Logopédiai vizsgálat óvodában

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
anpang

Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: anpang »

Kedves Válaszadó!
Az oviban logopédiai szűrést rendeznek, nyár elején, az 5-6 éveseket hívták be( tehát, akik iskolába mennek) , és a mi 4,5 éves lányunkat is, aki eddig kiscsoportba járt. Kérdéseim: Milyen vizsgálatok várnak rá? A szülő benn lehet-e?
Köszönöm.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Valószínűleg az oviban megnézik a gyerekeket, kik a beszédhibásak, hogy mielőbb kezdhessék a terápiát. A szülő benn lehet a vizsgálat alatt, ha kéri. De véleményem szerint a gyermeknek jobb ha nincsen jelen szülő.
Kérdezze inkább meg, hogy mi fog történni, milyen maga a vizsgálat, és várakozzon kinn. Mindent el fognak Önnek mondani.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
zsoltzsolt

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: zsoltzsolt »

Gabi!

Piros pont!!
Így van kedves Anyuka!
Nem hiszem, hogy Ön örülne, ha pl. az édesanyja benn lenne, mikor pl. a főnöke beszámoltatja.
A vizsgálatkról meg kérdezze a vizsgálatokat végző szakembereket.
Zsolt
Avatar
anpang

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: anpang »

A logopédiai (?) vizsgálat megtörtént.
A logopédus kikapta a gyereket a kezemből és 40 percig vizsgálta. Amikor végzett a gyerekkel azt kérdezte tőlem:„ Magát egyáltalán érdekli a gyereke?” Bementünk és elmagyarázta, hogy a 4,5 éves gyerek, milyen feladatlapokat, teszteket oldott volna meg, ha hajlandó lett volna pl: Bender A (utánakérdeztem rosszul vette fel!), emberrajz, betűk, szótagok kikeresése… Erősen kioktató viselkedésű , nehezen tudom elképzelni, hogy a gyerekekkel más. Mikor jeleztem, hogy én sem a fáról jöttem, elkezdte a papírjait csapkodni. „Nem kötelező elfogadni a segítséget”- mondta. (A kezdő mondata a legjobb: "Jövőre a gyerek iskolás lesz.")
Később az óvónővel beszélve kiderült ,nekik sem tetszik, amit a hölgy (?) csinál. A szaktekintély (magáról állította) jó kapcsolatokkal rendelkezik az önkormányzatnál, kiutálta néhány óvónővel a pszichológust, aki vette a fáradtságot, hogy bemenjen az ovis foglalkozásokra gyermekeket megfigyelni, így Ő pszichológust is játszik…(Említette, hogy érdeklődik a pszichológia iránt…) A célja feltölteni a magánóráit ovisokkal!
Hát kérem ilyen is van. Kár, hogy a tisztességesen dolgozó pedagógusokra is rossz fényt vett az ilyen magatartás.
Kedves Zsolt! Érzem szavai csípősségét! DE a pedagógusnak nem beosztottja a gyerek, anyám nem jár velem dolgozni, jelentem leváltam róla, ám a lányom rólam még nem.
Köszönöm.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Szia Anpang!
Az egész pedagógus-társadalom nevében szégyeltem magam a logopédus viselkedéséért. Ne haragudj, nem mindenki ilyen.
Végülis kiderült valami? Arról nem írtál.
Avatar
driszko

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: driszko »

Kedves anpang!

Jogos a felháborodása! Logopédusként és szülőként is maximálisan elítélem az ilyen viselkedést. Nekem is van egy 4 és fél éves fiam, aki egyáltalán nem tud a ceruzával bánni, így sem Bendert, sem emberrajzot nem lehet vele csináltatni. Illetve lehet, csak akkor az eredmény nem lesz valós . Lehet, hogy a logopédus elnézte a kislány születési dátumát? 4 és fél éves korban csak akkor nézek meg gyermeket, ha nem beszél, vagy nyelvtanilag helytelenül teszi ezt. Még a pöszeség is belefér ebben a korban - tehát az sem gond!

Több helyen éreztem, hogy (finoman szólva) nem szeretik a logopédusokat (többek között ezen a honlapon is). Most már kezdem érteni, hogy miért.
Avatar
Dóri
Hozzászólások: 670
Csatlakozott: 2008.02.28. 08:16
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: Dóri »

Egy kicsit védelmembe kell, hogy vegyem a logopédusokat.
Nagy szükség van a munkájukra. Egy lelkiismeretes logopédus csodákat tehet.
Nálunk mind a tíz nagyon jól dolgozik, nehéz körülmények között is megállják a helyüket.
Sztem ne általánosítsunk, van ilyen is meg olyan is. Épp úgy, mint bármely más szakmánál.

Egyébként az itteni esetben ez a logopédus biztosan nem volt képben. Úgyhogy kellene még egy vizsgálat. Egy gyerekre szabott. De csak akkor, ha Anpang kislánya nem az élettani beszédhibások csoportjába tartozik.
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Így igaz Adrienn és Dóri!
Szégyenletes ami történt. Az a baj, hogy bennünket is ilyen szakbarbárok alapján ítélnek meg.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
anpang

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: anpang »

Köszönöm a megértő mondatokat. Logopédusokra természetesen szükség van, csak az előbb említettre nekünk annyira nem… Biztos nagyon sokan jól dolgoznak, részemről nem általánosítok!
Spontán beszédben nem alakult ki a ty, gy hang ezt írta a papírra. A többi vizsgálatról egy szót sem. ( Az olvastam, hogy 5 éves korra ez a probléma rendeződhet. Azt gondoltam, hogy, akkor megnézetem egy másik szakemberrel a kislányt. Jó ez, így?)
Azért „nézte el” a gyerek korát,- kiscsoportos volt- mert 30 gyerek után fizet az önkormányzat, tehát a nem iskolába indulók közül is vizsgál (?). Attól félek, hogy az iskola alkalmassági is Ő fogja csinálni…
Nem vagyok elfogult- a kislány a negyedik gyerekünk- tudom, hogy nem lesz festőművész, sem grafikus,de itthon hajlandó embert rajzolni…Értelmes, kedves kislány, de idő kell , hogy feloldódjon.
Még egyszer köszönöm a türelmet. A tisztességesés jó munkát végzőkre nagy szükség van!
Kriszta
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: Logopédiai vizsgálat óvodában

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Kedves Kriszta!
Valóban 5 éves korra alakul ki a beszéd, sőt én megkockáztatom, hogy 6-ra, de Adrienn pontosabban megmondja, ez az ő területe. Másik szakemberrel vizsgáltassa meg a kislányt és akkor mindenki megnyugszik. Ha meg minden rendben van - biztosan így van - akkor is már van egy szakvéleményük.
Nem biztos, hogy a végén nem lesz művész a kislánya. :) A fiam sosem szeretett alkotni, csak LEGO-val. Most 24 éves fafaragó és köztéri szobra is van.
Üdvözlettel:
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése