BTM gyerek után járó juttatások

Itt szólhatsz hozzá az aktuális közleményekhez
lazika

BTM gyerek után járó juttatások

Hozzászólás Szerző: lazika » 2009.08.26. 23:53

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni ebben a kérdésben. Tudom, hogy a csoport számításánál 2 főnek számít, de ez anyagilag is többletet jelent-e? Én eddig azt a választ kaptam, hogy nem. A Nev. Tan. azt üzente, hogy, ha van törvényi hivatkozás akkor jár az emelt összeg.A MÁK és a Szakértői nem ad egyértelmű választ :shock: .Én lenni megkavarva!! a 30 fejlesztésre szorult gyerekek közül 1 SNI-s, a többi BTM. A válasz a főnökömnek a legfontosabb, és persze nekem is.

driszko

Re: BTM gyerek után járó juttatások

Hozzászólás Szerző: driszko » 2009.08.27. 08:47

Szia lazika!

Én úgy tudom, hogy nincs normatív támogatás BTM gyermek után - illetve hallottam valami olyasmiről, hogy pályázatokat írnak ki a BTM gyerekek fejlesztésének finanszírozására - de ilyet én láttam. Nálunk a szakértői egyértelműen állást foglalt: az SNI fejlesztéséhez kell a gyógypedagógus, a BTM-es gyermeket BÁRKI fejlesztheti - mivel nem adnak pénzt hozzá.
Sőt! Ingyen tankönyvet sem kapnak a BTM-esek - míg az elmúlt tanévben járt nekik! Nálunk ez is nagy probléma - rosszul fogadják a szülők a hírt, lobogtatják a papírt, nehéz megmagyarázni!

gabi.nagy

Hozzászólás Szerző: gabi.nagy » 2009.08.27. 13:04

Szia!

BTM-es után sajnos nem jár emel normatíva, se semmi... Hogy ez igazságos e...? Szerintem nem.

Velük nem kötelező foglalkozni a gyógypedagógusnak.

zsoltzsolt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2009.08.28. 00:23

Sziasztok!

Na a rendszer tényleg nem valami jó, de azzal egyetértek, hogy BTMN-es gyerek ne kapjon ingyen tankönyvet. Mi a fene indokolja az ingyenességet náluk?? Ugyanazt a tankönyvet használják, amit a többi gyerek, vagyis nem drágábbat, ráadásul kap ingyen plusz foglalkozásokat, juttatásokat, pl. hosszabb felkészülési időt a beszámoltatásoknál, vagy hogy írásbeli dolgozatok helyett felelhessen. Miért kéne a tankönyveket térítésmentesen megkapnia? Az szociális juttatás, ne keverjük a kettőt.
Zsolt
Thén Zsolt
elnök, Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesülete

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2009.08.28. 11:05

Bocsánat! - valamit félre értettetek Gabi írásában.
BTM-es után sajnos nem jár emel normatíva, se semmi... Hogy ez igazságos e...? Szerintem nem.
Velük nem kötelező foglalkozni a gyógypedagógusnak.
Ha jól gondolom, Ő arra céloz, miért nem számít 2 főnek és miért nem jár neki fejlesztés?
Nem a szociális juttatásra gondolt szerintem.
Vagy én nem értem a kérdést?
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"

zsoltzsolt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt » 2009.08.28. 11:10

Gabi!

Én Driszko megjegyzésére céloztam ("Sőt! Ingyen tankönyvet sem kapnak a BTM-esek - míg az elmúlt tanévben járt nekik! Nálunk ez is nagy probléma - rosszul fogadják a szülők a hírt, lobogtatják a papírt, nehéz megmagyarázni!")
Bár szerintem ők régen sem kaptak ingyen tankönyvet.
Zsolt
Thén Zsolt
elnök, Magyar Fejlesztőpedagógusok és Gyógypedagógusok Nemzetközi Szakmai Egyesülete

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2009.08.28. 11:17

Zsolt! - így már érthető.
Nálunk sem kaptak és most sem kapnak ingyen tankönyvet. Könyvtári könyvekkel oldják meg még azoknál a gyerekeknél is, akik nem szorulnak rá. Ha valaki meg meg akarja venni, ám tegye! De ne panaszkodjon akkor!
Gabi

driszko

Hozzászólás Szerző: driszko » 2009.08.28. 12:04

Az elmúlt tanévben mindenki SNI volt - ingyen tankönyvet kapott. Aztán jött a felülvizsgálat - jópár gyermeket kivettek az SNI körből. Most ezek a szülők nem értik, hogy míg a tavaly járt, most miért nem. Illetve, hogy az egyik papír alapján (TKVSZRB) még most is jár, a másik alapján (Nev.Tan.) meg nem.

Egyébként a BTM is két főnek számít, fejlesztő foglalkoztatásra is jogosult. Csak éppen pénzt nem rendel hozzá a büdzsé, ezért van az, hogy nem alkalmaznak rá plusz gyógypedagógust, hanem azok a pedagógusok fejlesztenek, akinek nincs ki a kötelező óraszáma. Jobb helyeken pedig a fejlesztőpedagógusok kapják meg ezt a feladatot.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára driszko 2009.08.28. 12:09-kor.

hogabi
Moderátor
Moderátor
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: hogabi » 2009.08.28. 12:07

Adrienn!
Azt hiszem , mi is sok mindent nem értünk! Hát még a szülő... Aztán bennünket szidnak.
Gabi

Dóri

Hozzászólás Szerző: Dóri » 2009.08.28. 15:14

Töröltem az előző hozzászólásomat. Sőt a választ is.
BOcsánat, én hibáztam. Figyelmetlenül olvastam Gabika levelét.
Lehet hogy én is "diszpinty" vagyok? (Zsolt megfogalmazásában.Ez ciki, mivel logopédiát végeztem.)
Megpróbálom helyrehozni a lehetetlent.
Küldtem Zseninek egy egyéni tervet a figyelemfejlesztésről. Ez kézenfekvő volt a program alapján.
Van egy emlékezet fejlesztő program is. Kéri valaki? Feltegyem???
Ui:
Gabika! Vétkem a bocsánatos bűnök kategóriájába tartozik?

Válasz küldése