fejlesztő órák dokumentálása

Avatar
alfanika

fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: alfanika »

Sziasztok!
Alsósoknak fogok fejlesztő foglalkozásokat tartani.Kell -e vmilyen központilag kiadott formanyomtatványon dokumentálni az óráimat, ha igen, hogyan néz az ki?
Köszönöm
Avatar
bégé

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: bégé »

Kedves Alfanika!
Ezt egy korábbi fórumon (SNI dokumentáció címmel) már írtam, ezért csak bemásoltam ide neked! Remélem hasznát veszed!
A dokumentációt illetően minden fejlesztésre járó gyermeknél a hivatalos dokumentum az eddig is használt (kötelező):
Tü. 356. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció, rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Külív
Tü. 357. sz. Egészségügyi és pedagógiai célú habilitáció,rehabilitáció- egyéni fejlődési lap- Betétív
Tü. 358. sz. Forgalmi napló (Ez nem kötelező, csak ajánlott. Nem azonos a logopédiai forgalmi naplóval). Én javaslom, ellenőrzéskor leegyszerűsítette a dolgokat.

A fentiekhez természetesen ott kell lenni a gyermek szakértői vagy szakvéleményének és az egyéni fejlesztési tervnek is!
Avatar
driszko

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: driszko »

Sziasztok!

Én kiegészíteném bégé hozzászólását azzal, hogy ha a fejlesztő foglalkozást nem SNI, hanem BTM gyermeknek tartja, akkor nem kell a külív-belíves nyomtatvány! Mi azoknál a gyermekeknél egyszerűen a logopédiai naplót vezetjük. A forgalmi naplót praktikus szempontból ajánlom (könnyebb számontartani a gyerekeket)

Alfanika! Ha írsz e-mail címet, küldök mindkettőből kitöltött mintát!
Avatar
alfanika

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: alfanika »

Sziasztok!
Nagyon köszönöm a válaszaitokat, címem: alf.pn@freemail.hu
Köszi!!!
Avatar
nora

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: nora »

Driszkónak:

Mennyire hivatalos ez a dokumentáció? Egy "felsőbb" ellenőrzésen is átmegy? Igaz, ez volt az első BTM-es tanév. Nálunk mindenkiről részletes egyéni fejlesztő naplót kellett vezetni.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Igaz nem nekem címezted, de amit "Driszkó" és bégé írtak, az hivatalos, és átmegy a vizsgálatokon.
Ennél több nem kell és újabb nincsen.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
driszko

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: driszko »

Nora:

Nálunk most volt MÁK vizsgálat - ott mindent rendben találtak. Mi a nevelési tanácsadótól és a szakértői bizottságtól kértük, mondják (mutassák meg), mit kell vezetnünk. Ezeket kérték:
- legyen érvényes szakértői vélemény (nagyon figyeljünk a kontrollra)
- minden évben egyéni fejlesztési terv
- BTM - logopédiai napló + forgalmi napló
- SNI - Rehab lap (külív, belív), az előírt óraszámban kapja meg a fejlesztést gyógypedagógus által + forgalmi napló

Ennyi. De azt hiszem, ez is bőven elég.
Avatar
barbara73

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: barbara73 »

Kedves Adrienn!
Szeretnék én is kérni a kitöltött dokumentumokból, ha lehetséges. Óvodában dolgozom, SNI-BTM-s kisgyerekkel is foglalkozom. A Nevelési Tanácsadó, egyéni nyilvántartási lap- dokumentálást kért tavaly. Az idén még nem tudjuk ez hogy változik.
E-mail cím: bajnerne1@invitel.hu
Előre is köszönöm!
Boldog új (tan)évet kívánok mindenkinek!
Barbara
Avatar
szerka

Re: fejlesztő órák dokumentálása

Hozzászólás Szerző: szerka »

Kedves Barbara!
Ha nem okozna nagy problémát akkor kérlek nekem is küldj egy mintát a kitöltött dokumentumokból.
nagyon megköszönöm!
A címem reka.620@gmail.com
Avatar
szerka

Szakértői Bizottság

Hozzászólás Szerző: szerka »

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy változott-e az a törvény, miszerint szülő kérésére a területi Szakértői Biz. köteles megvizsgálni a gyereket.
:) Jó lenne, ha így lenne, mert tőlünk egyszerűen nem küldik tovább a nevelési tanácsadók a gyerekeket akkor sem, ha szükségük lenne rá.
A Nev. tan. kijön vizsgálni az iskolába, egyszerre 15-18 gyereket, egy helyiségbe ötösével, majd küldik a a papírt. Volt olyan, hogy még arra sem vették a fáradságot, hogy a dátumot átjavítsák, szóról szóra azt küldték el, mint 2007-ben és a dátum is az volt rajta. hihi (nem valami igényes munka!)
Előre is köszi
Válasz küldése