Fejlesztési tervek

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Igen, a napirendi pontot lehet bővíteni!! Sőt, jó lenne, ha a kérdéseket problémákat itt megfogalmaznánk, közösen állítanánk össze, miről is akarunk beszélni. A végén valami kimarad.

Tehát:
- kötelező óraszám,
- dokumentációk,
- ki az SNI-is A / B
- integráció, szegregáció,

Folytassátok.......
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nem egészen értem ezt az Sni oszt.főt.(most látom csak, hogy mások sem) Remélem nem egy osztályba járnak a felsorolt kölykök? Mert ha igen, az borzasztó. Ha nem, akkor egyenként vagy kiscsoportban fel kell őket mérni, ki kell választani a fontosabb területeket, tervet kell írni és jöhet a foglalkozás. Az, hogy idáig nemigen törődtek velük, jól mutatja a jelenlegi integráció színvonalát. Olvasgasd sokat ezt a honlapot, sok hasznos, gyakorlati dolog van rajta. Dóri
Avatar
manócska

Re: óraszám még mindig

Hozzászólás Szerző: manócska »

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.Gyógypedagógiai intézmény lakásotthonaiban (szociális szféra) szakvizsgázott fejlesztő (differenciáló) pedagógusként kell enyhe fokban sérült és ép értelmű gyerekeket fejlesztenem.(!)Az elődöm gyógypedagógusként heti 20 órában végezte ezt a feladatot,nekem viszont 30 lett a kötelező óraszámom,ami gyakorlatilag kivitelezhetetlen,hiszen naponta 14-20 óráig kellene fejlesztenem.Tényleg ennyi a kötelező óraszámom?Hol lehet ennek utánanézni?Előre is nagyon köszönöm a segítségeteket!
Manócska
Avatar
nagyfilivi

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: nagyfilivi »

sziasztok
Felső tagozatos SNI-s gyerekek fejlesztéséhez keresek bármilyen anyagot.
Minden segítségnek nagyon örülök

Livi
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Livi!

Magánüzenetet küldtem, abban minden benn van!

Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
katus

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: katus »

Segítség!
Ha van valakinek fejlesztő foglakozás vázlata óvodásoknak kérlek benneteket segítsetek!!! Nagycsoportosaim vannak, 28 gyerekből legalább 15 fejlesztésre szorul. Mindenkinek köszönöm előre is a segítséget!! Katus :cry:
Avatar
Marianna

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: Marianna »

Szia Katus!
Még nincs, de a héten lesz és küldök. Adj meg elérhetőséget a zsikanna@gmail.com-ra Üdv. Marianna
Avatar
jzj2412

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: jzj2412 »

Segítség!

Már régóta olvasom az oldalt és nagyon jó!
Sajnos az örvényesi találkozóra nem tudtam elmenni.

Fejlesztő pedagógusként dolgozom, egy bp.-i nevelési tanácsadó kinti munkatársaként, általános iskolában- de a győri gyp.tanak szakra járok és óravázlat kellene -matak, magyar,-ha tudna ebben segíteni valaki!Nagyon köszönöm előre is!
Köszi a segítséget mindenkinek!
Móna
Avatar
vaczila

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: vaczila »

Sziasztok. Én a végzettségemet tekintve fejlesztő óvodapedagógus vagyok. Érdeklődnék, hogy óvodások részére van-e központilag elfogadott fejlesztési terv, vagy az van, amit én állítok össze?
Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Fejlesztési tervek

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Központilag nincs, az van, amit te állítasz össze. (gyerek és csoportfüggő)
Válasz küldése