Találkozás Örvényesen

Itt szólhatsz hozzá az aktuális közleményekhez
hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Re: Találkozás Örvényesen

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.09.30. 14:16

Hmm. Véleményem szerint engem mindenki felismer... :lol:
Az postafiókba folyamatosan mennek az anyagok!
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.09.30. 16:05

Köszönöm, a DIFER-t kiegészítem. Jól jön a segítség.

Folytatom...

1993.évi LXXIX. tv. a közoktatásról

szétválik a rehabilitáció és a fejlesztés:
30.§ (7) megállapítja a BTM és az SNI - b gyermek fejlesztő foglalkozásra való jogosultságát
fejlesztő foglalkozás: Nev. Tan., óvoda, iskola, kollégium
(8) rögzíti, hogy az SNI vagy BTM kérdésben a Nev. Tan. megkeresésére dönt a Szakértői
Bizottság
14/1994. MKM rendelet 12.§ (3) szerint:
Óvoda, iskola Nev. Tan. TKVSZB

30.§ (9) BTM tanulók felmentése tantárgy értékelés és minősítés alól Nev. Tan. szakértői véleménye alapján az iskola egyéni foglalkozás keretében, egyéni fejlesztési terv alapján felzárkóztatja
35.§ (4) rögzíti a nevelési tanácsadás feladatait
48. § (1) az iskola pedagógiai programja mit kell tartalmazzon (személyiségfejlesztés, BTM - mel összefüggő pedagógiai feladatok, együttműködés…)
52.§ (7) nem kötelező tanórai foglalkozási időkeret – felzárkóztatásra, fejlesztésre, tehetséggondozásra…
(11) egyéni -1-3 tanuló – foglalkozás tartható (heti köt. tanóra 12%-a)

121.§ 28.) sorolja fel az SNI neveléshez, oktatáshoz szükséges feltételeket
121.§ 29.) SNI a) és b) definíciója
III. Melléklet 3. pontja rögzíti, hogy a beilleszkedési, tanulási, magatartási nehézséggel küzdő gyermek, tanuló az osztály, csoport létszámának a számításánál kettő főnek számít

BTM gyermekek, tanulók felülvizsgálata a fejlesztő foglalkozás fennállása alatt az első vizsgálat utáni 2.évben, utána 3 évente

SNI b)
A fejlesztő foglalkozás megszervezésért az iskola igazgatója a felelős a fejlesztő foglalkozást a Kt. 52.§ (6) b) időkeret terhére kell biztosítani
felülvizsgál a Szakértői Bizottság

Nev. Tan. által nyújtott segítség formája: esetmegbeszélés, konzultáció, segítségnyújtás a fejlesztési terv kidolgozásában, speciális részellátás biztosítása

SNI a) gyermekek ellátása kivételes esetektől eltekintve nem Nev. Tan. kompetencia
SNI b) gyermekek ellátása nem, csak az ellátás segítése Nev. Tan. feladat

Az alapító okiratok

A Magyar Köztársaság 2008. évi költségvetéséről szóló 2007. évi CLXIX. törvény 3. számú melléklete, „Kiegészítő szabályok” 10. c) pontjában foglaltak alapján a sajátos nevelési igényű gyermekek, tanulók ellátásában részt vevő intézmények alapító okiratainak áttekintése szükséges.
A közoktatási célú hozzájárulások jogszerű igénylésének feltételei között megjelenik, hogy az a sajátos nevelési igényű tanulók után akkor igényelhető, ha 2008. szeptember 1-jéig az alapító okirat meghatározza az ellátott gyermekek, tanulók sajátos nevelési igényét megalapozó fogyatékosság típusát is.

Folytatás következik....
Gabi

Marianna

Hozzászólás Szerző: Marianna » 2008.09.30. 19:16

Felülről a második sorban egy nagyon nevetős, szőke, tüsi hajú emberke vagyok. A nevem Lancsáné Muzsik Marianna. Gyógypedagógus, fejlesztő pedagógus és nyelv- és beszédfejlesztő. Kiskunfélegyházán dolgozom az Egységes Pedagógia Szakszolgálatnál. Mellettem a kolléganőm Tarjányi Zoltánné Éva (szemüveges), ő nyelv-és beszédfejlesztő és korai gondozást is végez.

Magdalena

Hozzászólás Szerző: Magdalena » 2008.09.30. 21:31

Sziasztok!
Zseni DIFER témában írt gondolataival teljesen egyetértek. Az óvodában is jól alkalmazható. Én most kezdő fejlesztőként a múlt tanév végén mértem a most nagycsoportosokat. (Akkor középsősök voltak) A rövid DIFER-t alkalmaztam, mivel 61 gyermekről van szó és kb. 15-20 perc egy gyermek vizsgálata. A teljes DIFER olyan hosszú, hogy egy-egy gyermeket háromszori leültetéssel lehetne vizsgálni! :o
A vizsgálatom megmutatta, hogy kik azok a gyermekek, akik az iskolába lépéshez szükséges készségekkel már most rendelkeznek, és kik azok, akik még intenzív fejlesztést igényelnek (előkészítő szinten állnak). A rövid DIFER erre jó. Azt, hogy pontosan mely területet(-ket) kell fejleszteni, további mérések szükségesek. (De itt már csak 15 gyermekről van szó az én esetemben!)
Én úgy gondolom, hogy ezt a rövid DIFER mérést óvodában minden óvó néni a saját csoportjában el tudná végezni középső csoport végén (ehhez nem kell külön tanfolyam sem). Ezután a fejlesztő megállapítaná a fejlesztendő területeket és indulhat a fejlesztés. Nagycsoport végén kontroll mérés kellene újra a DIFERREL, és akkor a tanítók is teljes képet kaphatnának a kezük alá kerülő gyermekekről.
De ez mind csak az én véleményem.Aki máshogy gondolja, szóljon hozzá! ;)
Az óvodai fejlesztés dokumentációja továbbra is "ködös". A hallottak alapján mindenki saját belátása szerint választ naplót, de készíthet magának saját kútfőből is. :roll:

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2008.10.01. 14:58

Köszönöm a kiegészítő gondolatokat a DIFER-rel kapcsolatban, csak ezt ha szépen megfogalmazva írnátok le, ;) akkor hozzá tudnám csatolni az anyaghoz.

Képek:
elől fehérben: Nedeczkyné Magdi
kissé mögötte sárgában: Kőházi Kis Gerzsonné
mellette: Harkány Enikő
középen fehér kabátban: Fodor Zoltánné Gyöngyvér
a szép ősz: Horváth Sándorné
fehér-fekete pöttyös blúz: Tóth Tihamérné Annamária
szőke a hátam mögött: Hedari Dóra
egy szem fiúnk: Karikó Balázs
Annamária mellett /neki jobbra/Szabó Anikó
fölötte hosszú hajjal: Szabó Tünde
középen rövid vörös hajjal: Mihályiné Simon Rita
előtte szemüveges: Tarjányi Zoltánné
Kis szőke tüsi hajjal: Lancsáné Muzsik Marianna
Van egy kép ahol még egy szem fiunk van legelől: Ő a Zseni :D

Tovább nem tudom, a tulajdonosok megírják magukat.
Gabi

Fodor Zoltán
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Fodor Zoltán » 2008.10.02. 16:58

A leírás alapján próbáltam összeállítani egy szép névsort sorrendbe, de a hiányzó nevek miatt ez egyenlőre nem lehetséges. Kérek mindenkit, hogy írja meg nekem, hogy hol áll pontosan, esetleg rövid leírással. Jöhet privátban is!

Válasz küldése