Segítséget szeretnék kérni

Avatar
ildikó

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: ildikó »

Köszönöm, Lányok!
Úgy gondolom, úgy éreztem én is, hogy nem kellett volna ilyen nagy hűhót csapni.
Lehet, túl szigorú döntést hozott a tanító néni a büntit illetően, de nehogy már a szülő ezt is felülbírálja...
Ha nem lett volna ekkora felhajtás körülötte, sokkal jobb lett volna.
Bár úgy érzem, nem akart rosszat az ig. Próbálta védeni a mundér becsületét, csak épp az ellenkező hatást váltotta ki, mint amit szeretett volna.
Legalábbis nagyon bízom abban, hogy így volt...
Mert ha tévedek, az régen rossz az egész tantestületnek.
Avatar
Zsuzsi

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Azért arra kíváncsi lennék, mit csinál ez az "öntudatos" anyuka, ha a lánya otthon nem fogad szót, netalántán nem megy haza a megbeszélt időre!
Egyébként a törvényekkel teljesen ellehetetlenítik az iskola-szülő-gyerek viszonyt, mert ott megengedőek, ahol korlátozni kellene, és ott korlátoznak, ahol jogot sértenek. Példa: a 18 évet betöltött tanulók naplóba beírt jegyeit a szülő csak a gyerek írásos beleegyezésével nézheti meg. Csak kérdem, akkor minek tartanak szülői értekezleteket, ahol viszont mindenben a kötelességeinket emlegetik?!
Avatar
akirE

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: akirE »

Szervusztok!
Egészen más témában, de én is "Segítséget szeretnék kérni"
Feltöltöttem egy fénymásolt lapot, /legalábbis remélem sikerült feltölteni: :roll: /
amit találtam a tanáriban. Senki nem tudja kié volt, és honnan van.
Az biztos, hogy nem mostani Nebulókból való, mert ezt megnéztem.
Azt szeretném kérdezni, hogy "minek lehet ez a 36. 37. oldala", gondoltam hátha
ismeri valaki közületek? Nagyon örülnék, ha megírnátok:
Előre is köszönöm a segítséget: Erika
Nincs meg a kellő jogosultságod a hozzászóláshoz csatolt állományok megtekintéséhez.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára akirE 2010.11.20. 18:03-kor.
Avatar
akirE

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: akirE »

Most látom nem sikerült feltölteni a beszkennelt anyagot, mert csak a szerkesztés nézetből nyitható meg. :cry:
Újabb kérdés merült fel, Hogyan kell feltölteni egy tiff vagy jpg anyagot?
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Erika!
Küld el nekem, talán fel tudom tenni!A címemet megtalálod vagy küld a fejlesztok(kukac)hotmail(pont)com-ra.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Erika!
Én simán megnyitottam, letöltöttem. Holnap megnézem a készletünket, hátha....
Szívesen.
Dóri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Erika!
Így tudom feltölteni.

http://i874.photobucket.com/albums/ab31 ... dala-1.jpg

http://i874.photobucket.com/albums/ab31 ... dalaez.jpg

Erika által feltöltött pedig így tölthető le: jobb egér gomb klikk, kép mentés másként.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Krisztina

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: Krisztina »

Másoddiplomás fejlesztő vagyok,óvodában.Az a problémám,hogy egy kolléganőm,akinek a jövő hónapban lejár a szerződése,mindent megtesz azért,hogy maradhasson,nem számít,hogy embereken,munkatársakon gázol át gátlástalanul.most azt találta ki,hogy a fejlesztőpedagógust ki lehetne emelni csoportból,ő pedig maradhatna a helyén.Intézményünk székhelyóvodából,ill. tagóvodákból áll,mindegyik feladatellátási helyen dolgozik fejlesztő.Rám 8 gyerek van bízva,akiket fejleszteni kell.Mellette csoportban is dolgozom,nem okoz problémát a két munkát összehangolni,elvégezni.A fenntartó így is anyagi gondokkal küzd,nem tartom valószínűnek,hogy létrehoz egy státuszt.Mégis félek,hogy mi lesz ennek a vége,a kolléganőnek befolyásos hátszele van.Folyamatosan a fejünk felett lóg a csoportmegszüntetés veszélye,attól félek ha kikerülök csoportból, nem kerülök már vissza.
Milyen törvényi feltételei vannak a státusz létrehozásának? Anyagi szabályok vannak?Lehet részmunkaidő? Gondolom sok múlik a fenntartón,de nem szeretnék törvénytelenség áldozatául esni.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Erika!
Megnéztem a készletünket.
A Nebuló 1-2-höz tartozó tanítói segédletben nincsenek benne az oldalak.
A 3-4-t kellene megnézni. Nekünk nincs meg.
Hátha valaki .....l
Dóri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Segítséget szeretnék kérni

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Krisztina!
Ha szerződés lejár, akkor nincs tovább. A fejlesztőt ki lehet emelni a csoportból, új státuszt is létre lehet hozni, de ahhoz a fenntartó engedélye kell, hiszen a pénzt ők biztosítják. Itt a vezetőnek kell a sarkára állnia. Ha belefér a munkaidődbe és nem kell plusz pénzt fizetni érte, ezzel lehet érvelni. Az önkormányzatoknál a pénz számít, a többi nem igazán.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése