uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Avatar
alexandra85

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: alexandra85 »

Kedves MINDENKI!


Akkor most mi a helyzet azokkal akik fejlesztő ped.-i szakvizsgával rendelkeznek??? a gyógypeden kívül még mit ajánlott elvégezni előre is köszönöm a válaszokat! :)

Még egy kérdésem lenne a dokumentumok amiket hasznáni kell és kötelező : 1. külív, belív, egyéni fejlesztési terv...
Az iskolám megrendelte a csoportnaplót amiről az egyik blogban szó van. De a csoportnapló elején fel van tüntetve, hogy csak kizárólag SNi gyerekeknek szükséges ez a TÜ 358 számú dokumentum. Köszönöm a válaszokat! Akkor milyen naplót vezessek??
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hogabi 2011.09.15. 07:21-kor.
Ok: A két hozzászólást összevontam
Avatar
alexandra85

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: alexandra85 »

ok vki válaszolna is? :) köszii
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Itt a fórumon hogabi oldalakon keresztül írja le mindenkinek, hogy milyen dokumentációk szükségesek.
Avatar
alexandra85

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: alexandra85 »

Szép! figyelmeztetés? Miért? Mert megkérdeztem h mi a végleges dokumentáció??
Avatar
Panni

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: Panni »

Kedves alexandra85!

Nem gondolom, hogy Zoli figyelmeztetésnek szánta, de nincs szándékom védeni fenőt ember majd megvédi magát, de én úgy gondolom, hogy a munkáltatódnak tudnia kell, hogy milyen nyomtatványokat kell töltened.
Én most leírom, hogy én mint gyógypedagógus hol milyet töltök, de nem biztos, hogy ez meg egyezik az ország más területein dolgozó gyógypedagógusok által töltött dokumentációval.

Óvodában, iskolában, SNI a-b gyerekeknek:
-Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció, rehabilitáció egyéni fejlődési lap külív: Tü.356.r.sz.
belív:Tü.537.r.sz.
plusz egyéni fejlesztési tervet készítek minden gyermeknek.

Óvodában, iskolában szakszolgálat körében tartozó gyermekeknek vagyis a BTM-es gyerekeknek
- fejlesztési nyilvántartási lap, foglalkozási napló Külív: Tü.533.r.sz.
belív: Tü.354.r.sz.
plusz munka napló ennek a számát nem tudom megmondani, és szintén minden gyermeknek egyéni fejlődési terv.

Mint ahogyan írtam ez nem biztos, hogy máshol is ezek vannak, nálunk ez van ellenőrzéskor ezeket kérik.

Panni
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves alexandra85!

Amiért válaszra sem méltattalak, s Zoli is talán azért válaszolt kurtán.
1.Regisztrálsz, szerintem körbe sem nézel és kérdezel, (7 percre rá, hogy regisztrálsz, ráadásul kétszer szólsz hozzá)ami magában nem baj.
2. Kaptál egy választ, hogy nézz körbe, mert akik válaszolunk nem győzzük a rohamot a kérdések megválaszolására, ráadásul kérdésedre a válasz valóban megtalálható szinte minden topikban.
3. Miután megteszünk mindent, - így az év eleji rohamban, mert mi is dolgozunk - akkor már ne is haragudj, de nem pedagógushoz méltó módon teszed fel kérdéseidet. Tanítványaid megtehetik, hogy így válaszoljanak?
4. Idézet tőled:
ok vki válaszolna is?
Szép! figyelmeztetés? Miért?
Nem beszélve arról, hogy az irományodat alá sem írod!

Amit írtam, annak veszed aminek akarok! Magam részéről a dolog lezárva.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Alexandra!
Pannihoz csatlakozva:
-mi forgalmi napló helyett logopédiai naplót használunk
-év végén rövid értékelést kell készíteni gyerekenként (ez íratlan törvény, de nálunk elvárják)
-1 külívben kell összegyűjteni az adott gyerekre vonatkozó összes belívet pl. habilitáció, logopédia, gyógytorna, x terápia stb. + szakvélemény másolat, egyéni tervek

Nálunk így kérik, eszerint ellenőrzik.
Jó munkát, Dóri
Avatar
alexandra85

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: alexandra85 »

Nagyon szépen köszönöm! :) Végre
A.85
Avatar
vani

Re: uj vagyok szakmaban.. segitsetek!

Hozzászólás Szerző: vani »

Sziasztok !

Én most nyitottam meg a családi napközimet, és azt tervezem, hogy a napköziben fejlesztőpedagógusként is fogok dolgozni. Érdekelne, hogy van -e valakinek közületek tapasztalata már fejlesztő családi napköziről ?
A válaszokat előre is köszönöm.
Válasz küldése