Integráció

Avatar
Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2008.02.26. 18:44
Kapcsolat:

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán »

Vonzó? Hmm. Ezen kicsit vitatkoznék, mivel annyira visszatartó erejű is, mint vonzó. Talán már említettem, hogy a jobb módú, nem az új gazdag rétegre gondolok itt, inkább elviszi 5 km-re egy másik iskolába a gyerekét, mint olyan intézménybe adja, ahol ilyen gyerekek vannak az osztályba. Sajnos, ezek a szülők kezében sok minden összpontosul, köztük a különböző támogatási rendszer is. Amennyire segítene az intézményen, annyira hátráltatja is.
Csojanosne egy nagyon jó példát írt le, ami igen ritka és megbecsülendő. Bevallom, rajta kívül nekem nem is említett senki hasonló példát.
Én még mindig azon vagyok, hogy jelenleg ez nálunk nem megvalósítható és integráció nélkül többre vinnénk.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Igen is vonzó lenne, ha minőségi munka folyna! De az is igaz, hogy az ilyen iskolák nincsenek tele roma származású tanulókkal.
Attól függetlenül én is az integráció nélküliségre szavazok/nék.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
csojanosne

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: csojanosne »

Nálunk is vannak roma tanulók, annál is inkább, hogy szeptemberben bezárt a város egyik iskolája, ahol a tanulók 90%-a cigányszármazású volt. Muszáj őket is bevenni a jól menő iskolákba is , még akkor is, hogy ott van annak a veszélye, hogy az iskola bélyeget kap. Nagyon szépen beilleszkedtek, ami remélhetőleg a fogadtatásuknak is köszönhető. Azt gondolom, erre felkészültünk időben, mert sejthető volt az iskola megszüntetése. Vannak közöttük jól tanulók és persze problémásak is, de a problémák azért vannak, hogy megoldjuk őket! Most biztos megint megkapom, hogy ez túl szép, hogy igaz legyen, de mi ilyen pozitív gondolkodású iskola vagyunk, és szerencsére sok dicsérettel büszkélkedhetünk az utóbbi időben!
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nekem az tetszik nagyon, hogy nálatok minden elő van készítve. Ez lenne mindenhol az igazi, mert a felkészülés elengedhetetlen. Biztosan sok múlik a vezetőségen, de a gyakorló pedagóguson is.
Azt szeretném kérdezni, hogy az a gyűjtemény, amit említettél esetleg közzé tehető? Ezek képességfejlesztő anyagok vagy gyakorlólapok? Diszesekre van kihegyezve vagy bárki használhatja a megfelelő színten?
Avatar
csojanosne

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: csojanosne »

Úgy emlékszem, már írtam, hogy ez a gyűjtemény még csak szervezés alatt van. Nagyon sok együtt töltött időt jelent egy ilyen megcsinálása. Minden alsós és felsős kollégával le kell ülni és egyeztetni, hogy milyen követelmények vannak az adott osztályfokon, az adott tantárgyból. Ezek figyelembe vételével lehet fejlesztő és gyakorló feladatsorokat egyaránt összeállítani. Azt gondolom, hogy alsó tagozaton inkább fejlesztő jellegű dolgok kellenek, míg felsőben már gyakorló lapok is jöhetnek, hiszen ha elsőtől kezdve fejlesztő foglalkozásokon vesz részt a gyermek, akkor már a külön foglalkozások eredményeként el kell jutnia egy olyan szintre, ahol már az önálló munkája is értékelhető. Persze állandó odafigyelést igényelnek, de nem szabad rájuk telepedni és éreztetni velük a nehézségeiket. Sokan így is nehezen viselték a kudarcokat, elvesztették az önbizalmukat. Amikor a szülő úgy döntött, hogy iskolát vált és minket választott, akkor olyan bizalmat előlegezett meg velünk szemben, amiért keményen kell dolgozni, hogy meg is maradjon és együtt tudjunk működni mindvégig. A gyerekek, ha rájönnek, hogy itt ugyanolyan értékű tagjai az iskolának, mint bárkimás, akkor felszabadulnak és kinyílnak. Persze mi is kérünk külső segítséget, nagyon jól együtt tudunk dolgozni a helyi pedagógiai szakszolgálattal. Arra a kérdésre, hogy közreadható lesz-e a gyűjtemény, azt tudom mondani, hogy először legyen kész! Teszteljük, kipróbáljuk és utána, ha jól beválik, semmisem lehetetlen. Most a nyáron nem sok időnk lesz erre a munkára, mert ma kaptuk a jó hírt, hogy a mi iskolánk nyerte el a református iskolák országos tanévnyitójának a megrendezését és el lehet képzelni, hogy ez mivel fog járni! Úgy gondolom, hogy büszkék lehetünk magunkra és arra, hogy ennek az építő közösségnek lehetünk a tagjai.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nekem is sokféle feladatlapom van. Gyakorló lapokon kívül rejtvények, gondolkodtató, jópofa stb. Az nagyon jó, ha az embernek vannak talomban dolgai, amit természetesen állandóan frissíteni kell.Számítógépes programokkal (és egyéb eszközökkel) is nagyon jól lehet differenciálni.
Pár évvel ezelőtt a kaposvári református iskolából közvetítették a tanévnyitót. Ha kell némi segítség, biztosan megadják. Bár a munkát nemigen lehet megspórolni.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Nemrég láttam a tv-ben egy műsort. Egy ép értelmű autista gyerek kálváriáját mutatta be.
Az ált. isk. vagy azért nem veszi át, mert az alapító okiratában nem szerepel az integráció vagy azért mert egyszerűen nem akarják a problémát felvállalni.
Az értelmi fogyatékosok közé nem való.
Amelyik iskola befogadja az vidéken van, ezért meg kell fizetni a kisérést, az napi 2000 Ft.

Az édesanya nagyon jól látja a lényeget: az ép értelműek nem fogadják be, pedig mostanában mindenki erről papol. Az ő gyerekének valahogy nincs helye a rendszerben.

Ez hát az a híres integráció. Pedig egyszerűen csak el kellene fogadni és kicsit törődni vele.
A különc viselkedést ugyanúgy kellene tolerálni, mint a különböző képességeket.
A gyerekek látják, hogy a tanár hogyan viszonyul, ők is ezt a mintát fogják követni.
És a legfontosabb: szeretni kell. E nélkül nincs igazi inklúzió (befogadás).
Avatar
PayernéFelgyőiAnita

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: PayernéFelgyőiAnita »

Integráló iskolákban az enyhe értelmi fogyatékos tanulóknak ti szoktatok a bizonyítványba záradékot írni, én úgy gondolom, hogy kellenne mivel a tanulásban akadályozottak tantervi követelménye szerint teljesítenek. Idegen nyelvet tanulnak, vagy csak 7. osztálytól? Aki tudna erre válaszolni, megerősíteni, megköszönném.

Anita
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Szia Anita!!
Záradákot nem írok. Az osztály (melyből a bizonyítványát kapja) aláírom, hogy integrálva.
Pl. Kis Jancsi
hetedik osztály
integrálva
Ha tanul nyelvet természetesen az oktatott nyelv rubrikába kapja a jegyet.
Gabi
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
Anita

Re: Integráció

Hozzászólás Szerző: Anita »

Köszönöm a választ!
Válasz küldése