SNI tanulók kompetencia-mérése

Avatar
csojanosne

SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: csojanosne »

Közeledik május 28-a a kompetencia-mérés ideje. Nem igazán tudom pontosan, hogy most mi a helyzet a többségi iskolában tanuló SNI gyerekekkel ( diszesekkel) a felmérést illetően. Az ő munkáikon jelölni kell ugye azt, hogy SNI, de abban nem vagyok biztos, hogy el kell-e küldeni a többivel, vagy az visszamarad az iskolában. Kérlek Benneteket, akik ezt pontosan tudjátok, segítsetek! Nagyon köszi!
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Elég nagy a bizonytalanság. A környékemen lévő iskolákban a következő képen oldják meg.
Megírják az SNI-s gyerekek is, de a papírra pirossal ráírják SNI és külön borítékba helyezik, amint szintén szerepel az SNI felirat. Sőt,olyannal is találkoztam, hogy a gyerek IQ-ja is rá van írva. Ebből még nem volt botrány.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
csojanosne

Re: SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: csojanosne »

Nagyon köszönöm a gyors választ! Ha addig nem lesz erre valami új utasítás, akkor így fogjuk csinálni. Nehezen lehet ezeken az SNI-s dolgokon kiigazodni, mert mire megszoknánk egy menetrendet, akkorra megváltoztatják, vagy eltörlik. Nem is igazán tud az ember naprakész lenni.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Örülök, hogy segíthettem.
Igazából én nem várok változást, mert mintha meg is feledkeztek volna ezekről a gyerekekről. Nekünk kell őket segíteni!
Ismerőssel beszéltem pár órája, náluk még több időt is adnak az írásra, sőt a szöveget fel is olvassák a gyereknek, ha szükséges. Azt hiszem ez így működne normálisan.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: Dóri »

A szegregált iskolában évekig csináltuk a felmérést, mire kiderült, hogy nem is kötelező. Jó mi? Nem is értem, hogy józan ésszel hogy lehet SNI gyerek elé tenni olyan feladatsorozatot, amibe bele sem tud szagolni.
Tavaly ki kellett dolgozni az iskola saját felmérését (osztályonként), ami alkalmazkodik a tanmenetekhez és a gyerekek sajátos képességeihez. Most már ezt csináljuk minden évben.

Én is úgy tudom, hogy az integráltan oktatott gyerekeknél a k. felmérés szintén nem kötelező. Segítséggel, differenciáltan megoldható ugyan, de a beküldésnél jelölni kell a gyerek SNI mivoltát vagy BNO kódját. Sőt van olyan iskola, amelyik be se küldi.
Avatar
jaevi

Re: SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: jaevi »

Az SNI tanulók ugyanazt írták, ugyanannyi idő alatt, mint a többiek. A segítségnyújtásra utaló információ nem volt az utasításokban, bár tudjuk, hogy ez nekik jár. Én csak a negyedikesek értékelését láttam (két éve), de abban egy kalap alá vették az összes gyereket, úgy átlagoltak.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Kollégák!

Nyakunkokon a mérés.
Jó lenne ha leírnátok, hogy kinél, miképpen történik a mérés, ha SNI-s gyerek van az osztályban. Ne feljetsük el az integrált gyermeket sem.
Sok a kétely ezzel kapcsolatban, bár sok szó esett róla.
Segítsünk egymásnak!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: SNI tanulók kompetencia-mérése

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nem tudom, hogy úgy általában van-e előrelépés ebben a témában.
Mi már nem írunk központit, a saját kidolgozott mérőlapjainkat használjuk.
(A szövegértés-olvasás nagyon jó.)
Amúgy a fpi-ben már készülnek az sni-s mérőlapok. Gondolom előbb-utóbb hivatalosak lesznek.
Válasz küldése