tanácsot kérek

Ha máshol nem, hát itt meg lehet kérdezni
Avatar
Bedoha

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Bedoha »

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Hivatalosan mikor kezdődnek az általános iskolákban a logopédiai és a fejlesztő foglalkozások? Mikortól kell belívet írni? Van-e erre valamilyen törvény? Mi jelenleg szűrünk és DIFER-ezünk.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Ági
Avatar
driszko

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: driszko »

Én úgy tudom, hogy a szűrés nem számít bele a 21 órába. Tehát szeptember 1-től kell vezetni a naplót. Óránként legalább 1 gyereket el kell látni, mert ha nem, akkor "nem dolgozol", nem jár a munkabér. Felháborító, de így van!
Avatar
Zsuzsi

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Zsuzsi »

Csatlakozom Adrienn véleményéhez. A foglalkozások szept. 1-től kezdődnek, többek között azért, mert benn vannak a kötelező óraszámunkban (általában), így a bérünkben is.
Avatar
Bedoha

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: Bedoha »

Köszönöm szépen a gyors választ. Tehát akkor szerdától írni kell a belíveket is.

Ági
Avatar
tunde

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: tunde »

Sziasztok!
A belíveknél a 2010. V. 11. új lap lehetővé teszi ,hogy csoportos foglalkozás keretében nem minden tanuló számára kell lapot írni. Elég a csoport részére egy belív vezetése. A csoportba az azonos fejlesztési terület alapján kerülnek be a gyerekek. Nálunk a nevelési tanácsadó elfogadja a BTMN tanulóknál. Továbbképzésen elhangzott, hogy lehet csoportos tervet készíteni, de minden tanuló tasakjában név szerint szerepeljen.
Talán tudtam segíteni az év eleji kezdésnél.
Tünde
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Tünde!
Ezt vegyük át még-egyszer.......
Akkor ez azt jelenti, ha benn van nálam 3 gyerek akkor egy belívet írok /uazt fejlesztem/ de minden gyereknél legyen egyéni fejl.terv? Vagy csoportos terv és nem egyéni? Kerestem a törvényt az alapján amit írtál, de nem találom.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
tunde

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: tunde »

Gabi!
Teljesen igazad van a törvénnyel kapcsolatban. Egyéni fejlesztési tervet ír elő. Amiről írtam az a tanévkezdő megyei megbeszélésen hangzott el, amit a btmn-es tanulók ellátásáról, és az ellenőrzésükről szólt. A megyei Pedagógiai Intézet tartotta. Vannak olyan csoportok, ahol ugyan az a fejlesztési terület több tanulónál. Sok helyen egy csoportban -a törvény alapján - nyolc gyermek vesz részt egy foglalkozáson. Gyakorlatilag képtelenség nyolc tervvel dolgozni egy órán. Az új belíven szerepel a nyolc tanuló nevének a helye. A megjegyzésben szerepel, hogy csoportos foglalkozásnál hogyan kell vezetni. Ezen kívül semmi sem változott a lapon. Egyenlőre ennyit tudok én is.
Tünde
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Tünde!

Így már egészem másképpen hangzik. Köszönöm!
Az új belívet hol lehet megszerezni? Mi a száma? Mert ugye nekünk tájékoztató aztán semmi............
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Avatar
tunde

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: tunde »

Gabi!
A belív száma: Tü 357. A Pátria Nyomdától rendelhető. A jövő héten megpróbálom beszkennelni és felrakni nektek, mivel ha jól emlékszem ez a lap másolható. Egyébként nekünk minden évben tartanak tájékoztatót, ami sokat segít a munkámban. Én a BTMN részen voltam. Az Sni-t érintő változásokról Csibi Enikő beszélt. Az anyagát nem tudom beszúrni, a rendszer nem engedi. Megtalálod a Szolnoki Pedagógiai Intézet honlapján, a letöltéseknél. A törvényi változások, kompetenciák, stb... szerepelnek benne. Remélem tudtam segíteni.
Tünde
Avatar
hogabi
Moderátor
Moderátor
Hozzászólások: 1241
Csatlakozott: 2008.02.27. 10:23
Tartózkodási hely: Vöröstó
Kapcsolat:

Re: tanácsot kérek

Hozzászólás Szerző: hogabi »

Köszönöm Tünde, azt hittem valami új van a láthatáron. Ugyanis ez a belív fenn van a honlapon is, nekem meg olyan is van Adrienn jóvoltából ami géppel tölthető. Ezt el is fogadják.
Azt hittem, hogy készítettek egy újabb belívet. De így is okosabb lettem :D
Csibi anyagát meg megnézem.
Gabi

"Ha egy országot, nemzetet tönkre akarsz tenni, tedd tönkre a pedagógiáját"
Válasz küldése