Találkozás Örvényesen

Itt szólhatsz hozzá az aktuális közleményekhez
hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Találkozás Örvényesen

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.09.27. 19:30

Nehéz lesz a beszámoló, mert annyi mindenről volt ma szó, hogy sajnálhatja aki nem volt. De igyekezni fogunk..... Csak súgom, hogy a teremben nem fértünk el, még az ajtóban is ültek. :lol:
Ja, az ebéd meg sok és fincsi volt ma. :D
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

bégé

Hozzászólás Szerző: bégé » 2008.09.27. 21:18

Én már előre is sajnáltam, hogy nem tudtam menni, és a nehéz beszámolót türelemmel kivárom. Örülök, hogy jól sikerült a nagy találkozás. Érezzétek jól magatokat a hátralévő kis időben!

Edit

Hozzászólás Szerző: Edit » 2008.09.28. 15:16

Kedves Mindenki!!!!

Örömömre szolgál, hogy végre sikerült a találkozó!!! Szurkoltam a sikerért!!! Várjuk az infókat! ;)
Üdv Edit

dandav

Hozzászólás Szerző: dandav » 2008.09.28. 18:21

Kedves Hogabi,Gyöngyvér és Zseni (nekem már csak az maradsz :) ) Köszönöm a lehetőséget és a munkátokat, igazi élmény volt ez a találkozó! Remélem mindenki szerencsésen hazaérkezett és továbbadja azt a lelkesedést amit Mindnyájatokon tapasztaltam. Lelkesítő és hasznos volt ez a két nap, nem is beszélve az új ismerősök okozta örömről. Minden jót kívánok Nektek! Üdv. Dandav

Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán » 2008.09.28. 18:31

Sziasztok!

Mi szerencsésen hazaérkeztünk, kicsit fáradtan már.

Itt is felteszem az én saját felhívásomat, amit ott már többször is próbáltam elmondani, de ilyen sok pedagógus mellett nem jutottam szóhoz. :)
Kérek mindenkit, aki ott volt a hétvégén a találkozón, hogy a negatív és pozitív tapasztalatait írja le a fórumba, aki ezt nem szeretné itt megtenni, írjon nekem privát üzenetet a honlapon vagy a fórumon keresztül.

Nekem mindenképpen jót tett ez a két nap, hiszen rengetek ötletet, javaslatot és pár dologban támogatást is kaptam vagy inkább kaptunk.
Remélem, amit ott megígértem hamarosan a honlapon már használható állapotban tudom átnyújtani a nagyérdeműnek.

doti

Hozzászólás Szerző: doti » 2008.09.28. 20:19

Kedves Zseni, Hogabi, Gyöngyvér!!!

Nagyon köszönjük ezt a két szép napot, a sok információt, és hogy sok értékes emberrel ismerkedhettünk meg. Fiam is nagyon jól érezte magát. Köszönjük a sok munkát, energiát, amit ebbe a találkozóba fektettetek!

Magdalena

Hozzászólás Szerző: Magdalena » 2008.09.28. 20:56

Kedves Hogabi, Zseni!
Az előttem szólókhoz kapcsolódva csak köszönettel tartozom én is Nektek ezért a két napért! Külön köszönöm Gyöngyvérnek az utolsó percekben adott, számomra nagyon hasznos segítséget!!! :)
További jó munkát Mindenkinek!

Ecsi

Hozzászólás Szerző: Ecsi » 2008.09.28. 21:49

Kedves Szervezők!
Szívből gratulálok az örvényesi két naphoz! Nagyon ügyesek voltatok! Sok információt gyűjthettem össze, nagyon jó volt a hangulat, a szállás!
"Kolpingos"

doti

Hozzászólás Szerző: doti » 2008.09.29. 00:32

Kedves Ildikó!!

Képzeld, a szuper program alsós része jól indul és nagyon örülök neki, mert jól hasznosítható. Viszont sajnos a felsős programnak csak a szerkesztő részét sikerült áttenni. Szeretnélek megkérni, hogy készíts nekem egy másolatot erről a programról , és küldd el légyszíves a címemre.Cserébe küldjél nekem anyagot és megtervezem neked. Ez nem vicc! :D :)
Köszi, szerintem rájössz, hogy ki vagyok...Szia, üdv
Aki korán kidőlt... :D :cry:

Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán » 2008.09.29. 10:15

Sziasztok!

Eddig az idő rövidsége miatt csak pár kérdésre találtam meg a választ.

Korai fejlesztés kérdésre:
Az oldalunkon megtalálható a 14/1994. MKM rendelet, amelyben leírják a korai fejlesztést és gondozás szabályait.

A másik kérdés a jelenléti ívre vonatkozott:

Kell-e az oktatási intézményekben jelenléti ívet vezetni?

A Munka Törvénykönyve szerint a munkáltatónak a munkaidőről nyilvántartást kell vezetni. Az oktatás területén a szabályozás szerint (138/1992./X. (./ Korm. rendelet 7. §) a kollektív szerződésben, ennek hiányában a munkáltatónak kell meghatározni, hogy a pedagógus beosztásban lévő közalkalmazottak rendes munkaidejének – 40 óra – tanítási órákkal stb. le nem kötött részében, melyek azok a feladatok, amelyeket a közalkalmazott az intézményben, s melyek azok, amelyeket az intézményen kívül kell teljesítenie.

A Szociális és Családügyi Minisztérium 2000. május 03-i állásfoglalása (XX/1589/2000.) értelmében - mely ma is érvényben van – a tanórák stb. nyilvántartására elegendő az osztálynapló, csoportnapló stb. Az egyéb tevékenységről (nevelőtestületi értekezlet, szülői értekezlet, versenyek, ünnepség. stb.) pedig jelenléti ív, jegyzőkönyv, feljegyzés bizonyítja a megjelenést.

Az intézményen kívül végzett munkáról nem kell semmilyen feljegyzést vezetni.

Felülvizsgálatról:

Az új tanévben az SNI-s gyerekek, tanulók ellátásában jelentős változások történnek. 2007. március 31. és december 31. között a szakértői bizottságok felülvizsgálat keretében döntöttek, hogy a sajátos nevelési igény fennáll-e az organikus okokra visszavezethetően, vagy organikus okokra vissza nem vezethetően a megismerő funkciók vagy a viselkedés fejlődésének tartós és súlyos rendellenessége miatt. Dönthettek úgy is, hogy a vizsgáltaknál beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézség áll fenn. Az igazgató felelős a szakértői vélemény szerint megszervezni az iskolai fejlesztő foglalkozásokat a Kt. 52. § 6/b. pontjában meghatározott időkeretben, gyógypedagógus, pszichológus, fejlesztő pedagógus, a fejlesztési cél megvalósításához szükséges kompetenciákat szakirányú továbbképzés keretében elsajátított pedagógus megbízásával. Az iskolai fejlesztő foglalkozás egyéni fejlesztési terv alapján történik, dokumentálni a központilag kiadott egyéni fejlődési lapon kell (Tü 357. r. sz.)
Az iskolák a szakértői és rehabilitációs vizsgálatra csak akkor küldhetnek tanulókat, ha vizsgálatuk a nevelési tanácsadás keretében már megtörtént.

A többi kérdés feldolgozása egyenlőre folyamatban van.

Válasz küldése