fejlesztő pedagógus

Avatar
heva78

fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: heva78 »

Kedves Fórumozók!

Úgy tudom, hogy gyógypedagógusok elhelyezkedhetnek fejlesztő pedagógusként. A kérdésem a következő: Pszichopedagógusként lehetek fejlesztő pedagógus óvodában vagy iskolában vagy el kellene még végeznem a tanulásban akadályozottak pedagógiája szakot is ?! Elvégeztem a Meixner-féle dyslexia prevenciós és reedukációs tanfolyamot és a Sindelar 1-es tanfolyamot is. Egyébként a másik szakom a szurdopedagógia. Jól tudom, hogy 2012-től csak gyógypedagógus lehet fejlesztő pedagógus? Köszönettel: Hegedűs Éva GYED-en lévő gyógypedagógus
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Éva!
Gyere át az "új vagyok a szakmában.... topicba, ott ilyesmiről beszélgetünk.
Dóri
Avatar
ircsitoth

Re: fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: ircsitoth »

Sziasztok!
KTV128§'(21) szerint a 2012/13-as tanévig lehet csak szakirányú továbbképzési képesítéssel fejlesztőpedagógusként dolgozni. És aztán mi lesz, milyen végzettség kell hozzá? Tud erre valaki válaszolni?
Avatar
attyka14

Re: fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: attyka14 »

Tisztelt Hölgyem/Uram!
Én egy szülő vagyok,és egy kérdésemre szeretnék válasz kapni.
A fejlesztő pedagógus,minden esetben pszichológus,vagy azegy külön "szakma"?

Bodrogi Attila
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: Dóri »

A fejlesztőpedagógus nem pszichológus.
Olyan tanár, akinek van jogosítványa arról, hogy problémás gyerekekkel foglalkozhat.
Az sni a-val (szakértői papíron rajta van) csak gyógypedagógus foglalkozhat.
Tehát külön "szakma".
Egyéb kérdés?
Dóri
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Tisztelt Bodrogi Attila!

A fejlesztő pedagógus azokkal a gyerekekkel foglalkozik, akinek (diszlexia) olvasási, (diszgráfia) írási, (diszkalkulia) számolási nehézsége van. A Nevelési Tanácsadó útmutatása alapján végzi munkáját.
A pszichológus a gyermekek lelki egészségével foglalkozik, őt erre képezték ki.
Tehát külön szakma.
De előfordulhat, hogy valakinek mind a két képesítése meg van.
Kérem írjon, mi a problémája, biztosan tudunk segíteni.

Üdvözlettel: Horváth Sándorné
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
attyka14

Re: fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: attyka14 »

Köszönöm,szépen a segitséget!
Azt szeretném még kérdezni,hogy név alapján hol,és milyen intézménynél tudok utánna nézni,vagy kérdezni,hogy milyen képesitéssel rendelkezik az illető személy.

Bodrogi Attila
Avatar
kocsorne

Re: fejlesztő pedagógus

Hozzászólás Szerző: kocsorne »

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni.
Alapvégzettségem óvodapedagógus.Van egy pedagógus szakvizsgám fejlesztő,differenciáló pedagógus kiemelt tanulmányterülettel(Hajdúböszörményben szereztem).Van egy Alapozó terapeuta végzettségem és elvégeztem a Gósy-féle tanfolyamot,amegy vizsgálatra és terápiára is jogosít.
Jelenleg nevelési tanácsadóban dolgozom fejlesztőpedagógus-terapeuta munkakörben.
Amit nem tudok:
1.2012-től ha nem láthatom el a fejlesztőpedagógusi munkakört,akkor Alapozó terápiát és Gósy terápiát sem végezhetek?
2.Állítólag egy éves ráképzéssel jogosultak leszünk továbbra is fejlesztőpedagógusként dolgozni.Erről tudtok-e valamit?Hol érdemes elvégezni ezt az egy éves ráképzést?
3.Érdemes-e elvégezni?Vagy inkább orientálódjunk a gyógypedagógia irányába?És ha ez a megoldás,akkor melyik szakirány a legmegfelelőbb szerintetek?(Nállunk iskolai szinten leginkább a diszes,a tanulásban akadályozott és a kevert specifikus képességzavarral küzdő gyerekek találhatóak.Nev.tan szinten természetesen a különféle magatartási és tanulási nehézség vagy a beszédészlelési zavar a jellemző.)Bár a gyógypedagógia anyagilag és képzés időtartama szempontjából igen megfontolandó,ugyanis az én esetemben 7 félév (erre konkrétan rákérdeztem a Bárczin)
Előre is köszönöm a tanácsokat és a segítséget!
Anita
Válasz küldése