BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

rcsaba
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.01.26. 19:17

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: rcsaba » 2014.01.26. 20:15

Kedves Gabi!
Ezen már túl vagyok. Sajnos az említett Nev. Tan. Azóta megszűnt, átalakult (Mint majdnem mindegyik). és azt a választ kaptam, hogy egyébként sem adnak ki záradékot. Ilyenkor mire hivatkozhatok a dokumentációban? Nem baj, ha 3 óra, csak legyen ez valahova leírva.
Köszönettel, Csaba

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1423
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2014.01.27. 08:26

Kedves Csaba!
Ez izgalmas lesz a továbbiakban, hiszen vizsgálatra kell küldeni gyerekeket. De, hogy nem adnak ki záradékot....
Úgy látszik, nekem szerencsém van.
A lényeg:
fejlesztő foglalkoztatás a heti kötelező óraszám 15 %-a. Ha jól emlékszem ez a törvényi hivatkozás (közoktatási törvény 52. § 6. bek.) Utána nézek még a törvénynek.
Van, hogy heti 4 órára jön ki vagy 3 óra fölé megy a számításnál, de 3 órával szoktunk számolni! (nem is bírna többet a gyerek!)
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

henciduda
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2012.02.03. 20:16

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: henciduda » 2014.01.28. 20:55

Kedves Gabi
A 15% az sni-s, azon belül is a tanulásban akadályozottakra vonatkozik. BTMN-sekre általában heti 2 órát adnak, de ezt le kell írni a szakvéleményben.

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1423
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2014.01.31. 08:51

Kedves Mari!
Ezt írtam 2 hozzászólással lejjebb, hogy ki kell egészíttetni a szakvéleményt amennyiben nincsen benne. Én egy kb. irányt adtam a kollégának, a problémát neki kell megoldani.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

rcsaba
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2014.01.26. 19:17

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: rcsaba » 2014.01.31. 12:44

Köszönöm a hozzászólásokat mindenkinek.
A probléma az, hogy én nem találom sem a Nkt-ben, sem a 15/2013. EMMI rendeletben, hogy a szakértői bizottság (Ma már minden szakértői bizottság, a régi nevtan vizsgálatot végző csoportja is.) hány órát kell adjon, vagy mennyit adhat. A régi Ktv-ben ez megoldott volt. A 15% az az SNI-re sem vonatkoztatható egyértelműen, mivel az ellátásnál a Nkt. 6. számú melléklete a mérvadó, ezt módosíthatja még a 20/2012. EMMI rendelet 138.§ (2) bekezdése a felére.
Ha esetleg valami elkerülte a figyelmem, és valamelyik rendelet mégis írja, hogy a szakvéleményben szerepelnie kell az óraszámnak(Ami alapján kötelező lenne kiadniuk a záradékot), vagy annak, hogy hány órát kell kapnia a BTMn-gel küzdő tanulónak, akkor kérem jelezze.
Nagyon köszönöm a segítő szándékot.
Üdvözlettel, Csaba

Avatar
Gandika

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: Gandika » 2014.01.31. 14:24

Nem biztos egyáltalán, hogy jól csináljuk, de ha egy területen van gond 1 órát ha több akkor 2-t írunk elő, többet még soha nem írtunk:)

Avatar
Dóri
Hozzászólások: 694
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2014.01.31. 20:45

Csaba!
Itt egy link. A legfrissebb. Ebben egyértelműen benne van, hogy az óraszámot (és egyebeket) tartalmaznia kell a szakértői véleménynek.
http://www.kozlonyok.hu/nkonline/MKPDF/ ... K14012.pdf

zsorsi76
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.12.03. 14:57

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: zsorsi76 » 2014.04.03. 13:03

Tisztelt Fórum!

Segítségeteket szeretném kérni, nem tudom mit lehet tenni ebben a helyzetben.Középiskolánkban két olyan BTM-es tanulónk van, aki azért nem jár fejlesztő órára, mert a fejlesztést magánoktatás keretében oldja meg a szülő. Így a szülő írt egy kérvényt, hogy mentesüljön ezek alól az órák alól. De így az iskolát nem fogják büntetni, hogy ők nem kapták meg a fejlesztést? A BTM -es státuszát vegyük ugyanúgy figyelembe ( a vezetőség részéről felmerült a mentességek megvonása). Tehetetlen az iskola ebben a helyzetben? Félek terjedni kezd, hogy a szülő ír egy ilyen kérvényt és a háttérben pedig semmilyen fejlesztés nincs. Sajnos szakközépiskolába a gyerekek el sokat ellógnak ezekről az órákról, mióta elektronikus naplónk van és megjelenik igazolatlan hiányzásként az vissza tartó erő volt.
Nem tudom mit tehetnénk...
Jogilag jár neki a fejlesztés és a mentesség minden esetben, nem?
Köszönöm

Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1423
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2014.04.05. 11:27

Kedves Orsi!

Legfontosabb, hogy van-e az iskolának fejlesztőpedagógusa, vagy van-e olyan lehetősége, hogy a fejlesztést megkapja? Ha igen, akkor a gyereknek kötelessége ezeket a fejlesztőórákat látogania, ellenkező esetben nincsen semmiféle kedvezmény. (magánórák nem számítanak, az a szülő egyéni akciója)
Mi a szülőket értesítjük minden év elején írásban, hogy van fejlesztés az iskolában, amennyiben a gyeremeke nem jelenik meg vagy sokat hiányzik (lóg) az iskolának nem áll módjában semmiféle kedvezmény adni, ill. az esedékes vizsgálatokat sem kezdeményezi.
Tehát ebből az következik, hogy nincsen mentesség!
Ha van még kérdésed, írjál, középiskolában fejleszteket 8 éve. Ha lehet az e-mail címemre vagy magánüzenetben kérem.
Szivesen adok felvilágosítást.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

erikania
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2011.08.03. 09:01

Re: BTM fejlesztéssel kapcsolatos teendők

Hozzászólás Szerző: erikania » 2014.04.25. 10:02

Kedves Kollégák!
Azt szeretném kérdezni Tőletek, hogy van-e valahol arról bármilyen szabályozás, hogy BTMN szakvéleménnyel rendelkező gyermek milyen arányban lehet az osztályban? Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet ez a paragrafus, de szeretném megtudni.
Egyre nagyobb gondot jelent, hogy esetenként 30-40 % a "papíros" gyerekek aránya, és trend a további növekedés.
Mi a tapasztalatotok?

Válasz küldése