatnak felmentést.
Tehát IQ hoz kötik,van-e erre törvényi szabályozás ,hogy az ország egyik részén megadható a másik részén meg nem?
Neki már volt felmentése 2-évig nem tanult matematikát ,magán úton hordtam mai napig is hordom fejlesztésre.
1,5-évig BTMN-es kategóriát kapott mos pedig közölték velünk, hogy nem kaphat se felmentést ,se BTMN -es kategóriát ,
osztályozni fogják matematikából!Nem tudom,hogy mitévők legyünk hiszen nincsen hatodikos szinten matematikából.
A választ előre is köszönöm!
Válasz küldése